„Zaiste hańba redaktorze Czado”

Dodano przez GoT | 29 lipca 2012 18:22
Licznik odwiedzin: 1249

Prezentujemy artykuł kibica GieKSy – Jurka – który jednocześnie jest odpowiedzią na wpis redaktora Pawła Czado na jego blogu czado.blox.pl. Artykuł dziennikarza dotyczył wydarzeń ze sparingu GKS Katowice – Korona Kielce.

Zaiste hańba Panie redaktorze Czado.

Hańba i rekord świata w jednym, choć do takich rekordów niektórzy redaktorzy zdążyli nas już przyzwyczaić.

Otóż zeznania dwóch patologicznych kłamców, niepotwierdzone żadnymi dowodami, pozwoliły Panu niezwłocznie i bez żadnego zastanowienia czy chwili refleksji, odsądzić od czci i wiary całe środowisko sympatyków katowickiej GieKSy.

Może na przyszłość zanim potrzeba wzbudzenia sensacji i oczernienia społeczności kibicowskiej przesłoni Panu zdrowy rozsądek, warto usiąść spokojnie i zadać sobie kilka pytań. Na przykład następujących:

1. W jaki sposób policja może potwierdzić fakt pobicia, skoro w momencie zdarzenia nie było na stadionie ani jednego policjanta? Policja mogła jedynie, a w zasadzie miała taki obowiązek, przyjąć zgłoszenie ewentualnego pobicia.

2. Czy ludzie którzy znani są przede wszystkim z tego, że w sposób ciągły kłamią i oszukują, są na tyle wiarygodni, żeby ślepo im zawierzyć? Od dwóch lat oszukują i okłamują piłkarzy, kibiców, a ostatnio nawet Prezydenta Miasta Katowice.

3. Czy ktokolwiek potwierdza ich wersję zdarzeń? Bo ja sam bez zadawania sobie większego trudu dotarłem do świadków, którzy widzieli sytuację w tunelu i o żadnym pobiciu mowy nie było.

4. Kwestia dowodu – haniebny, jak Pan słusznie zauważył, czyn pobicia niechybnie pozostawiłby ślady. Niezmiernie ciekaw jestem wyników obdukcji, bo dosłownie minutę po całym zajściu widziałem jednego z prezesów przed budynkiem klubowym i ani swoim wyglądem, ani zachowaniem nie przypominał on ofiary fizycznej napaści.

Wiem, że Pana kolegów z branży bardzo musiało mierzić, że podczas licznych dotychczasowych manifestacji nie daliśmy ani jednego pretekstu do potępienia naszego środowiska. Dlatego teraz kurczowo chwytacie się każdej okazji, ale czas się chyba zreflektować, że zawód dziennikarza to duża odpowiedzialność, do której trzeba dorosnąć.

4 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. SKalpel — 30 lipca 2012 @ 10:36

  Dziennikarz jak polityk , im więcej kłamstw , łgania , obiecywania , ściemniania , tym więcej kasy i awans na kolejny szczebel drabiny … Dziennikarz „wyborczego gówna” – to gówno nie dziennikarz i tyle w temacie

 2. GieKsiorz — 29 lipca 2012 @ 23:42

  Niech ten haniebny redaktor ryj*a przymknie ! Niech pan sie zwolnii z dziennikarstwa!! Nie ma w nim szacunku :/:/

 3. gks king — 29 lipca 2012 @ 21:33

  panie czado, czas na emeryturę… źle pan widzi, źle pan słyszy, źle pan pisze

 4. EC — 29 lipca 2012 @ 21:00

  Ja osobiscie leje na te redaktorzyne Czadówke i Jej śmieszne felietoniki. Kolezanka nie ma co robic i klupie tylko w te klawiaturke…szukajac tanich sensacji.

 

Dodaj komentarz

*