We wtorek wyjazd nad morze, a w piątek… derby Katowic w Satelicie!

Dodano przez Adi | 30 października 2017 17:00
Licznik odwiedzin: 1281

Po piątkowym zwycięstwie nad Unią Oświęcim TAURON KH GKS Katowice pauzował w niedzielę. W tym tygodniu naszych hokeistów czekają 3 mecze, z których najbardziej wyczekiwane są hokejowe derby Katowic z Naprzodem Janów.

W ostatni dzień października zmierzymy się na wyjeździe z MH Automatyką Gdańsk. Gdańszczanie to na pewno jedno z zaskoczeń tegorocznych rozgrywek. Jeszcze kilka miesięcy temu nie było pewnie, czy otrzymają licencję na grę w PHL, a teraz znajdują się w tabeli tuż za nami, tracąc tylko punkt. Mają jednak na swoim koncie 2 rozegrane spotkania więcej. W niedzielę drużyna znad Bałtyku pokonała w Oświęcimiu miejscową Unię 3:4. Najlepiej punktującym zawodnikiem Automatyki jest Josef Vitek (19 punktów – 6 goli i 13 asyst), a tuż za jego plecami są Petr Polodnia i Jan Steber (po 17 punktów). Polodna jest również najlepszym strzelcem drużyny z 8 bramkami na koncie. W pierwszym meczu GieKSa pokonała Gdańszczan aż 8:1. 4 bramki zdobył wówczas Tomasz Malasiński, a po golu dołożyli Marek Strzyżowski, Andrej Themar, Dominik Nahunko i Mikołaj Łopuski. Honorową bramkę dla rywali zdobył Josef Vitek. Początek meczu o 18:30.

W piątek do Satelity przyjedzie drużyna Naprzodu Janów. Nasz lokalny rywal zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli, nie licząc SMS-u. W 14 spotkaniach zdobyli 8 punktów. Strzelili 36 bramek, tracąc 74. W swoim ostatnim meczu ulegli oni na wyjeździe JKH GKS-owi Jastrzębie 5:2. We wtorek zmierzą się na własnym lodzie z Unią Oświęcim. Liderem węwnątrzklubowej klasyfikacji kanadyjskiej, jak i najlepszym strzelcem drużyny jest Mateusz Adamus, który zanotował do tej pory 16 punktów, w tym 7 bramek. W starciu na Jantorze Naprzód uległ GieKSie 3:9. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Marek Strzyżowski(2), Radosław Sawicki, Jesse Rohtla(2), Jakub Wanacki, Tomasz Malasiński, Oskar Krawczyk i Lukas Martinka. Dla Naprzodu strzelali Jiri Charousek, Wojciech Stachura i Łukasz Kulik. Bilety w przedsprzedaży można zakupić w Strefie GieKSy w cenach 10zł normalny, 5zł ulgowy lub 20zł rodzinny. W dniu meczu ceny wynosić będą 15zł normalny, 10zł ulgowy, 30zł rodzinny. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30. Wszyscy do Satelity!

Na koniec tygodnia zmierzymy się z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Przygotowujący się do Mistrzostw Świata do lat 20 SMS wciąż pozostaje bez ani jednego punktu w tym sezonie. Jedyną niewiadomą tego meczu jest to, iloma bramkami GKS go wygra. W pierwszym spotkaniu padł wynik 11:1,a na listę strzelców wpisali się wówczas Patryk Wronka, Andrej Themar(2), Jesse Rohtla, Dariusz Gruszka, Radosław Sawicki, Oskar Krawczyk, Tomasz Malasiński(2), Bartosz Fraszko i Bogusław Rąpała. Jedyną bramkę dla SMS-u zdobył Kamil Wałęga. Zapraszamy na godzinę 17:00.

31.10.2017 (wtorek) 18:30 MH Automatyka Gdańsk – TAURON KH GKS Katowice
03.11.2017 (piątek) 18:30 TAURON KH GKS Katowice – Anteo Naprzód Janów
05.11.2017 (niedziela) 17:00 TAURON KH GKS Katowice – SMS PZHL U20 Katowice

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. MAJCK — 31 października 2017 @ 19:59

    https://imprezylive.pl/?p=9609 1–6 po 2 tercji

 

Dodaj komentarz

*