Wielkie zmiany w kadrze Radzionkowa

Dodano przez GoT | 14 marca 2012 21:43
Licznik odwiedzin: 3107

Sobotnią wygraną w Częstochowie z miejscowym Rakowem nasz najbliższy rywal Ruch Radzionków zakończył przygotowania do rundy rewanżowej. W trakcie tychże przygotowań, radzionkowianie rozegrali trzynaście spotkań sparingowych, których bilans wynosi pięć wygranych, dwa remisy oraz sześć porażek. Piłkarze Ruchu Radzionków przygotowywali się do rozgrywek praktycznie tylko na własnych obiektach, bowiem sytuacja finansowa popularnych Cidrów nie pozwoliła im na więcej niż tygodniowy obóz w Rybniku-Kamieniu.

Przerwa zimowa mocno wstrząsnęła kadrą zespołu. Drużynę przede wszystkim opuścili wiodący zawodnicy, którzy tworzyli szkielet drużyny. Nowe kluby znaleźli zarówno bracia Makowie jak i bracia Giel. Bliźniacy Mak, którzy swego czasu byli przymierzani do naszej GieKSy zasilili GKS Bełchatów, natomiast więzy rodzinne bliźniaków Giel rozeszły się, bowiem jeden z braci poszedł drogą braci Maków i wylądował w Bełchatowie z kolei drugi zasilił Wartę Poznań. Drużynę opuścił również młody utalentowany bramkarz Mateusz Mika, który wybrał rywala zza miedzy Polonię Bytom oraz kończący powoli swoją przygodę z futbolem, znany przede wszystkim z występów w Piaście Gliwice Jarosław Kaszowski. W miejsce tych zawodników ściągnięto między innymi dobrze nam znanego Mariusza Muszalika, który po nieudanej przygodzie z Olimpią Elbląg zasilił Ruch Radzionków. Lukę z przodu po odejściu Michała Maka i Piotra Giela trener Ruchu Artur Skowronek będzie starał się wypełnić wypożyczonym z LZS Piotrówka senegalskim napastnikiem Idrissą Cisse, który w ostatnim sparingu błysnął skutecznością strzelając dwie bramki w odstępie dwóch minut. Na stadion przy Narutowicza powrócił już po raz kolejny bramkarz Seweryn Kiełpin, który nie potrafił sobie wywalczyć podstawowego miejsca w składzie Polonii Bytom. W kadrze Ruchu łącznie znalazło się 12 nowych zawodników.

W przerwie zimowej doszło również do zmiany w zarządzie „Cidrów”. Nową twarzą w zarządzie klubu przy Narutowicza jest były prezes Górnika Zabrze Łukasz Mazur. Przed piłkarzami Ruchu Radzionków postawiono jasny cel, którym jest utrzymanie się w gronie pierwszoligowców. Cel ten w jednym z ostatnich wywiadów podkreślił sam prezes Ruchu Tomasz Baran – „Po pierwszych meczach będziemy znać odpowiedź, na co stać zmieniony zespół wiosną. Obecne dziewiąte miejsce może być nieco mylące, bo nasza przewaga punktowa nad strefą spadkową wcale nie jest duża. Przede wszystkim trzeba szybko od niej odskoczyć i zapewnić sobie utrzymanie. Nie rezygnując bynajmniej z patrzenia w górę tabeli”.

Z kronikarskiego obowiązku przedstawiamy wyniki piłkarzy Ruchu Radzionków w rozegranych przedsezonowych sparingach:

Polonia Łaziska Górne – Ruch Radzionków 1:2
Sandecja Nowy Sącz – Ruch Radzionków 4:3
Ruch Radzionków – Flota Świnoujście 0:2
Ruch Radzionków – LZS Leśnica 1:1
Radomiak Radom – Ruch Radzionków 1:1
Dolcan Ząbki – Ruch Radzionków 1:0
MKS Kluczbork – Ruch Radzionków 2:0
Ruch Radzionków – Heidberger SC 3:0
Ruch Radzionków – Ruch Zdzieszowice 1:0
Energetyk ROW Rybnik – Ruch Radzionków 0:1
Ruch Radzionków – Olimpia Grudziądz 0:4
Zagłębie Sosnowiec – Ruch Radzionków 1:0
Raków Częstochowa – Ruch Radzionków 1:2

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*