Zapaśnicy GieKSy mistrzami Śląska!

Dodano przez kosa | 28 lutego 2018 10:32
Licznik odwiedzin: 831

Dwa tytuły mistrzowskie i dwa tytuły wicemistrzowskie to dorobek zapaśników GKS-u Katowice podczas Mistrzostw Śląska Młodzików.

Reprezentacja ZUKS GKS Katowice wystartowała podczas Mistrzostw Śląska Młodzików oraz Pucharu Śląska Dzieci w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się 24 lutego w Rudzie Śląskiej. Oprócz GKS-u Katowice, swoich przedstawicieli wystawiło sześć klubów.

Czterech z pięciu młodzików GKS-u Katowice dotarło do finałów Mistrzostw Śląska w swoich kategoriach wagowych. Tytuły Mistrzów Śląska wywalczyli: Daniel Kania (44 kg) oraz Łukasz Kłopotowski (85 kg), natomiast srebrne medale zdobyli: Jakub Kudła (41 kg) oraz Adrian Ufir (48 kg). Ostatni z naszych reprezentantów – Oskar Michnol (57 kg), uplasował się na szóstej pozycji.

W klasyfikacji drużynowej ZUKS GKS Katowice uplasował się na trzeciej pozycji:
1. ZKS Slavia Ruda Śląska
2. MKZ Unia Racibórz
3. ZUKS GKS Katowice

Do rywalizacji w ramach Pucharu Śląska Dzieci przystąpiła trójka zawodników ZUKS GKS Katowice. Najwyżej uplasował się Patryk Rosiński, który zajął drugie miejsce. Pozostali – Marcin Kania i Oskar Kobylec, stanęli na najniższym stopniu podium.

Tekst: Michał Sowiński