[ZAPOWIEDŹ] Dwumecz hokeistów w Toruniu

Dodano przez Grześ | 10 października 2018 16:30
Licznik odwiedzin: 535

Po niedzielnym zwycięstwie nad MH Automatyką Gdańsk 2:0, hokeiści GieKSy umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Do tej pory drużyna prowadzona przez Toma Coolena rozegrała 12 spotkań i zgromadziła na swoim koncie 29 punktów, na co złożyło się 10 zwycięstw w tym jedno po dogrywce, oraz 2 porażki. Najwięcej punktów, zaliczanych do klasyfikacji kanadyjskiej, w ekipie wicemistrzów Polski zdobyli Patryk Wronka 17 za 8 bramek i 9 asyst oraz Grzegorz Pasiut, który zdobył 6 goli oraz zaliczył 10 kluczowych podań. Dobre wieści napływają również do nas ze sztabu medycznego katowickiej drużyny. Kontuzjowany od dłuższego czasu Marek Strzyżowski czuje się coraz lepiej. Zawodnik jest w trakcie intensywnej rehabilitacji i rozpoczął już zajęcia na rowerku treningowym. Według lekarzy jest nadzieja, że hokeista wróci do zespołu już w najbliższym miesiącu. Zwycięstwem z Gdańskiem, hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice zakończyli występy w Satelicie w tym roku kalendarzowym. Teraz przed naszymi zawodnikami szereg meczów wyjazdowych, plus do tego w listopadzie będziemy brać udział w trzeciej rundzie Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w irlandzkim Belfaście. Skupmy się jednak na razie na lidze.

Pierwszym wyjazdowym przeciwnikiem GieKSy po maratonie domowym będzie ekipa „Stalowych pierników”, czyli nie kto inny jak KH Energa Toruń. Drużyna z Torunia to jedyny zespół, z którym w tym sezonie jeszcze nie graliśmy. W tym tygodniu rozegramy z podopiecznymi Juryja Czucha dwa spotkania, kolejno w czwartek i piątek. Przed sezonem beniaminek ligi znacząco się wzmocnił. Do drużyny dołączyli kolejno bramkarz – Patrik Spěšný, obrońcy – Tomáš Pařízek, Dienis Trachanow, Maksim Kamienkow, Jan Walter, oraz napastnicy – Marcin Biały, Filip Mazurkiewicz, Kacper Różycki i Arciom Mianciuk. Szeregi torunian opuścili zaś obrońcy – Łukasz Podsiadło, Łukasz Korzestański, Adrian Borowicz, Szymon Niedlich oraz napastnicy – Maksim Kartoszkin, Władisław Troszyn, Bruno Śmieszek, Piotr Winiarski, Jakub Gołaszewski. Torunianie przed sezonem pozyskali również sponsora tytularnego. Gdańska spółka energetyczna dostąpiła tego zaszczytu. KH Energa Toruń rozegrała do tej pory 9 ligowych potyczek. Hokeiści z Torunia zajmują w ligowej tabeli wysokie, 5 miejsce, a złożyło się na to 6 zwycięstw, w tym jedno po dogrywce oraz 3 porażki, w tym również jedna po dodatkowym czasie gry. W ekipie beniaminka Polskiej Hokej Ligi wyróżniają się Daniił Oriechin, który zdobył dla drużyny 5 goli i zaliczył 9 asyst oraz Robert Karczocha zdobywca 6 bramek i 7 asyst.

Na próżno szukać pojedynków pomiędzy obiema drużynami w poprzednim sezonie. Drużyna z Torunia sezon rozgrywała na zapleczu hokejowej „elity”, uzyskując awans po zaciętym finale z Zagłębiem Sosnowiec, wygrywając rywalizację w stosunku 3:2, GieKSa zaś jak pamiętamy, walczyła o najcenniejszy medal, uzyskując ostatecznie status wicemistrza Polski. Ostatni pojedynek pomiędzy drużynami z Katowic i Torunia miał miejsce na lodowisku rywali. 15 lutego 2017 roku drużyna „Stalowych pierników” pokonała GieKSę 5:2. Mamy nadzieję, że teraz nadszedł czas rewanżu i że to GieKSa okaże się zwycięska w obu pojedynkach, choć wcale łatwo o to nie będzie, tym bardziej że zawodnicy z Torunia swoją dobrą formę pokazali w ostatnim pojedynku, ogrywając w wyjazdowym spotkaniu GKS Tychy 0:2.

11.10.2018 18:30 KH ENERGA Toruń : TAURON KH GKS Katowice
12.10.2018 18:30 KH ENERGA Toruń : TAURON KH GKS Katowice

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*