GKS Katowice – Espadon Szczecin  3:1 (25:17, 25:13, 23:25, 25:19)

GKS: Fijałek (1), Błoński (15), Kalembka (4), Król (18), Sobański (13), Pietraszko (13), Mariański (libero) oraz Butryn, Jurkojć, Januszewski (libero). Trener: Grzegorz Słaby.
I: 8:6, 16:12, 21:16.
II: 8:3, 16:7, 21:9.
III: 6:8, 14:16, 20:21.
IV: 8:4, 16:12, 21:17.

W meczu na szczycie tabeli 1 ligi, nasza GieKSa nadspodziewanie łatwo poradziła sobie z drużyną Espadonu, która tylko w trzecim secie stawiła zacięty opór. W pierwszych dwóch setach podopieczni Grzegorza Słabego dominowali bezdyskusyjnie, w trzeciej partii popełnili zbyt dużo błędów własnych, na szczęście w czwartym powrócili do skutecznej gry. Kluczem do zwycięstwa była skuteczna zagrywka naszych siatkarzy, dzięki której zdobyliśmy aż 20 punktów oraz sprawiała duże kłopoty z jej poprawnym przyjęciem przez graczy gości. W ataku obie drużyny prezentowały podobną skuteczność, w punktach 38:35 dla GieKSy oraz w skuteczności bloku, gdzie był remis 6:6. Również błędów własnych obie ekipy popełniły podobną ilość, nasza drużyna zdobyła tak 34 punkty, a goście o cztery mniej. Najlepszym naszym zawodnikiem został ponownie Jan Król, który zdobył 18 punktów, w tym 14 w ataku, 3 zagrywką i 1 punkt blokiem. Tym razem jednak cała drużyna wzięła na swoje barki ciężar zdobywania punktów, co poświadczają równe ilości zdobytych oczek przez Michała Błońskiego, Rafała Sobańskiego i Pawła Pietraszko.

W innym spotkaniu na szczycie SMS Spała pokonał po tie-breaku Ślepsk Suwałki, mała niespodzianka w Wałbrzychu gdzie również po piątym secie przegrał Krispol Września, a w najbardziej zaciętym spotkaniu Stal Nysa przegrała z Camperem Wyszków. GKS Katowice po tym zwycięstwie został samodzielnym liderem tabeli mając jeden mniej rozegrany mecz niż ekipy z Suwałk i Szczecina. Następne spotkanie ligowe GieKSy na wyjeździe z KPS-em Siedlce zostanie przełożone z uwagi na występ naszego zespołu w ćwierćfinale Pucharu Polski we Wrocławiu.

Wyniki spotkań:
mecze zaległe z dnia 27 stycznia
AGH Kraków – Energa Omis Ostrołęka  3:0 (26:24, 25:18, 25:21)   z 16 kolejki
Camper Wyszków – Victoria Wałbrzych  3:2 (13:25, 25:20, 25:20, 23:25, 16:14)  z 17 kolejki