Zapaśnicy walczą w kraju i zagranicą

Dodano przez cysiu | 31 października 2012 21:46
Licznik odwiedzin: 1249

Memoriał Jana Czai przyniósł wymierne korzyści dla zapaśników GieKSy. Już tydzień później, na zaproszenie TJ TŻ Triniec, ośmioro z nich udało się do Czech, gdzie wzięli udział w międzynarodowych zawodach. Wyjazd okazał się udany – co drugi reprezentant GKS-u uplasował się w pierwszej trójce. Najlepszym w swojej kategorii okazał się Aleks Komander, drugie miejsca zajęli Andrzej Kindla i Szymon Płatek, a na najniższym stopniu podium stanął Radosław Zrobek.

W ten sam weekend (19-21.10) w Radomiu odbył się Puchar Polski Kadetów, w którym swoich zawodników wystawiło 53 klubów z Polski, Ukrainy i Litwy. ZUKS GKS reprezentowany był na nim przez Marcela Kasperka. W szesnastoosobowym gronie, w swojej kategorii wiekowej, katowiczanin uplasował się na drugim miejscu. W finałowej walce musiał uznać wyższość Oskara Czyżniewskiego (MOSiR Grajewo) i zadowolić się srebrnym krążkiem.

Z kolei, podczas minionego weekendu (27-28.10), zapaśnicy GieKSy wzięli udział w XXII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Ryszarda Dworaka, który odbył się w Rudzie Śląskiej. Najlepiej wypadł na nim Marcel Kasperek, który okazał się bezkonkurencyjny z swojej kategorii wagowej (85 kg). Jego koledzy wypadli nieco gorzej: Marcin Przybyła (54 kg) zajął drugie miejsce, Piotr Tomaszczyk (50 kg) oraz Kamil Bielecki (58 kg) – trzecie, natomiast Adrian Kołodziej (100 kg) – piąte.