Wicelider zagra osłabiony? GKS ma problem z bramkarzami. Doniesienia mass mediów na temat meczu GKS Katowice-Drutex-Bytovia

Dodano przez Witek | 29 kwietnia 2018 10:00
Licznik odwiedzin: 406

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat dzisiejszego meczu, GKS Katowice – Drutex – Bytovia Bytów:

 

drutexbytovia.pl – Udowodnić swoją wartość na wyjeździe

 

Po dwóch wygranych z rzędu, Drutex-Bytovia zagra na wyjeździe w Katowicach z tamtejszym GKS-em, który jest pełnoprawnym wiceliderem. Pełnoprawnym, bowiem w Nice 1 Lidze odrobione zostały wszystkie zaległe mecze i każda z drużyn rozegrała 27 spotkań.

[…] „Czarne Wilki” w ostatnim tygodniu udowodniły, że z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej, a co najważniejsze – idą za tym wygrane – 0:1 z Rakowem Częstochowa i GKS-em Tychy, który przegrał po raz pierwszy w 2018 roku. To pokazuje, że podopieczni Adriana Stawskiego potrafią zdobywać punkty z drużynami, które obecnie są najlepiej punktujące w lidze.

[…] Niedzielne spotkanie będzie wyjątkowe dla Bartłomieja Poczobuta, który zimą zamienił Bytów na Katowice. 24-latek w Drutex-Bytovii spędził 2,5 sezonu, a w GKS-ie niemal z miejsca wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie.

 

1liga.org – Zapowiedź: GKS Katowice – Drutex-Bytovia

 

Po trzech wyjazdowych meczach z rzędu, GKS Katowice wraca na Bukową. W najbliższą niedzielę przed własną publicznością zagra z Drutex-Bytovią Bytów.

GKS ostatnie trzy spotkania rozgrywał na wyjeździe.

W Chojnicach i Głogowie podopieczni Jacka Paszulewicza wygrali 2:0, jednak 4 dni temu w Niepołomicach przegrali 0:1.

W meczu z Puszczą nie pokazaliśmy gry, jaką oglądaliśmy w poprzednich meczach GieKSy. Myślę, że w niedzielę wyjdzie sportowa złość moich piłkarzy – komentował wówczas trener naszych niedzielnych rywali. Porażka w Niepołomicach zbiegła się z gorszymi wynikami pozostałych rywali GKS-u, dzięki czemu katowiczanie utrzymali pozycję wicelidera.

 

przegladsportowy.pl – Wicelider zagra osłabiony? GKS ma problem z bramkarzami

 

[…] W minioną środę katowiczanie rozegrali w Niepołomicach zaległe spotkanie z Puszczą, przegrali 0:1. Na dodatek kontuzji doznał bramkarz Mateusz Abramowicz. Ze względu na uraz golkiper został zmieniony w przerwie. Jego miejsce zajął Maciej Wierzbicki. Trener Jacek Paszulewicz czeka na wyniki badań Abramowicza. Bramkarz, który w tym roku spisywał się bardzo dobrze, ma uraz pleców i to dolegliwość, z którą zmagał się już w przeszłości.

[…] Jeśli diagnoza będzie niekorzystna, w niedzielnym spotkaniu zastąpi go Wierzbicki, dla którego mecz w Niepołomicach był pierwszym w tym sezonie. 27-letni golkiper jeszcze niedawno miał numer trzy wśród bramkarzy GKS. Przesunął się w hierarchii, bo w marcu, podczas jednego z treningów, Sebastian Nowak zerwał więzadła krzyżowe.

Przeciwko Druteksowi zabraknie na pewno środkowego pomocnika Łukasza Zejdlera, pauzującego za żółte kartki. Ma go zastąpić Tomasz Foszmańczyk, który zrobił już to w środę w Niepołomicach. W drugiej połowie wszedł na boisko właśnie w miejsce Zejdlera. Foszmańczyk, podobnie jak Wierzbicki, zagrał pierwszy raz w tym roku. Doświadczony rozgrywający wcześniej pauzował, bo przeszedł operację kręgosłupa oraz miał uraz Achillesa.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*