Wakacyjna prasówka: GKS Katowice zaczął trenować. Są nowi!

Dodano przez Witek | 25 czerwca 2018 08:10
Licznik odwiedzin: 1217

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów z ubiegłego tygodnia, na temat związane z GieKSą:

 

sportowefakty.wp.pl – GKS Katowice przebudował skład. „Szukamy graczy, którzy mają w sobie wiele ambicji do pracy”

 

W trakcie przerwy w rozgrywkach w GKS-ie Katowice doszło do kadrowej rewolucji. Śląski klub pożegnał się z czternastoma piłkarzami. Prowadzone są rozmowy z nowymi graczami, a priorytetem u nich jest ambicja do pracy i wygrywania.

W minionym sezonie GKS Katowice ponownie rozczarował swoich kibiców. Śląski klub miał awansować do Lotto Ekstraklasy, ale ostatecznie rozgrywki zakończył na piątej lokacie. Po zakończeniu sezonu w klubie doszło do trzęsienia ziemi. Co prawda posady zachowali trener Jacek Paszulewicz i dyrektor sportowy Tadeusz Bartnik, ale postanowiono rozstać się z aż czternastoma piłkarzami.

Z klubu odeszli Mateusz Abramowicz, Maciej Wierzbicki, Armin Cerimagić, Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Kalinkowski, Wojciech Kędziora, Tomasz Mokwa, Dawid Plizga, Patryk Procek, Andreja Prokić, Oktawian Skrzecz, Kamil Słaby i Łukasz Zejdler, a wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy dostał Grzegorz Goncerz.

 

Jagiellonia Białystok pozyska obrońcę GKS-u Katowice

 

Lukas Klemenz w najbliższych dniach ma podpisać kontrakt z Jagiellonią. Białostoczanie wykupią defensora z GKS-u Katowice. Obrońca ma przejść testy medyczne. Wicemistrzowie Polski Jagiellonia Białystok zdecydowali się na wykupienie z GKS-u Katowice 22-letniego obrońcy Lukasa Klemenza. Klub z Podlasia aktywował klauzulę wykupu zawodnika za 250 tys. zł. W najbliższych dniach urodzony w Niemczech zawodnik przejdzie w Białymstoku testy medyczne.

[…] Klub z Górnego Śląska oferował swojemu zawodnikowi nową umowę, ale Klemenz postanowił ponownie spróbować sił w ekstraklasie.

 

sportdziennik.pl – GieKSa ogłasza nowego sponsora technicznego i żegna kolejnego zawodnika

 

W przyszłym sezonie zawodnicy GKS-u Katowice będą grać w koszulkach firmy Macron. Ponadto z klubem pożegnał się bramkarz Mateusz Abramowicz.

[…] Nowy partner będzie odpowiadał za sprzęt nie tylko drużyn piłkarskich, ale także siatkarzy. Firma docelowo będzie ubierała również Akademię Piłkarską “Młoda GieKSa”.

[…] Macron to włoska firma odzieżowa istniejąca od 1971 roku. W swoim portfolio ma dostarczanie sprzętu sportowego do takich zespołów jak Sporting Lizbona, Lazio Rzym, Stoke City czy Levante. W Polsce w strojach tej firmy grają piłkarze Rakowa Częstochowa, a od przyszłego sezonu umowę z Macron podpisał także Lech Poznań.

Oprócz przedstawienia nowego partnera technicznego, GKS poinformował o pożegnaniu Mateusza Abramowicza. 25-letni bramkarz przy Bukowej występował dwa lata. W poprzednim sezonie rozegrał 15 spotkań ligowych. W sześciu z nich zachował czyste konto. Jego umowa z GKS-em obowiązywała do czerwca 2019 roku, ale obie strony doszły do porozumienia w sprawie jej wcześniejszego rozwiązania.

 

Przy Bukowej pięć plus trzy

 

Po raz pierwszy po urlopach spotkali się wczoraj zawodnicy GKS-u Katowice – na badaniach wydolnościowych. W piątek czekają ich testy szybkościowe. Pierwszy trening – w sobotę.

– To okres wprowadzający. W przyszłym tygodniu pracować będziemy dwa razy dziennie, a zwieńczeniem tego czasu będzie gra z GKS-em Bełchatów – w skrócie kreślił plan najbliższych dni trener Jacek Paszulewicz.

[…] – Polityka pozyskiwania piłkarzy do klubu będzie determinowało kroki wobec tych, którzy obecnie są w kadrze – wyjaśnia dyrektor. I przypomina: – Do tej pory zakontraktowaliśmy pięciu nowych graczy (Mariusz Pawełek, Rafał Remisz, Damian Michalik, Kamil Kurowski i wracający z wypożyczenia do Rozwoju Kacper Tabiś – dop. red.). Trzech kolejnych – w najbliższym czasie.

Dwie z owych trzech „zagadek”, które miał na myśli, wyjaśniły się zresztą jeszcze w czwartkowe popołudnie. Dwuletni kontrakt z GKS-em – co zresztą zapowiadaliśmy wcześniej – podpisał Wojciech Lisowski, dotychczasowy obrońca Chojniczanki. Natomiast nowym pomocnikiem katowiczan zostanie na najbliższy rok (z opcją kolejnego sezonu) 19-letni Adrian Łyszczarz, wypożyczony ze Śląska Wrocław.

 

sportslaski.pl – Kolejny piłkarz spadkowicza trafił do GKS-u Katowice

 

GKS Katowice pozyskał kolejnego zawodnika. Kontrakt z klubem podpisał Kamil Kurowski, który wcześniej grał w Olimpii Grudziądz.

To drugi piłkarz Olimpii, który przenosi się w tym okienku transferowym z Olimpii do GieKSy. Wcześniej przy Bukowej zameldował się Damian Michalik. 23-letni pomocnik w Grudziądzu grał przez cztery lata. Wcześniej był zawodnikiem Legii Warszawa, z której był wypożyczany m.in. do Podbeskidzia Bielsko-Biała. W poprzednich rozgrywkach rozegrał 19 spotkań.

 

GKS Katowice zaczął trenować. Są nowi!

 

[…] Przygotowania rozpoczęły się od testów wydolnościowych na katowickiej AWF i boisku Kolejarza Katowice.

[…] W treningach będzie brała udział grupka testowanych piłkarzy: Konrad Andrzejczak (Zagłębie Lubin), Tomasz Kaczmarek (Lech Poznań), Dominik Bronisławski (Stal Brzeg), Daniel Rumin (Skra Częstochowa), Dominik Chromiński (Jarota Jarocin) i Sławomir Musiolik (Unia Turza Śląska). Niewykluczone, że w najbliższych dniach dołączą kolejni obiecujący zawodnicy. Ponadto, o miejsce w składzie powalczą także podopieczni akademii „Młoda GieKSa”:  bramkarze Szymon Frankowski, Kamil Główka i Miłosz Szczyrba, obrońca Patryk Wnuk oraz pomocnicy Kordian Podstawa i Michał Szczyrba.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. PanGoroli — 27 czerwca 2018 @ 01:09

    a midzierski dalej w GieKSie???

 

Dodaj komentarz

*