[ZAPOWIEDŹ] Hokejowe ostatki w Satelicie

Dodano przez Grześ | 1 października 2018 17:00
Licznik odwiedzin: 395

Wicemistrzowie Polski dobrze zareagowali na porażkę z Comarch Cracovią i w piątek wygrali po dogrywce z JKH GKS-em Jastrzębie 3:2, a w niedzielę pokonali KS Unią Oświęcim 4:1. Powrócili tym samym na zwycięskie tory, obejmując przy tym fotel lidera. Wszyscy mamy nadzieję, że passa zwycięstw we własnej hali zostanie podtrzymana w nadchodzącym tygodniu. Będzie to tym samym ostatni tydzień kończącego się powoli maratonu meczów o ligowe punkty w roli gospodarza w tym roku kalendarzowym. Co prawda według terminarza Polskiej Hokej Ligi docelowo na własne lodowisko drużyna ma powrócić w drugiej połowie grudnia, lecz termin ten może ulec zmianie. Tak czy siak, czeka nas blisko trzymiesięczny rozbrat z Satelitą z powodu szczytu klimatycznego, który będzie się odbywał w naszym mieście.

Hokeiści GieKSy rozegrają w tym tygodniu trzy spotkania z drużynami teoretycznie słabszymi, lecz żadnej z tej drużyn nie należy lekceważyć. W naszym zespole kontuzjowany na dłuższy okres pozostaje Marek Strzyżowski, który przypomnijmy, zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji Toma Coolena. Jedyna rotacja dotyczy naszych młodych zawodników, którzy dzielą grę w naszym zespole z występami w Kadrze PZHL. W klasyfikacji kanadyjskiej, w GieKSie bryluje nadal Patryk Wronka, który ma na swoim koncie 8 goli i 7 asyst, a zaraz za nim widnieje Mikołaj Łopuski, zdobywca 8 bramek i 4 asyst, oraz będący także w dobrej formie Jesse Rothla, który zgromadził na swoim koncie 12 punktów za 3 bramki i 9 kluczowych podań.

We wtorek do Katowic przyjeżdża PGE Orlik Opole. Opolanie przed startem rozgrywek dokonali wśród zawodników wielu zmian personalnych. I tak z klubem pożegnali się m.in. bramkarze – Jānis Auziņš, Michał Kieler, który trafił do GieKSy, obrońcy-Miroslav Zaťko, Mateusz Sordon, Arkadiusz Nowak oraz napastnicy – Ivan Ďurač, Jonas Höög, Radek Meidl, Filip Stopiński, Michal Šátek, Karol Wąsiński, Jarosław Lorek, Karol Kisielewski. W ich miejsce Orlik pozyskał fińskiego bramkarza – Toumasa Tolonena, obrońców – Stiefana Stiepanowa, Rory Rawlyka, Marcina Obrała, a także napastników – Aleksandra Gołowina, Szymona Skrodziuka, Maksima Wolkou, Władisława Jełakowa, Oskara Rzekanowskiego. Hokeiści z Opola ten sezon rozpoczęli dość przeciętnie. Po siedmiu rozegranych spotkaniach zajmują 11 miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 6 punktów, na co złożyły się 2 zwycięstwa i 2 porażki po dogrywce oraz 3 przegrane w regulaminowym czasie. W drużynie Orlika warto zwrócić uwagę na dwóch hokeistów, którzy wiodą prym w punktacji kanadyjskiej. Władisław Jełakow zdobył do tej pory 7 bramek i zanotował 6 asyst i Aleksandr Gołowin, który strzelił 5 bramek i 7 razy dogrywał do partnerów.

W piątek w Satelicie skrzyżujemy kije w derbowym pojedynku z Węglokoks Kraj Polonią Bytom. W połowie września włodarze klubu z Bytomia pozyskali sponsora tytularnego stąd właśnie taka, a nie inna nazwa drużyny. W okresie przygotowawczym bytomianie nie próżnowali na transferowym rynku. Z drużyny Polonii odeszli dotychczasowy trener – Aleš Totter, II trener Andrzej Secemski, bramkarze – Filip Landsman oraz Tomasz Zdanowicz, który zakończył karierę sportową, a także obrońcy Michał Działo, Jauhienij Kamienieu, Kamil Falkenhagen, i „ulubieniec” katowickiej publiczności Sebastian Owczarek, który zakończył karierę sportową i został asystentem trenera. Do drużyny ze słynnej już chyba na całym świecie „Stodoły” dołączyli trener Andriej Parfionow, trener bramkarzy Zbigniew Szydłowski, bramkarz Dominik Kraus, który powrócił po dwu letniej przerwie, a także obrońcy – Aleksander Bodora, Aleksandrs Galkins, Grigorij Stawisskij, Kacper Kamieniecki oraz napastnicy – Iwo Sroka, Karol Wąsiński, Siarhiej Kukuszkin, Michaił Samusienka. Węglokoks Kraj Polonia Bytom po 7 rozegranych spotkaniach zajmuje 10 miejsce w ligowej stawce z dorobkiem 8 punktów, na co złożyły się 3 zwycięstwa w tym jedno po dogrywce oraz 4 porażki. W drużynie Polonii najwięcej punktów do tej pory zgromadził Błażej Salamon za 5 goli i 3 asysty i Filip Stoklasa za 4 bramki i 4 kluczowe podania.

W niedzielne popołudnie do Katowic zawita drużyna z Pomorza – MH Automatyka Gdańsk. Gdańszczanie przed niedzielnym meczem z KH Energą Toruń pozyskali nowego sponsora – grupę Lotos. Na razie jednak nie wiadomo czy gdański koncern paliwowy wejdzie w nazwę drużyny. Ekipę znad Bałtyku w okresie przygotowawczym opuścili m.in. bramkarz – Maksim Haradziecki, obrońcy – Yannick Mund, Vlastimil Bilčík, Kyryło Herasymenko, Sebastian Wachowski oraz Patryk Wysocki, który przeszedł do naszego zespołu, a także napastnicy – Adam Skutchan, Kacper Różycki, Michał Kalinowski, Wojciech Wrycza. Do drużyny z Gdańska dołączył, znany w hokejowym środowisku, trener Marek Ziętara, bramkarz – Jewgienij Cariegorodcew, a także obrońcy – Tomasz Pastryk, Aleksander Nowak, Wołodymyr Ałeksiuk, Konstantin Tieslukiewicz, Robin Malý i napastnicy – Mateusz Danieluk, Jegor Rożkow oraz Igor Smal. MH Automatyka Gdańsk rozegrała do tej pory również 7 ligowych potyczek i plasuje się na wysokim 5 miejscu w tabeli. Gdańszczanie wygrali 4 spotkania, a 3 przegrali, w tym 1 po dogrywce. W zespole Automatyki najlepiej punktującymi są, doświadczony Josef Vitek, zdobywca 2 goli i 6 asyst, a także Szymon Marzec, który strzelił 3 bramki i 3 razy asystował.

02.10.2018 (wtorek) 18:30 TAURON KH GKS Katowice – PGE Orlik Opole

05.10.2018 (piątek) 18:30 TAURON KH GKS Katowice – Węglokoks Kraj Polonia Bytom

07.10.2018 (niedziela) 17:00 TAURON KH GKS Katowice – MH Automatyka Gdańsk

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*