W końcu jest! Tak ma wyglądać kompleks w Katowicach czyli przegląd doniesień mass mediów

Dodano przez Witek | 18 czerwca 2018 10:40
Licznik odwiedzin: 1343

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów z ubiegłego tygodnia, na temat związane z GieKSą:

sportowefakty.wp.pl – Czwarty transfer GKS-u Katowice. Damian Michalik nowym graczem śląskiego klubu

Działacze GKS-u Katowice kontynuują budowę kadry na nowy sezon. Nowym zawodnikiem śląskiego klubu został Damian Michalik, który dwa poprzednie lata spędził w Olimpii Grudziądz.

W grudziądzkim klubie Damian Michalik był kluczowym piłkarzem. W minionym sezonie rozegrał dla Olimpii 31 meczów, w których strzelił cztery gole. Dla 25-latka to powrót na Śląsk. Wcześniej był zawodnikiem m.in. Ruchu Radzionków, Górnika Zabrze czy Polonii Bytom. Z GKS-em Katowice podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

katowickisport.pl – Teraz „Franiu”?

[…] Do listy piłkarzy, którym działacze klubowi nie zaproponują nowych kontraktów – te obecne skończą się za kilkanaście dni – oficjalnie dołączył Łukasz Zejdler. „Klub nie przedłuży wygasającej umowy pomocnika” – poinformowano na klubowej stronie. Zdanie oczywiście prawdziwe, choć trzeba by je uzupełnić o informację, że to sam piłkarz odrzucił propozycję pozostania w Katowicach (na nowych warunkach). Oficjalnie – znów trzeba użyć tego słowa – na rozstrzygnięcie swych losów czekają jeszcze Mateusz Abramowicz, Paweł Mandrysz i Adrian Frańczak. Ten ostatni – ceniony za wszechstronność – już zyskał jednak potencjalnego konkurenta do gry na prawej obronie, bo Rafał Remisz ma przecież nieco doświadczenia na tej pozycji. Na dodatek – wedle naszych źródeł – klub ustalił już warunki umowy z kolejnym prawym obrońcą, grającym do tej pory w pierwszej lidze. Po jego powrocie z urlopu nastąpi finalizacja całej procedury kontraktowania – czyli złożenie podpisów.

Byle do… sierpnia?

Z dużym bólem przychodzi GKS-owi „klecenie” składu na kolejny sezon.

Rafał Remisz, Mariusz Pawełek, Damian Michalik – dość krótka jest lista nowo zakontraktowanych graczy przy Bukowej (Kacpra Tabisia w tym gronie nie wymieniamy – umowę podpisał zimą i poszedł na półroczne wypożyczenie). A przynajmniej znacznie krótsza niż lista graczy już pożegnanych. – Myślę, że budowa drużyny potrwa do końca okienka transferowego – dyrektor sportowy GieKSy, Tadeusz Bartnik, już parę tygodni temu dopuszczał scenariusz, w którym w kilku pierwszych kolejkach ligowych (gra zaczyna się 21 lipca) skład będzie się dopiero „wykuwać”.

Na razie parę tematów personalnych klubowi działacze mają na etapie zaawansowanych negocjacji, w jednym przypadku – czekają na przyjazd „dogadanego” już zawodnika. Ale są i tacy, którzy im „uciekli na ostatniej prostej”. Ot, choćby sieci zarzucane od pewnego czasu na Patryka Kuna. Wydawało się, że pomocnik – wracający do… Rozwoju Katowice z wypożyczenia do gdyńskiej Arki (był tam ważnym ogniwem) – trafi na Bukową. Oba kluby ze stolicy województwa mają przecież umowę o współpracy (choć niekoniecznie w tym zakresie).

sportslaski.pl – W końcu jest! Tak ma wyglądać kompleks w Katowicach

Rozstrzygnięty został konkurs na wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej kompleksu sportowego stadionu miejskiego w Katowicach.  Zwycięzcą została spółka RS Architekci z Rudy Śląskiej.

W konkursie wzięło udział 11 projektów. Zwycięzca otrzyma zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zmówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami prace projektowe mają potrwać ok. 12 miesięcy.

Kompleks ma składać się ze stadionu o pojemności 12 tysięcy miejsc z możliwością rozbudowy do 15 tysięcy oraz hali sportowej dla około 3 tysięcy widzów. Przewidziano też budowę kompleksu boisk, pola treningowego dla bramkarzy, miejsc parkingowych, ciągów pieszych, elementów małej architektury i oświetlenia. Prace mają zostać ukończone na koniec pierwszego kwartału 2021 roku, co oznacza, że piłkarze rozegraliby na nowym obiekcie mecze rundy wiosennej sezonu 2020/2021.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*