[TRANSFER] Banik się zbroi

Dodano przez Misiek | 5 stycznia 2018 14:00
Licznik odwiedzin: 925

Banik Ostrava zajął 15 miejsce po pierwszej rundzie z bilansem (2 Zwycięstwa, 5 Remisów i 9 Porażek) i musi się teraz wzmocnić, aby utrzymać się w lidze. Na obecną chwilę przyszły dwie osoby do pomocy w radzie sportowej, dodatkowo zakontraktowano dwóch zawodników, i tyle samo wróciło z wypożyczenia, a kolejna dwójka opuściła klub.

Dla poprawy sytuacji właściciel klubu zatrudnił nowego przewodniczącego rady sportowej. Został nim Zdenek Nehoda, który ma spore doświadczenie piłkarskie i menadżerskie. Do pomocy został też zatrudniony Petr Ulicny, który będzie odpowiedzialny za pomoc trenerowi. Decyzją zarządu pomimo fatalnej postawy drużyny w rundzie jesiennej, Radim Kucera dostanie jeszcze szanse, aby odbudować formę zespołu.

Na obecną chwilę zespół opuściło dwóch zawodników Stefan Panic (25 lat), który przyszedł do drużyny 1 lipca 2017 roku i zagrał w pięciu spotkaniach na pozycji defensywnego pomocnika. Oraz Tomas Hykel (21 lat), który przyszedł do Ostravy 3 lipca 2017 roku i zagrał w jednym spotkaniu na pozycji lewego napastnika, a teraz został wypożyczony do FK Triniec.

Ostatniego dnia zeszłego roku zakończył się okres wypożyczenia dwóch piłkarzy i wrócili oni do składu Banika. Matej Helesic (21 lat) był na wypożyczeniu w Czeskich Budejowicach od 8 sierpnia 2017 roku i rozegrał tam 4 spotkania na pozycji lewego obrońcy. Natomiast młody Dominik Smekal (19 lat) wrócił ze Słowackiego FK Senica, gdzie wystąpił 6 razy na pozycji pomocnika.

Wielkie nadzieje klub pokłada w doświadczonym Martinie Fillo (31 lat). Zawodnik przyszedł do Ostravy 1 stycznia 2018 roku z FK Teplice, gdzie rozegrał 17 spotkań (15 ligowych i 2 MOL CUP). Występuje na prawej bądż lewej pomocy. Martinem interesowała się również Vicoria Pilzno w, której już występował kilka razy i rozegrał 106 spotkań, ale negocjacje przyniosły zamierzony efekt i został zawodnikiem Banika Ostrava.
Kolejnym wzmocnieniem jest Senegalczyk Dame Diop (24 lata), on również podpisał kontrakt 1 stycznia tego roku. Przeszedł z FC Zlin gdzie występował na pozycji napastnika od 10 lutego 2016 roku. Rozegrał tam 50 spotkań i strzelił 13 bramek miejmy nadzieję,że w Ostravie szybko się odnajdzie i będzie wzmocnieniem w ataku.

Banik jeszcze będzie chciał pozyskać bramkarza oraz stopera, ale nazwisk nikt na razie nie podaje.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*