Vuković: GieKSie potrzebna jest ekstraklasa

Dodano przez Shellu | 29 lipca 2012 11:43
Licznik odwiedzin: 1078

Po meczu sparingowym z Koroną Kielce rozmawialiśmy z zawodnikiem gości – Aleksandarem Vukovicem – byłym wieloletnim piłkarzem Legii Warszawa. Popularny Vuko wypowiedział się na temat niedoszłej fuzji, a jego zdanie na ten temat… trochę nas zaskoczyło.

Jak oceniasz całe zamieszanie z KP Katowice, Polonią Warszawa itd. z perspektywy Kielc?

Trudno mi dokładnie to oceniać, sam nie znam szczegółów, nastawiano się, że tu będzie ekstraklasa. Trochę się zdziwiłem, że kibicom to się nie do końca spodobało, pewnie chodziło o to, że przez pewien czas trzeba grać pod inną nazwą, na licencji innego klubu. Myślę, że nie skończyło się to zbyt dobrze dla GKS, temu klubowi potrzebna jest ekstraklasa, aby zaczął się odbudowywać.

W tym momencie jednak zlikwidowanoby dwa kluby z tradycjami, z historią, a stworzonoby jeden nowy.

Tak, ale spójrzmy np. na Lecha, gdzie sytuacja może nie jest taka sama, ale podobna. Lech jest marką i nikt nie powie, że to jest Amica. Jest to klub, który ma wielu kibiców i powinien grać w ekstraklasie. Dlatego nawet jeśli wielu osobom się to nie podobało, dobrze się stało. Myślę, że też dla GKS byłoby to dobre rozwiązanie, natomiast Polonia mogłaby się pogodzić z czwartą ligą, bo też nie wydaje mi się, aby miała taki potencjał kibicowski, jak GKS Katowice.

Kilka słów na temat sparingu?

Dla nas to kolejny ważny trening, bo przygotowujemy się do meczów ligowych, a wcześniej spotkania Pucharu Polski. Nie lubimy przegrywać, jednak w tej chwili ciężko pracujemy i to czuć na boisku, jest mniej świeżości i agresywności.

Co powiesz o grze GieKSy?

Bardzo mało chłopaków znam, jest to bardzo młody zespół. Natomiast pamiętam jeszcze mecze tutaj, gdy przyjeżdżałem z Legią i mam nadzieję, że GKS wróci do ekstraklasy.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*