Szósta wygrana hokeistów z rzędu

Dodano przez Adi | 30 stycznia 2018 22:25
Licznik odwiedzin: 1175

W ramach 36 kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzył się na własnym lodzie z Unią Oświęcim. W barwach GieKSy zadebiutował Martin Vozdecky i to właśnie nasz nowy nabytek został w 3 minucie uderzony wysokim kijem, za co na ławkę kar trafił Adrian Prusak. Podczas rozgrywania przewagi Jakub Wanacki ustawił się przed Michalem Fikrtem zasłaniając mu widok, a Jakub Grof wykorzystał ograniczone pole widzenia bramkarza i precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. W pierwszych 10 minutach meczu dwukrotnie dobrze broniliśmy się w osłabieniu, gdy kary odsiadywali Vozdecky i Wanacki. Po wybronionych osłabieniach nastąpiła lekka dekoncentracja wśród naszych obrońców, ale ich błędy naprawiał Shane Owen. W 18 minucie po zagraniu ciałem przez Rąpałę ucierpiał Damian Piotrowicz, jednak zdołał opuścić lód o własnym siłach. Pierwszą tercję zakończyliśmy z wynikiem 1:0.

Początek drugiej odsłony spotkania to dwie szybkie bramki. Już w 44 sekundzie gola na 2:0 zdobył Andrej Themar, który w swoim stylu pociągnął z nadgarstka przy krótkim słupku, a niewiele ponad minutę później kontaktową bramkę strzelił Patryk Malicki, nieco zaskakując Owena. Po chwili Themar miał szansę na kolejną bramkę, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Na kolejne bramki czekaliśmy do 30 minuty. Tomasz Malasiński dostał krążek będąc na wprost bramki i strzelił w okienko, a po 46 minutach mieliśmy już 4:1. Świetną akcję przeprowadzili Devecka i Fraszko, która zakończyła się golem tego pierwszego. W 35 minucie drugą bramkę dla Unii zdobył Martin Kasperlik, który oddał strzał, pierwszy dopadł do odbitego krążka, wyminął kilku zawodników i ponownie wystrzelił, tym razem skutecznie. Kolejną szansę na bramkę miał ponownie Themar, który dostał świetne podanie od Vozdeckiego, ale nieczysto uderzył w krążek. Do końca tercji optyczną przewagę miała Unia, nie przyniosło jej to jednak kolejnych bramek.

W trzeciej tercji oglądaliśmy sporo kar. Tylko między 40 a 50 minutą arbiter odesłał na ławkę trzech zawodników Unii oraz jednego zawodnika GieKSy. Przez ponad minutę GKS grał w przewadze 5 na 3, nie przyniosło to jednak kolejnej bramki. Na te musieliśmy czekać do 55 minuty. Podczas przewagi Bartosz Fraszko dograł do Patryka Wronki, który oddał strzał, a krążek prześlizgnął się przez Fikrta i wtoczył się do bramki. Kolejny gol padł niecałe 2 minuty później. Tym razem zdobyty został w osłabieniu. Lukas Martinka podał wzdłuż bandy do Jesse Rohtli, a ten uderzył po lodzie między parkanami bramkarza Unii. Dodajmy, że asystę drugiego stopnia przy tym trafieniu zanotował nowy nabytek GieKSy, Martin Vozdecky. W 58 minucie i 10 sekundzie trzecią bramkę dla Unii zdobył Adam Rufer, a już po 27 sekundach wynik spotkania ustalił Andrej Themar, który wykorzystał podanie Rohtli. Hokejowa GieKSa zakończyła styczeń z bilansem 9 zwycięstw i 1 porażki po rzutach karnych. Przypomnijmy, że w kolejnym spotkaniu nasi hokeiści zmierzą się w Satelicie z Naprzodem Janów.

Zawodnik meczu: Bartosz Fraszko
– Torunianin wpisał się do protokołu 4 asystami, z czego każda była asystą pierwszego stopnia. Nie jest może najbardziej widocznym graczem na lodzie, ale jego statystyki robią wrażenie. Warto również pochwalić Martina Vozdeckiego, który już w swoim pierwszym meczu zanotował 2 asysty i bardzo dobrze spisywał się w formacji do bronienia osłabień.

TAURON KH GKS Katowice – Unia Oświęcim 7:3 (1:0, 3:2, 3:1)
1:0 Jakub Grof (Bartosz Fraszko) 5/4 04:25
2:0 Andrej Themar (Bartosz Fraszko, Jesse Rohtla) 20:44
2:1 Patryk Malicki (Kamil Paszek, Jan Danecek) 21:58
3:1 Tomasz Malasiński (Patryk Wronka, Dusan Devecka) 29:44
4:1 Dusan Devecka (Bartosz Fraszko, Tomasz Malasiński) 30:30
4:2 Martin Kasperlik (Kamil Paszek) 34:53
5:2 Patryk Wronka (Bartosz Fraszko, Jakub Grof) 5/4 55:01
6:2 Jesse Rohtla (Lukas Martinka, Martin Vozdecky) 4/5 56:58
6:3 Adam Rufer (Dariusz Wanat, Patryk Malicki) 58:10
7:3 Andrej Themar (Jesse Rohtla, Martin Vozdecky) 58:37

TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar – Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Krawczyk, Sawicki, Dalidowicz – Skokan, Krężołek, Michał Rybak, Maciej Rybak.
KS Unia Oświęcim: Fikrt (Łazarz) – Vosatko, Bezuska, Wojtarowicz, Danecek, Kowalówka – Gębczyk, Gabryś, Martin Kasperlik, Haas, Tabacek – Saur, Paszek, Wanat, Rufer, Piotrowicz – Iwaniak, Malicki, Krzak, Ondrej Kasperlik, Prusak

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. kris — 31 stycznia 2018 @ 01:53

    Zajebiscie to zaczyna wyglądać,chłopaki czym bliżej play off zgrali się i są wyniki,i wzmocnienia.Jestem dobrej mysli i licze na conajmniej srebrny medal,jak i pokrzyżowaniu Tyskim dzbanom celu…KURWA STAĆ NAS NA TO!!!!!

 

Dodaj komentarz

*