Trenerzy Niciński i Mandrysz o meczu

Dodano przez Shellu | 23 września 2017 00:02
Licznik odwiedzin: 2586

Po meczu GieKSy z Chrobrym, zakończonym wynikiem 2:2, odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów obu drużyn – Grzegorza Nicińskiego i Piotra Mandrysza. Oto, co do powiedzenia mieli obaj szkoleniowcy.

Grzegorz Niciński (trener Chrobrego Głogów):
Z przebiegu meczu jesteśmy bardzo zadowoleni z punktu. Mecz się różnie układał. Przegrywaliśmy do przerwy 0:2 po stałych fragmentach gry i wydawało się, że drużyna Katowic nabrała tego rytmu i w końcu przerwie swoją passę. Miała sytuacje na 3:0, ale mój zespół pokazał charakter, muszę pochwalić drużynę, że dobrze zareagowała i z dobrze dysponowanym rywalem zdobyliśmy punkt. GKS był bliski przełamania. Każdy jednak walczy o swoje, na pewno ten punkt szanujemy, a Piotrowi życzę jak najszybszego przełamania tej passy i życzę, aby w następnym meczu zdobył trzy punkty.  

Piotr Mandrysz (trener GKS Katowice):
Wydawało się, że po zakończeniu pierwszej połowy dwubramkowym prowadzeniem, będziemy mogli pomyśleć, aby po przerwie kontrolować mecz i spokojnie grać. Niestety najpierw mieliśmy sytuację, w której ofiarnie interweniujący obrońca Chrobrego wybił piłkę zmierzającą do bramki, a byłoby po meczu – szczęście nie jest po naszej stronie. Gol kontaktowy uskrzydlił zespół Chrobrego, potem po stałym fragmencie rzut karny, z naszej perspektywy nie widzieliśmy tego. Przeszliśmy z nieba do piekła, bo jeden punkt w naszej sytuacji nas nie zadowala. Do końca meczu staraliśmy się odwrócić i zapewnić trzy punkty, byliśmy blisko – nie udało się. Trzeba jeszcze ciężej trenować, aby w trudnym meczu w Bytowie powalczyć o trzy punkty.

Jeśli się przegrywa, wiadomo, że trzeba jakoś zareagować. Piłkarze, którzy nie grali, wietrzą swoją szansę. Chcę przypomnieć, że gdy w trzech meczach zdobyliśmy siedem punktów, to w każdym z tych spotkań wyszliśmy jedenastką, która kończyła poprzedni mecz, z wyjątkiem spotkania z Odrą, kiedy na rozgrzewce niedyspozycję zgłosił Kamiński. Gdy zespół punktuje, to roszad się raczej nie robi.

Uważam, że dzisiaj zagraliśmy dobry mecz, abstrahując oczywiście od końcowego wyniku. Spotkanie było najbardziej emocjonujące, stojące na najlepszym poziomie z naszej strony, z wyjątkiem straconych goli, które były wynikiem błędów. Ten mecz był o niebo lepszy niż ostatnie.

Trudno mi powiedzieć, czy Mateusz Abramowicz popełnił błąd. W tygodniu poprzedzającym mecz boisko przechodziło określone zabiegi, było kołkowane i piaskowane. Nie chciałbym, żeby to było szukaniem usprawiedliwienia ze strony zawodników, ale bardzo narzekali na to, że tego piasku było za dużo. Myślę, że kontuzja zawodnika Chrobrego po przerwie wzięła się między innymi z tego. Mateusz bezpośrednio po spotkaniu mówił, że mu piłka skoczyła. Wiemy jaka była pogoda, przez trzy dni padało, piasek był w różnym stopniu rozsypywany, w niektórych miejscach zdążył on wejść w glebę, w niektórych nie. 

Pytania redakcji GieKSa.pl do trenera Mandrysza

Jak pan oceni grę Jakuba Yunisa?
Jakub Yunis wrócił do składu po kontuzji. Zagrał lepiej niż się spodziewałem, wytrzymał całe spotkanie w dobrym tempie, był agresywny, strzelił wreszcie bramkę, co ważne dla napastnika. Jego występ należy ocenić pozytywnie.

Jaka była reakcja szatni na słowa prezydenta Krupy?
Wystąpienie… znaczy wywiad prezydenta – nie spotkałem się w szatni z komentowaniem tego przez piłkarzy. Myślę, że w swoim gronie na ten temat rozmawiali. Ja osobiście nie chcę tego komentować.

5 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. darek — 24 września 2017 @ 12:22

  mandrysz odejdz nieudaczniku

 2. Andrzej — 23 września 2017 @ 12:32

  Brawo za walke

 3. groszek — 23 września 2017 @ 12:08

  Kontrolowanie drugiej połowy meczu wygląda tak, że wszyscy piłkarze stoją na boisku i patrzą co robi przeciwnik. Drugą połowę należy prowadzić tak samo jak pierwszą jeśli była dobra Panie Trenerze !!!

 4. Mario1964 — 23 września 2017 @ 11:36

  Wszyscy OK ale Pleva do zmiany!!! Garbaty Lub Mąka wruć do składu!!! Pleva straszny amator 😐

 5. Mario1964 — 23 września 2017 @ 11:29

  Pleva to ciamajda jak po Mielcu gdzie przez niego my przegrali mecz a pan trener go wystawia jak gdyby nic sie nie stało gdzie jest GARBATY za jeden błąd dobry piłkarz siedzi na ławie a Plewa 10 błędów i gra 😀 trenerze to ja może podziękuje!!! Pozdro GieKSiarze

 

Dodaj komentarz

*