W sferze spekulacji, czyli zagadka Bukowej – mass media o GieKSie

Dodano przez Witek | 8 stycznia 2018 08:30
Licznik odwiedzin: 1088

Zapraszamy do przeczytania prasówki z ubiegłego tygodnia, na temat związane z piłkarską GieKSą.

 

 

katowickisport.pl – A może zaskakujący powrót do Katowic?

 

Na razie przy Bukowej pożegnano m.in. jednego z napastników. Jest pomysł na jego następcę.

[…] Od tego czasu z Bukową pożegnał się już m.in. Jakub Yunis, więc niewykluczone, że przy Bukowej poszukiwać będą zimą napastnika. Poza Wojciechem Kędziorą, który – dzięki świetnej końcówce (cztery gole w czterech ostatnich meczach jesieni) – uciszył falę krytyki wokój swej osoby, GieKSie wyraźnie brakowało bowiem rasowego snajpera. Nie jest nim Andreja Prokić, choć trudno nie docenić jego zasług dla gry ofensywnej katowiczan. Daleki od swej optymalnej dyspozycji był też Grzegorz Goncerz, co zresztą bardzo dobitnie podsumował na swym twitterowym profilu.

[…] W tej sytuacji nie mogą dziwić pogłoski, jakoby w Katowicach rozważano… powrót Mikołaja Lebedyńskiego! 27-letni obecnie zawodnik występował w GKS-ie – na zasadzie wypożyczenia z Wisły Płock – w sezonie 2016/17, zbierając niezłe recenzje (mimo przeciętnego dorobku bramkowego. Katowiczanie byli zainteresowani jego angażem na kolejny sezon, ale sam zawodnik – któremu automatycznie przedłużyła się umowa z „Nafciarzami” – wybrał walkę o miejsce w ich składzie. Decydujący okazał się tu fakt, że opiekunem Wisły został Jerzy Brzęczek, który wcześniej w Katowicach stawiał na „Mikiego”.

Lebedyński jesienią nie wykorzystał jednak otrzymanych szans. Zagrał jedynie w czterech spotkaniach płocczan w lidze, nie zdobył gola. Dwa tygodnie temu znalazł się zaś na liście transferowej Wisły. Na razie – poza zainteresowaniem ze strony pierwszoligowca – nie sposób jednak mówić o żadnych konkretach.

 

 

Rzut oka na Fryca, czyli prawy obrońca poszukiwany przy Bukowej

 

Konkurent dla Wojciecha Kędziory w ofensywie oraz boczni defensorzy – oto (jak się wydaje…) priorytety GKS-u Katowice w zimowym okienku transferowym.

[…] Nieobcy szkoleniowcowi GKS-u jest też Patryk Fryc. Niespełna 25-letni dziś prawy obrońca Bruk-Betu Termaliki trafił do Niecieczy u progu 2014 roku, wespół z Piotrem Mandryszem właśnie. Z marszu stał się w jego zespole zawodnikiem podstawowego składu, mającym spory udział w awansie niecieczan (w sezonie 2014/15) do ekstraklasy. Minionej jesieni zagrał w 11 z 21 spotkań ligowych drużyny Macieja Bartoszka. Grał na początku sezonu oraz w końcówce rundy – po kontuzji, jakiej doznał Bartosz Szeliga. Ten ostatni jest już jednak gotów do podjęcia treningów w okresie przygotowawczym. Na dodatek klub z Niecieczy kilka dni temu zakontraktował innego prawego obrońcę, Rumuna Gabriela Matei.

To może oznaczać, iż dla Fryca zabraknie miejsca na boisku. Stąd idea, że mógłby wylądować przy Bukowej. A GieKSa zdecydowanie potrzebuje na pozycji prawego obrońcy wzmocnienia. Niewykluczone – choć niekoniecznie przesądzone, bo przecież kontrakt ważny ma do końca czerwca – jest przecież pożegnanie z Tomaszem Mokwą (ledwie 3 mecze jesienią). Adrianowi Frańczakowi przydałaby się zaś silna konkurencja.

 

 

W sferze spekulacji, czyli zagadka Bukowej

 

Wszelkie konkrety, jakie w tym okienku transferowym dotyczą GKS-u Katowice, związane są z rozstaniami. W kwestii „zysków” kibicom pozostają na razie… domniemania.

