[WEEKENDOWY ROZKŁAD] Na wyjeździe gra się łatwiej

Dodano przez marcepan | 10 sierpnia 2018 16:00
Licznik odwiedzin: 297

W najbliższy weekend nietypowa sytuacja, bo wszystkie drużyny zagrają na wyjeździe. Jak pokazują liczby, w tym sezonie I ligi zdecydowanie więcej razy 3 punkty zainkasowały drużyny grające w roli gości. Wierzę głęboko, że statystyka potwierdzi się na boisku podobnie jak przy nieudanej inauguracji rozgrywek z Podbeskidziem.

Pierwszy wyjazd

W sobotę pierwsze na boisko wyjdą nasze Panie. W meczu drugiej kolejki ich przeciwnikiem będzie Medyk Konin. Gospodynie sobotniego meczu w pierwszej kolejce podobnie jak nasza drużyna zgarnęły 3 punkty po zwycięstwie nad UKS SMS Łódź. Obie drużyny postarają się o podtrzymanie dobrej passy, dodatkowo w inauguracyjnej rundzie nie straciły nawet bramki. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:00.

Utrzymać pozytywny trend

GKS Katowice w trzech spotkaniach zaliczył już wszystkie możliwe rezultaty — porażkę, zwycięstwo i remis. Najważniejsze jednak, że w każdym kolejnym spotkaniu było widać, że gra jest coraz lepsza i podstawą do regularnego punktowania będzie kontynuacja tego trendu oraz powtarzalność. Naszym rywalem będzie Sandecja, która po spadku z Ekstraklasy przeszła wielką rewolucję i nie jest stawiana w gronie faworytów obecnego sezonu. Drużyna Kafarskiego nie odniosła jeszcze zwycięstwa w rozgrywkach. Początek meczu w Nowym Sączu w sobotę o godzinie 19:10.

Zagrać jak faworyt

Górnik Zabrze zagra w sobotni wieczór z Arką Gdynia. Drużyna Marcina Brosza w fantastycznym stylu odwróciła losy meczu w Legnicy i odnotowała pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie. Gospodarze prowadzeni przez Zbigniewa Smółkę w obecnych rozgrywkach nie strzelili nawet gola, a w ostatniej kolejce bezbramkowo zremisowali z Cracovią. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30.

Poniedziałkowe ostatki

O 18:00 w Pradze ostatni mecz kolejki rozegra Banik. Jego przeciwnikiem będzie Bohemians 1905, która do tej pory może pochwalić się taką samą zdobyczą punktową jak drużyna z Ostrawy, notując zwycięstwa dokładnie w tych samych kolejkach. Banik w ostatnim meczu zwyciężył u siebie 3:0 po hattricku niespełna 37-letniego Milana Baroša, z kolei gospodarze wygrali wyjazdowe, derbowe spotkanie z drużyną Dukli Praga 1:0.

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*