To będzie najpoważniejszy test dla GieKSy? Doniesienia mediów przed meczem Zagłębie-GKS

Dodano przez Witek | 28 września 2014 10:45
Licznik odwiedzin: 1178

Przed wieczornym spotkaniem Zagłębie Lubin – GKS Katowice media piszą o meczu w następujący sposób:

 

sportslaski.pl – To będzie najpoważniejszy test dla GieKSy? Hit I ligi w Lubinie

Bez wątpienia to największy hit 10. kolejki I ligi. GKS Katowice, który wygrał trzy ostatnie mecze wyjazdowe, zagra w Lubinie z jednym z największych faworytów do awansu – Zagłębiem.

Co przemawia za GKS-em? Na pewno forma wyjazdowa. Katowiczanie dobrze spisują się poza Bukową i w czterech takich meczach w tym sezonie zdobyli dziewięć punktów – więcej, niż w spotkaniach domowych. Z kolei o stadionie Zagłębia z pewnością nie można powiedzieć, że to niezdobyta twierdza – w obecnych rozgrywkach punkty z Lubina wywozili już piłkarze Wisły Płock, Bytovii Bytów i Stomilu Olsztyn.

 

sportowefakty.pl – Pojedynek bez faworyta

[…] Obie drużyny już w tym sezonie chcą awansować do Ekstraklasy, dlatego spotkanie w Lubinie zapowiada się niezwykle ciekawie.

Gospodarze niedzielnego pojedynku znajdują się w bardzo dobrej formie. Miedziowi od sześciu meczów są niepokonani, a w środowym spotkaniu w Pucharze Polski, drużyna z Lubina rozbiła Energetyk ROW Rybnik. Co ważne, trener Piotr Stokowiec ma do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników z kadry I zespołu.

[…] W obozie drużyny z Katowic panują również dobre humory. Po zwycięstwie nad Pogonią Siedlce, GKS zajmuje wysokie trzecie miejsce w rozgrywkach.

 

gkskatowice.eu – Hit 10 kolejki!

[…] Obie drużyny łączy jedno. Ogromna presja z jaką muszą grać na karku. Oczekiwania wobec Zagłębia i GKS-u są spore, lecz wydaje się, że finansowa potęga, jaką są Miedziowi, ma obowiązek powrócić do elity po kompromitującym spadku i to oni grają pod jeszcze większym ciśnieniem.

[…] Spotkanie będzie ważne dla układu tabeli. Jeśli GKS wygra z lubinianami, ma szansę wskoczyć na drugie miejsce. Jeśli wygrają gospodarze, także mogą zagościć na fotelu wicelidera, gdyż w czołowej szóstce jest niezwykle ciasno i może dojść w niej do trzęsienia ziemi. Zapowiada się więc prawdziwa piłkarska uczta, w której nikogo remis nie interesuje.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*