W oczekiwaniu na owe wieści tworzą więc własne „listy życzeń”. Przykładem jest choćby nieoficjalna strona kibicowska „Gieksa.pl”, na której – wśród „pożądanych” zawodników – wymieniani są m.in. Dominik Sadzawicki, Karol Angielski, Artur Siemaszko czy Mateusz Machaj. To ambitne wyzwania dla nowego dyrektora sportowego GKS-u.

 – Pracujemy nad uzupełnieniami kadry, ale musimy brać pod uwagę budżetowe ograniczenia – tłumaczył niedawno Tadeusz Bartnik. A te ostatnie najwyraźniej nie lokują katowiczan w gronie krezusów.

 – Przedstawiliśmy Andrei Prokiciowi ofertę przedłużenia kontraktu na warunkach najlepszych, na jakie klub było stać. Jeśli wybrał Stal, to jest to pewna wskazówka co do naszego miejsca na finansowej liście w I lidze – tak dyrektor sportowy GieKSy skomentował informację o tym, że Serb od 1 lipca grać będzie w Mielcu.

 

 

futbolfejs.pl – Stal zaczyna zimowe zbrojenia. Na pierwszy ogień Andreja Prokić

 

Półtora roku temu zamieniał Mielec na Katowice, bo marzyła mu się ekstraklasa, a wtedy wydawało się, że z GieKSą będzie o to dużo łatwiej niż ze Stalą. Teraz do tego Mielca wróci, bo to Stal jest bliżej gry w tej ekstraklasie niż GKS. Andreja Prokić podpisał trzyletni kontrakt ze swoim byłym klubem, kontrakt obowiązujący od 1 lipca. Ale w Mielcu liczą na to, że uda się sprowadzić Serba już teraz, by pomógł wiosną w walce o awans.

Prokić to piłkarz, którego niewątpliwie stać na to, by na tym poziomie rozgrywkowym być nawet gwiazdą. I na to pewnie liczono w Katowicach, gdy ściągano go tam przed startem poprzedniego sezonu. Zresztą to zrozumiałe, bo Prokić był wtedy najlepszym zawodnikiem Stali, która wywalczyła właśnie awans na zaplecze ekstraklasy. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że w tych Katowicach coś nie do końca poszło tak, jak zakładano. Niby strzelał ważne gole, niby miał udane mecze i przebłyski naprawdę wysokiej formy, jednak w ostatecznym rozrachunku nie dał GieKSie tego, czego się tam po nim spodziewano. I tak jak koledzy, w najważniejszym momencie, kiedy ważyły się losy awansu do ekstraklasy, nie pomógł.

Tak czy inaczej siedem bramek w poprzednich rozgrywkach można było jeszcze uznać za wynik przyzwoity, w tych jest na razie gorzej, bo tylko trzy trafienia w 14 meczach.

[…] Prokić od 1 stycznia mógł związać się z nowym klubem i tak zrobił. Na pewno więc do Stali wróci latem, jednak w Mielcu nie ukrywają, że są zainteresowani pozyskaniem piłkarza już teraz, za co oczywiście trzeba będzie zapłacić. I trudno przypuszczać, by w Katowicach tę ofertę odrzucili. Na razie Bartnik wypowiada się co prawda dyplomatycznie („Każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie”), niemniej można spodziewać się tego, że kluby spotkają się w połowie drogi i Serb już wiosną z powrotem zagra w mieleckich barwach.

 

 

sportslaski.pl – Zagraniczni rywale GieKSy w Turcji

 

Węgrzy, Ukraińcy, Mołdawianie i Słowacy będą rywalami GKS-u Katowice podczas zgrupowania w tureckim Side.

[…] Plan przygotowań GKS-u Katowice

13 stycznia – wznowienie treningów
20 stycznia –  sparing z ROW-em Rybnik
27 stycznia – sparing z Miedzią Legnica
2 lutego – sparing z MFK Frydek-Mistek
3-17 lutego – zgrupowanie w Side
7 lutego – Debreczyn VSC (Węgry)
10 lutego – Stal Kamieńskie (Ukraina)
13 lutego – Milsami Orgiejów (Mołdawia)
16 lutego – ŠKF Sered (Słowacja)
24 lutego – sparing z Rozwojem Katowice
3 marca – Nice 1 liga Puszcza Niepołomice

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*