Wielki powrót Banika

Dodano przez Misiek | 1 sierpnia 2017 14:00
Licznik odwiedzin: 439

Banik rozpoczął swoje ligowe zmagania w piątek 28.07.2017 w meczu z FC Zbrojovka Brno drużyną która, zajęła 11 miejsce w tabeli na koniec zeszlego sezonu. Nie odpuszczali, grali agresywnie i mądrze nie tak jak nasi piłkarze i wygrał 3:1 na wyjeździe.

Banik od samego początku ruszył do ataku na bramke przeciwnika i w ciagu pierwszych dziesięciu minut miał już trzy dogodne sytuacje. Niestety żadna nie została wykorzystana, a ofensywna postawa piłkarzy dała też dobre okazje do kontrataku dla Brna. W 27 minucie Sasinka po wrzutce podaje głową do Hruby, a ten z woleja pokonuje bramkarza i Banik po efektownym strzale wychodzi na prowadzenie. Dziesięć minut później po zamieszaniu w polu karnym Brno doprowadza do remisu i na listę strzelców wpisuje się Kratochvil po strzale z 12 metrów.

Na początku drugiej połowy Banik musiał się dzielnie bronić, ponieważ bywało niebezpiecznie pod ich bramką, ale z minuty na minutę odzyskiwali pewność siebie. W 59 minucie na boisko wszedł Milan Baros i biało-niebiescy czuli się coraz pewniej. W 73 minucie po strzale głową ponownie wyprowadził Banik na prowadzenie. Warto zaznaczyć, że dla tego zawodnika był to setny mecz w barwach Banika(zadebiutował 29 listopada 1998 roku w meczu przeciwko Opavie) i trzydziesty gol dla Banika w meczach ligowych.

W 87 minusie Panic z 11 metrów strzelił prosto w bramkarza, ale dobił Stana i Banik miał już dwu bramkową przewagę nad rywalem. Piersze 3 punkty pojechały do Ostravy, a my życzymy więcej sukcesów.

W pomeczowym wywiadzie trener Brna (Ś. Habaniec) podkreślał, że był bardzo rozczarowany postawą swoich piłkarzy i że brakowało im chęci wygrania tego meczu. Natomiast Radim Kucera powiedział, że nie spoczną na laurach i jest bardzo zadowolony z gry swoich napastników, ponieważ każdy z nich miał swoje dogodne sytuacje.

Ps. Fani Banika zaprezentowali się świetnie na sektorze Brna. Pojechali w 924 osoby w tym ponad 10 osób z GieKSy. Wszyscy byli ubrani w białe koszulki co ładnie wyglądało, w trakcie meczu Banik zaprezentował oprawę przedstawiającą „Chachara na pikniku” i dopełnioną kartoniadą.