Wniosek radnych w sprawie śp. Andrzeja Amajsa Fonfary

Dodano przez kosa | 1 marca 2018 01:26
Licznik odwiedzin: 2907

Pod koniec zeszłego roku zamieściliśmy na GieKSa.pl apel (kliknij tutaj) w sprawie upamiętnienia śp. Andrzeja Amajsa Fonfary. W styczniu tego roku swoją interpelację do prezydenta miasta złożył radny Krzysztof Pieczyński (kliknij tutaj). Trzy dni temu kilku radnych złożyło wniosek do Przewodniczącej Rady Miasta Katowice.

Obiecaliśmy Wam monitorować temat, dlatego poniżej zamieszczamy cały wniosek. Podpisali się pod nim radni Forum Samorządowego i Marcin Krupa: Krzysztof Pieczyński, Maciej BiskupskiBorys Pronobis, Tomasz Rokicki, Adam Skowron, Damian Stępień i Tomasz Szpyrka.

Katowice, dnia 26 lutego 2018 r.

RADNI RADY
MIASTA KATOWICE
Krzysztof Pieczyński
Maciej Biskupski
Borys Pronobis
Tomasz Rokicki
Adam Skowron
Damian Stępień
Tomasz Szpyrka
Szanowna Pani
Krystyna Siejna
Przewodnicząca
Rady Miasta Katowice

WNIOSEK
W sprawie uhonorowania zmarłego hokeisty Andrzeja Fonfary.

Jako grupa radnych Miasta Katowice składamy wniosek w sprawie uhonorowania zmarłego hokeisty Andrzeja Fonfary.

W imieniu katowickiego środowiska hokejowego, a także katowickich kibiców zwracamy się z prośbą o pośmiertne uhonorowanie Andrzeja „Amajsa” Fonfary najwybitniejszego hokeisty w historii Katowic i jednego z najwybitniejszych w historii Polski.

Andrzej Fonfara zmarł 18 lipca 2017 r. w Katowicach, gdzie również się urodził i mieszkał przez całe życie. Karierę zaczynał w Starcie Katowice, następnie grał w Górniku Katowice, który to klub przekształcił się w GKS Katowice. W historii katowickiego hokeja „Amajs” był najwybitniejszym zawodnikiem, pięciokrotnie zdobywając tytuł Mistrza Polski, a także wielokrotnie wygrywając z drużyną medale MP. W Reprezentacji Polski rozegrał niemal 100 meczów zdobywając w nich 54 bramki. Ośmiokrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata, wystąpił również na Igrzyskach Olimpijskich w Innsbrucku. Wychował również wielu znakomitych następców. Poza ogromnymi sukcesami sportowymi był – jak wspominają jego znajomi – wspaniały człowiekiem i wzorem dla naśladowania dla wielu katowickich sportowców.

W związku z powyższymi faktami, myślimy że tak wybitna postać katowickiego sportu powinna zostać przez władze miasta odpowiednio uhonorowana. Dlatego zwracamy się z prośbą o rozważenie propozycji nazwania imieniem Andrzeja „Amajsa” Fonfary ulicy, skweru, czy lodowiska. Z uzyskanych informacji wiemy, że bez patrona pozostaje skwer u zbiegu ulic 1 Maja i Murckowskiej w katowickim Zawodziu, w związku z powyższym prosimy o pozytywne rozważenie wniosku.

Osoba kontaktowa z ramienia wnioskodawców: Radny Krzysztof Pieczyński.

Z poważaniem

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*