[TRANSFER] Dawid Ogórek pierwszym wzmocnieniem siatkarskiej GieKSy

Dodano przez Jack | 7 maja 2018 18:15
Licznik odwiedzin: 664

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż została podpisana umowa z nowym siatkarzem grającym na pozycji libero. Kontrakt z GKS-em parafował Dawid Ogórek, występujący w poprzednim sezonie w Lechii Tomaszów Mazowiecki.

 

Zawodnik swoją przygodę ze sportem rozpoczynał od piłki nożnej, jednak później postawił na siatkówkę. Występował w Młodej Lidze w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie jego kolegą z drużyny był Karol Butryn. Następnie występował w II-ligowym KS Spodku Katowice, który przejął drużynę i miejsce po klubie VC Górnik Siemianowice Śląskie. Po dwóch latach z kolei zespół Spodka… oddał drużynę i miejsce zespołowi Aluronu Virtu Warty Zawiercie i Dawid Ogórek rozpoczął grę w Zawierciu na pozycji przyjmującego.

Po pierwszym sezonie z Wartą i wygraniu rozgrywek w II lidze, Dawid zaczął grać na pozycji libero. W sezonie 2014/15 zajął razem z zawiercianami 10 lokatę, by w następnym skończyć rozgrywki na 6 lokacie (wtedy kiedy to GKS wygrał I ligę). W kolejnej kampanii Dawid Ogórek pomógł Warcie Zawiercie wygrać rozgrywki pierwszoligowe, by ostatecznie pokonać w barażach zespół AZS-u Częstochowa i wywalczyć prawo gry w PlusLidze. Niestety nie było dane Dawidowi zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, ponieważ zrezygnowano z jego usług i ostatni sezon spędził znów w I lidze w Lechii Tomaszów Mazowiecki, zajmując z tym zespołem ostatecznie 2 miejsce, przegrywając… z AZS-em Częstochowa w finale play-offu. W Tomaszowie Dawid Ogórek grał z naszym byłym siatkarzem (z I ligi i PlusLigi) przyjmującym Michałem Błońskim.

 

– Dawid wpisuje się bardzo dobrze w naszą drużynę. To waleczny i ambitny zawodnik, a takich nam właśnie potrzeba. Jestem spokojny o pozycję libero, bo Dawid z Bartoszem Mariańskim będą się z pewnością uzupełniać – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

Dawid Ogórek ur. 30.07.1990 r.
wzrost 193 cm

 

Kariera: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Młoda Liga), KS Spodek Katowice (2011-2013), Aluron Virtu Warta Zawiercie (2013-2017), Lechia Tomaszów Mazowiecki (2017-18), GKS Katowice (2018/19 – ?)

 

Witamy serdecznie Dawida i i życzymy sukcesów w naszym klubie!

 

Aktualna kadra GKS-u Katowice (na sezon 2018/2019):

rozgrywający: Marcin Komenda i Maciej Fijałek
atakujący: Karol Butryn i vacat
środkowi: Emanuel Kohut i Bartłomiej Krulicki oraz vacat i vacat
przyjmujący: Gonzalo Quiroga i Rafał Sobański oraz vacat i vacat
libero: Bartosz Mariański i Dawid Ogórek

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*