Trenerzy Smyła i Mandrysz po meczu

Dodano przez Shellu | 27 sierpnia 2017 17:54
Licznik odwiedzin: 2530

Oto co do powiedzenia na konferencji prasowej mieli trenerzy GieKSy i Odry Opole – Piotr Mandrysz i Mirosław Smyła. Zaczynamy od szkoleniowca gości.

Mirosław Smyła (trener Odry Opole):
Na meczu się nie skupię, pozwolę sobie na podsumowanie w 2-3 zdaniach w takim kieracie ośmiodniowym – trzy mecze zespół rozegrał z wielkim sercem i poświęceniem, dodatkowo w takiej pogodzie. Na tym chcę się skupić, na podziękowaniu zespołowi, że podjął to wyzwanie, wybiegał te mecze, w niektórych sytuacjach zawodnicy biegali na 110% swoich możliwości. Mecz mógł się podobać, może nie było zbyt wielu sytuacji, ale w miarę szybka gra przy takiej pogodzie i po to jesteśmy, by to widowisko tworzyć. Gdy się traci bramkę w 93. minucie jest chwila załamania, ale podsumowując – jak na beniaminka, ilość zdobytych punktów nas satysfakcjonuje i oczywiście – nie przechodzimy nad tym do porządku dziennego, ale będziemy wyciągać wnioski. Ale jeszcze raz – duży szacunek dla mojego zespołu.

Piotr Mandrysz (trener GKS Katowice):
Gdy wyrównuje się w doliczonym czasie gry, to zawsze należy się z tego mimo wszystko cieszyć. Ale niestety trudno, żeby do końca mieć satysfakcję, bo jednak bramkę straciliśmy po naszym dużym błędzie – w niegroźnej wydawałoby się sytuacji. Nieporozumienie w szeregach obronnych, słabe zachowanie bramkarza i stracony gol. Pozytywem jest to, że zespół potrafił odwrócić losy spotkania, bo od początku prowadziliśmy grę, chcieliśmy odnieść zwycięstwo, zdając sobie sprawę, czym dla nas byłyby trzy punkty. Przeciwnik jednak był dobrze zorganizowany w defensywie, a gdy już były, to nie kończyły się skutecznym strzałem. Powiem tak – jeśli w trzech pierwszych spotkaniach zdobyliśmy jeden punkt, a teraz w trzech – siedem, to na pewno jest progres, aczkolwiek do pełni szczęścia zabrakło zwycięstwa.

Pytania od redakcji GieKSa.pl do trenera Mandrysza

Teraz mamy przerwę dwutygodniową – co jest bardziej do poprawy, gra defensywna czy ofensywna – atak pozycyjny, który wyraźnie nie leżał nam dzisiaj?

Ilość straconych bramek pokazuje, że defensywa nadal nie funkcjonuje tak, jak byśmy chcieli. Natomiast gra ofensywna – w tym elemencie musimy się poprawić i te dwa tygodnie mam nadzieję pozwolną nam solidniej potrenować – bo teraz to były same rozruchy, podróże i odnowa. Będziemy nad tymi elementami piłkarskimi pracować.

Ma pan pretensje do zawodników, że nie uderzają z dystansu?

Gdy przeciwnik dobrze się broni albo jest zepchnięty do defensywy, to jednym z nieodłącznych elementów, aby tę obronę rozbić są strzały z dalszej odległości i to jest nasza pięta achillesowa. Kalinkowski za mało wierzy w swoje umiejętności i stąd nie tylko w tym sezonie, ale i w poprzednim tych strzałów nie oddawał. To jest na pewno rzecz, która nie pozwala mu wejść na wyższy poziom piłkarskiego wtajemniczenia. Ale zarzucając mu to, doceniam go w innych elementach, w których spisuje się dobrze.

Nie mieliśmy w tym meczu sytuacji stuprocentowych, bramka padła w ostatniej minucie i z tego się należy cieszyć. W przeciwieństwie do poprzednich meczach brakowało jednak szybkości, żwawości, nie było pokazywania się na skrzydłach, dobiegów do piłki, obiegów itp. Czy to jest kwestia zmęczenia trzema meczami w ciągu tygodnia czy może ranga spotkania – dużo kibiców, możliwość definitywnego wyjścia z doła z początku sezonu – spowodowała taki obraz gry, a nie inny?

Na sposób gry wszystkich piłkarzy na pewno miała pogoda. Ja nie grałem, a jestem cały spocony. Chłopcy to też odczuli. Fakt, że było to trzecie spotkanie w ciągu ośmiu dni też jakiś ślad w organizmach zostawiło. Sytuacji może za dużo nie mieliśmy, ale jednak Wojtek Kędziora miał dwie okazje do przerwy, strzał po długim słupku, ale odchylił się i nie trafił oraz w końcówce głową, po zagraniu Mączyńskiego do pustej bramki. Więc to nie jest tak, że jedyną sytuacją była ta bramkowa. To był taki mecz na remis. Chcę natomiast powiedzieć, że zdawaliśmy sobie sprawę z rangi spotkania i ten niekorzystny początek był, ale dzisiaj zwycięstwo pozwoliłoby nam doszlusować do zespołów z czołówki. Ale to nie paraliżowało chłopców. Myślę, że to bardziej pogoda. Bo publiczność wspierała super, więc pod tym względem możemy tylko po raz kolejny podziękować kibicom.

8 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. obiektywny — 28 sierpnia 2017 @ 10:19

  Tom pomyliłeś chyba p.nożną z ze sztuką. Czyli „niech struga, coś w końcu wystruga”. No to poczekamy co ten maestro stworzy…

 2. Tom — 27 sierpnia 2017 @ 22:10

  Pierdolicie hipolicie dajcie chopowi trocha porobić jeszcze i zoboczymy na co go stać poleku awansu i tak nie bydzie w tym sezonie

 3. Michałio — 27 sierpnia 2017 @ 21:41

  Byłech widziołech dno, Mandrysz nimo pomysłu na tych kopaczy albo jest przereklamowanym trenerem bo tego oglądać sie nie dało

 4. tomek — 27 sierpnia 2017 @ 21:21

  Tego nie dało się oglądać. Prawda jest taka że GKS jest bardzo słaby. Ze słabą odrą powinien przegrać bo gdyby ta wykorzystała swoje setki byłoby po imprezie.Guru Mandrysz nie ma jednak recepty na tą zbieraninię. Na piłkę brzeczka mozna bylo patrzec choc wyniki byly kiepskie. Na to niestety nie

 5. obiektywny — 27 sierpnia 2017 @ 20:32

  Wszystko to już przerabialiśmy. O poprawie to będzie można powiedzieć za 5 kolejek. Ciekawe kiedy wpuści Błąda.

 6. Komar — 27 sierpnia 2017 @ 19:51

  Widać poprawę i plus za grę akcje i wole walki nadrabiając brakami umiejętności ja myśle ze napastnik jak złoto potrzebny od zaraz o wyglądać to będzie naprawdę dobrze plizga mógł grać od początku bo gonZo walczy ale nie ma takiego przekroju i podania jeszcze troche i będzie dobrZe a co jest z fosa

 7. tomassi — 27 sierpnia 2017 @ 18:47

  główka taka niespecjalna
  ale bramkarz musi to poprostu wybić w trybuny

 8. David GieKSa — 27 sierpnia 2017 @ 18:24

  Moim skromnym zdaniem wina bramkarza jak cholera, po co mu drybling z napastnikiem? To zawsze sie zle konczy.

 

Dodaj komentarz

*