Tarasiewicz i Paszulewicz o meczu

Dodano przez Shellu | 3 sierpnia 2018 23:09
Licznik odwiedzin: 1155

Po meczu derbowym z GKS Tychy wypowiedzieli się trenerzy obu drużyn uczestniczących w spotkaniu – Ryszard Tarasiewicz i Jacek Paszulewicz.

Ryszard Tarasiewicz (trener GKS Tychy):
Zaczęliśmy podobnie jak w zeszłym sezonie, z tą różnicą, że tutaj pierwsi zdobyliśmy bramkę po ładnej akcji. Mieliśmy problemy przez całą pierwszą połowę, z bardzo ruchliwym, dynamicznym i agresywnym zespołem GieKSy. Wynik remisowy utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie może nie od początku, ale od 60. minuty przejęliśmy kontrolę w środkowej strefie i kilka akcji mogliśmy lepiej rozwiązać. Trzeba jednak być zadowolonym z tego remisu i to nie jest minimalizm, tylko realia tego meczu, a przede wszystkim tej ligi. To jest trzecia kolejka, nie widziałem innych zespołów, ale na pewno my nie jesteśmy zespołem 2-3 klasy lepszym od reszty, żeby dyktować warunki przez większość meczu i strzelić kilka bramek. Bardzo cenny punkt i tak to wyglądało z mojej strony.

Jacek Paszulewicz (trener GKS Katowice):
Wiedzieliśmy jaki ciężar gatunkowy ma to spotkanie. Derby, a także to, że w poprzednim sezonie ten mecz zamknął nam szansę na ekstraklasę. Dzisiaj zespół pokazał na co go stać, pokazał swoje możliwości, to że potrafi grać w piłkę i na tle bardzo wymagającego rywala wiele potrafi. Tychy nie wystartowały dobrze, ale to nadal kandydat do awansu. Na tle tak mocnego zespołu potrafiliśmy wykreować bardzo dużo sytuacji. Byliśmy stroną dominującą. Zabrakło utrzymania wysokiego tempa do końca tego meczu. Zabrakło skuteczności i zmuszenia przeciwnika do większej ilości błędów, jest cały czas nad czym pracować, ale jeśli chodzi o grę, takimi meczami jesteśmy w stanie kupić sobie publikę, a tylko przy wsparciu kibiców możemy walczyć o to, by być w czubie tabeli.

Pytanie do trenera Paszulewicza od GieKSa.pl
Czy brak wysokiego tempa po przerwie było spowodowane tym, że przeszarżowaliśmy w pierwszej połowie, z postawy przeciwnika czy innych przyczyn?

Zmieniło się ustawienie zespołu przeciwnego. Pozamykały się boczne strefy, którymi przeprowadzaliśmy dużo ataków, czy to obrońcami, czy pomocnikami. Zostaliśmy zmuszeni do trochę innej gry, stąd to tempo padło, zmienił się styl gry, nie było to już takie atrakcyjne, bo piłka była podnoszona często do góry. Gra się tak jak przeciwnik pozwala, a nie przyjechał tutaj słaby zespół, sklecony na kolanie, tylko zespół, który był rycerzami wiosny, a w okresie pomiędzy sezonami został tylko i wyłącznie uzupełniony. Zabrakło wykończenia, skuteczności działania, o której zawsze mówię na konferencjach natomiast myślę, że z przebiegu całego spotkania, należą się moim zawodnikom pochwały. Dużo pracy przed nami, chcielibyśmy, by w każdym meczu był komplet punktów, ale reakcja kibiców pokazała, że doping i i gra komponują się ze sobą. To sprzyja temu, żeby mecze u siebie wygrywać. Liczę też na to, że kibice wspomogą nas także w meczach wyjazdowych.

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. pablo eskobar — 4 sierpnia 2018 @ 18:53

    musimy punktowac w kazdym szpilu to bedzie dobrze jakies dwie wygrane podrzad by sie przydaly

  2. Bce — 3 sierpnia 2018 @ 23:35

    Oby włączyła się im powtarzalność.
    Mlodzież ok. Kamiński jak Pawełek kopa kiedyś zasadzi w ta żyć to się obudzisz.

 

Dodaj komentarz

*