[TRANSFER] Bartosz Krzysiek wzmacnia atak GieKSy

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż została podpisana umowa z nowym siatkarzem grającym na pozycji atakującego. Kontrakt z GKS-em parafował Bartosz Krzysiek występujący w poprzednim sezonie w pierwszoligowym AZS-ie Częstochowa.

Nasz nowy siatkarz jest wychowankiem warszawskiego MKS-u, a w sezonie 2008/2009 po zakończeniu rozgrywek juniorskich został wypożyczony na drugą rundę fazy zasadniczej i fazę play-off do Ósemki Siedlce. Jednocześnie nadal trenował z drużyną z Warszawy, a do Siedlec wyjeżdżał jedynie na jeden lub dwa treningi i na mecze. Na kolejne dwa sezony został wypożyczony do Ślepska Suwałki, zajmując w rozgrywkach pierwszoligowych z tą drużyną odpowiednio 9 oraz 4 miejsce.

W maju 2011 roku Bartek wpadł w oko ówczesnemu trenerowi AZS-u Olsztyn – Tomaso Totolo i zaproponowano mu trzyletni kontrakt, tym samym dając szansę debiutu w PlusLidze. W pierwszych dwóch latach Krzysiek zajął z olsztynianami 10 miejsce (ostatnie – nie było spadków z ligi), dopiero w trzecim sezonie zaliczył postęp kończąc ligę na 5 pozycji. Dobra gra siatkarza została nawet zauważona przez ówczesnego trenera reprezentacji Polski – Andrei Anastasiego, poprzez powołanie do szerokiej kadry na Ligę Światową 2012.

Wiosną 2014 roku kariera Bartka została wyhamowana przez… przepuklinę w kręgosłupie i przebytą przez to operację. Potem zabrakło dla niego miejsca w Olsztynie i przeniósł się do Kielc, zajmując z Effectorem 12 miejsce (na czternaście ekip). Po kolejnym urazie (z mięśniem dwugłowym) stracił miano pierwszego atakującego i na kolejny sezon przeniósł się do Bydgoszczy. Z Łuczniczką zajął 9 miejsce na koniec kampanii. Po kolejnych problemach zdrowotnych Bartosz Krzysiek, po krótkiej przygodzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zdecydował się podpisać kontrakt z mistrzem Indonezji z 2015 roku. Po powrocie do Polski nasz nowy atakujący ostatni sezon spędził w AZS-ie Częstochowa, wygrywając z akademikami rozgrywki pierwszoligowe, co dało im prawo gry w barażach o PlusLigę. Z gry z Łuczniczką Bydgoszcz wykluczyła Bartka… kontuzja palca, co bez wątpienia miało wpływ na wyraźną porażkę AZS-u 0:3 w meczach. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i… Krzysiek zagra w PlusLidze, ale już w barwach naszego klubu.

– Bardzo się cieszę, że dołączam do GKS-u. Nie ukrywam, że ważnym argumentem była dla mnie postać trenera. Miałem przyjemność pracować z Piotrem Gruszką, gdy był jeszcze zawodnikiem w AZS-ie Olsztyn. Jestem ciekaw, jak wygląda praca z nim jako trenerem i jakie ma metody. Myślę, że może mi dać wiele jako atakującemu. Dla mnie największymi autorytetami na tej pozycji są Mariusz Wlazły i właśnie Piotr Gruszka. Liczę więc, że pobyt w Katowicach da mi wiele dobrego – powiedział Bartosz Krzysiek po podpisaniu kontraktu.

– Nasz nowy atakujący ma spore doświadczenie, a w poprzednim sezonie błysnął w rozgrywkach pierwszej ligi. To zawodnik bardzo ambitny, który będzie rywalizował o miejsce w składzie z Karolem Butrynem. Jestem przekonany, że wpłynie to pozytywnie na obu zawodników – stwierdził Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Bartosz Krzysiek ur. 19.02.1990 r.
wzrost 208 cm
waga 93 kg
zasięg w ataku 356 cm
zasięg w bloku 335 cm

Kariera: MKS MDK Warszawa (wych.), Ósemka Siedlce (2008-2009), Ślepsk Suwałki (2009-2011), Indykpol AZS Olsztyn (2011-2014), Effector Kielce (2014-2015), Łuczniczka Bydgoszcz (2015-2016), Al-Ahli Club Dubaj (2016 – Zjednoczone Emiraty Arabskie), Jakarta Electric PLN (2017 – Indonezja), AZS Częstochowa (2017-2018), GKS Katowice (2018/19 -?)

Witamy serdecznie Bartka i i życzymy sukcesów w naszym klubie!

Aktualna kadra GKS-u Katowice (na sezon 2018/2019):

rozgrywający: Marcin Komenda i Maciej Fijałek
atakujący: Karol Butryn i Bartosz Krzysiek
środkowi: Emanuel Kohut i Bartłomiej Krulicki oraz Wojciech Sobala i vacat
przyjmujący: Gonzalo Quiroga i Rafał Sobański oraz Tomas Rousseaux i Dominik Depowski
libero: Bartosz Mariański i Dawid Ogórek

ŁĄCZNE STATYSTYKI MECZOWE w PlusLidze Bartosza Krzyśka

Kariera – PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn (2011-2014), Effector Kielce (2014-2015), Łuczniczka Bydgoszcz (2015-2016),

Ilość rozegranych sezonów – 5 – AZ 3 – EF 1 – ŁU 1
Debiut w PlusLidze – 15.10.2011 roku w meczu Indykpol AZS Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 2:3 – (4 punkty)