Ważny epizod w drodze ku normalności. Jest licencja!

Dodano przez Karol | 19 maja 2015 10:16
Licznik odwiedzin: 1529

GKS Katowice uzyskał licencję na grę w I lidze w sezonie 2015/2016. W pierwszym terminie i bez żadnych dodatkowych obostrzeń. Komisja Licencyjna nałożyła na GieKSę nadzór finansowy, w związku z ugodami, jakie zostały podpisane z pracownikami.

Komisja nałożyła też karę finansową w wysokości 2 tysięcy złotych za niezłożenie w terminie kompletnej dokumentacji w terminie. Szkoda, że organ, który sam dostrzega, że klub wychodzi na prostą, postanowił jeszcze mu – symbolicznie bo symbolicznie – dowalić. Kwota nie jest jednak tak wysoka, aby przesadnie tym się irytować, lepiej skupić się na pozytywach.

Sygnałów, że w sferze finansowej wszystko idzie ku dobremu, trudno nie dostrzegać. Dzięki pracy zarządu, sporemu wsparciu Urzędu Miasta oraz zaangażowaniu kilkudziesięciu sponsorów, dług został znacząco zredukowany. Według obiektywnych danych GKS jest jednym z pięciu najlepiej poukładanych organizacyjnie klubów w pierwszej lidze (tyle otrzymało licencję w pierwszym terminie).

Droga ku normalności trwa. Czas, żeby rozsądne zarządzanie finansami wpłynęło na sportowy sukces. Gratulujemy członkom Zarządu osiągnięcia celu, jakim było bezproblemowe otrzymanie licencji oraz życzymy powodzenia w toczących się już zapewne działaniach mających na celu przebudowanie drużyny przed kolejnym sezonem.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Irishman — 20 maja 2015 @ 10:12

  Gratulacje. Już nie pamiętam kiedy to się ostatnio udało!!!
  No tylko żeby to jeszcze dało w końcu odzwierciedlenie w wynikach sportowych, bo tego w pierwszym rzędzie wszyscy oczekują od klubu piłkarskiego! Inaczej to jest tylko „sztuka dla sztuki”.

 2. kibic — 19 maja 2015 @ 17:14

  Wiec jesli teraz niema zadnych ograniczen,to moze czas zaczac budowac druzyne na awans ,pozbyc sie polowy darmozjadow mieniacymi sie pilkarzami ,i wreszcie sciagnac do klubu dobrych zawodnikow jak co roku obiecuje pan Cygan tylko niech raz dotrzyma slowa i nas nie oszuka i znowu nie sciagnie do klubu nie udacznikow co w innych klubach nie maja miejsca w rezerwach,a co do premi do dobry pomysl niech zostanie wyplacona na koniec sezonu i za konkretne osiagniecia

 3. kibic83 — 19 maja 2015 @ 16:42

  Zeby jeszcze bylo lepiej paru pseudogracza prosze obciac wynagrodzenie za to ze wala w ch… . Premia za sezon powinna byc dopiero wyplacona za zajecie godnego miejsca w tabeli. Prosze prezesa o przeznaczenie wiekszej gotowki na szkolenie naszych wychowankow ktorzy w przyszlosci moga grac w 1 wszym skladzie dziekuje.

 

Dodaj komentarz

*