Wóz albo przewóz

Dodano przez Shellu | 21 października 2017 17:05
Licznik odwiedzin: 1507

To ważna data dla wszystkich kibiców GKS Katowice. Już jutro – po czternastu latach – odbędą się derby GieKSy z Ruchem. Spotkanie kiedyś wyczekiwane przez wszystkich, święta wojna, pojedynek inny niż wszystkie. W ostatnich latach elektryzowaliśmy się derbami z GKS Tychy, meczem z Zagłębiem Sosnowiec. Świętem był mecz przyjaźni pomiędzy GieKSą, a Górnikiem. Ale to właśnie spotkanie GKS Katowice – Ruch Chorzów jest tak wyczekiwanym od wielu, wielu lat meczem numer jeden.

Katowiczanie są w bardzo dobrym momencie. Trzy zwycięstwa z rzędu, dobra forma, sporo bramek. Tak naprawdę po początku sezonu w najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się, że GieKSa przed derbami będzie miała taką serię, a my będziemy mogli z wielkim optymizmem podchodzić do pojedynku z derbowym rywalem.

Nie ma opcji, by GieKSa tego meczu…nie wygrała. Katowiczanie są w dobrej dyspozycji, choć Ruch ostatnio też był w niezłej. Musimy pamiętać, że Niebiescy potrafili wygrać m.in. z Miedzią Legnica. Nie są to ogóry, które da się pokonać bez problemu, ale jeśli zespół chce udowodnić, że te trzy wygrane są dobrym trendem ku przyszłości, to właśnie jest idealny moment. Trochę taki wóz albo przewóz.

Tu nie ma tak naprawdę co się rozpisywać. To jest po prostu absolutna konieczność – być na tym meczu. Dopingować z wszystkich sił. Wierzyć w wygraną. A piłkarze walczyć i gryźć trawę, żeby zdobyć trzy punkty.

Piłkarze mogą tym meczem bardzo dużo zyskać, ale też sporo stracić. Jeśli wygrają, to notując czwarte zwycięstwo z rzędu, będą mieli takie notowania u kibiców, o których nie było mowy jeszcze miesiąc temu. Mimo fatalnego poprzedniego sezonu (część zawodników) i początku obecnego – mogą być noszeni na rękach. To powinno być wystarczającą motywacją.

Czekamy na niedzielę! Do boju GKS!

4 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Adrian Herman — 22 października 2017 @ 15:44

  Będzie transmisja na żywo

 2. Kibol — 22 października 2017 @ 00:04

  No po tylu latach doczekałem sie mecz życia i znowu to samo musze pisać panowie mecz życia to jest mecz którym zapiszecie sie w histori GieKSy którym udowodnicie że nie jestem kopaczem ale piłkarzem z jajami tym meczem dzieci wasze i wnuki nasze bedą was wspominać nawet po śmierci waszej i wszystkich tylko prosze nie dajcie dupy jak z SOSNOWCEM

 3. wierny — 21 października 2017 @ 23:39

  Popieram !! Ave Gieksa

 4. WNC emigracja — 21 października 2017 @ 17:45

  Ch*j z tą ligą.
  To NAJWAŻNIEJSZY mecz GieKSy od 14 lat!

  FORZA GKS!

 

Dodaj komentarz

*