Tomasz Kalembka na kolejny sezon w GKS-ie!

Dodano przez Jack | 20 kwietnia 2017 17:08
Licznik odwiedzin: 772

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż nową umowę z klubem podpisał środkowy siatkarskiej GieKSy, Tomasz Kalembka. Nowa umowa Kalembki będzie obowiązywała przez kolejny rok!

 

Siatkarską edukację rozpoczął w SMS-ie Spała, po czym zdecydował się przejść do BBTS-u Bielsko-Biała, który wtedy występował jeszcze na parkietach pierwszoligowych. Pierwszy sezon seniorski to rok 2010/11, w którym to klub z Bielska zajął 7 miejsce w stawce 13 ekip, by w następnym również zająć tę samą lokatę, z tymże grało wtedy 12 drużyn. W kampanii 2012/13 BBTS zajął już drugie miejsce i w związku z poszerzeniem PlusLigi udało się klubowi z Bielska do niej awansować.

Tak więc na sezon 2013/14 przypadł debiut Tomasza Kalembki na boiskach PlusLigi. Jako klubowi poszło słabo, bo BBTS zajął ostatnie 12 miejsce, ale z uwagi na zamknięcie tej ligi, o spadek nie musieli się martwić. W debiutanckim sezonie Tomasz rozegrał 21 meczów w których zdobył 110 punktów – w tym 11 asów serwisowych, 33 bloki punktowe oraz 66 oczek z ataku. Nie zaspokoiło to jego ambicji i żeby grać więcej, na kolejną kampanię zdecydował się przenieść do klubu z 1 ligi, a konkretnie do AZS PWSZ Stal Nysa. Z drużyną Stali zajął 2 miejsce w rozgrywkach i nabierał coraz większego doświadczenia siatkarskiego, co zaowocowało przejściem na kolejny sezon do katowickiego klubu.

 

Pochodzący z Dąbrowy Górniczej zawodnik pomógł wydatnie w wygraniu rozgrywek na parkietach pierwszoligowych przez GKS Katowice, a teraz już w debiucie GieKSy w PlusLidze rozwinął się jeszcze bardziej i był podstawowych środkowym w naszym zespole. Tomasz Kalembka zagrał we wszystkich 32 meczach tego sezonu, zdobywając w nich 201 punktów – w tym 28 asów serwisowych, 58 bloków punktowych oraz 115 oczek z ataku. Przypomnijmy, że dobrą grę środkowego bloku docenili również kibice naszego klubu, wybierając Tomasza Kalembkę najlepszym siatkarzem GieKSy w plebiscycie „Złote Buki” za rok 2016. Tym bardziej cieszymy się, że tak dobry zawodnik zostaje w naszym zespole i powalczy z naszą drużyną o jak najlepsze miejsce w nowym sezonie siatkarskim.

 

Powodzenia Tomek i sukcesów w naszym klubie!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*