Wygrana rzutem na taśmę

Dodano przez Adi | 29 sierpnia 2017 20:24
Licznik odwiedzin: 682

Kolejny raz nasi hokeiści musieli przez większość meczu odrabiać straty i kolejny raz się udało. Tym razem pokonaliśmy JKH GKS Jastrzębie 3:2, mimo że przegrywaliśmy 0:1 i 1:2. Znów decydująca okazała się trzecia tercja,
w której najpierw Tomasz Malasiński wyrównał stan meczu, a zaledwie na minutę i 18 sekund przed jej końcem zwycięską bramkę zdobył Jesse Rohtla podczas gry w przewadze.  Pierwszego gola dla GieKSy zdobył Dariusz Gruszka. W 43 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Katowiczan, jednak Łymański nie dał rady pokonać bramkarza. Obie bramki dla Jastrzębian padły, gdy graliśmy w liczebnym osłabieniu.

JKH GKS Jastrzębie – TAURON KH GKS Katowice 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
1:0 Homer (Ł. Nalewajka) 5:48
1:1 Gruszka (Rąpała) 24:25
2:1 Kominek (Kulas, Homer) 32:47
2:2 Malasiński (Rohtla, Wronka) 44:34
2:3 Rohtla (Malasiński, Cakajik) 58:42

JKH GKS Jastrzębie: Fucik (Zabolotny) – Lukacik, Bigos, Ł. Nalewajka, Bryk, R. Nalewajka – Gimiński, Homer, Kominek, Bichta, Kulas – Kubes, Michałowski, Vozdecky, Wróbel, Pelaczyk – Laszkiewicz, Jarosz, Kącki, Matusik, Paś.

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rothla, Strzyżowski – Rąpała, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski – Kowalówka, Krawczyk, Fraszko, Sawicki, Majoch – Zieliński, Nowak, Łymański, Rutkowski, Nahunko.

Przed hokeistami GieKSy jeszcze dwa sparingi. W sobotę zmierzymy się z Podhalem Nowy Targ, a na zakończenie okresu przygotowawczego ponowie zagramy z JKH GKS-em Jastrzębie 5 września.