[ZAPOWIEDŹ] Z którego miejsca do play-offów?

Dodano przez Adi | 28 stycznia 2019 12:00
Licznik odwiedzin: 510

Po wygranej nad GKS-em Tychy liczyliśmy, że już w meczu z Zagłębiem Sosnowiec TAURON KH GKS Katowice zapewni sobie zwycięstwo w sezonie zasadniczym Polskiej Hokej Ligi. To się jednak nie udało i o miejscu w tabeli zadecyduje wtorkowy mecz z Unią Oświęcim. By prześcignąć GKS Tychy, potrzebujemy 2 punktów, czyli zwycięstwa – bez względu na to, czy w 60 minutach, czy też po dogrywce lub karnych. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach zaległej 38 kolejki PHL.

Unia do fazy posezonowej przystąpi z 8 miejsca. Czekać ich będzie rywalizacja z Zagłębiem Sosnowiec do dwóch zwycięstw o miejsce w głównej fazie play-off. Pierwszy mecz tej pary odbędzie się już w środę – zaledwie dzień po meczu z GieKSą, który dla Unii nie ma większego znaczenia.

Unici mają na swoim koncie 57 punktów. Zdobyli 138 bramek, a stracili 125. W niedzielę pokonali oni Orlik Opole 6:4, a hat-tricka w drugim meczu z rzędu ustrzelił Alexei Trandin. Warto też odnotować bramkę naszego byłego zawodnika Andreja Themara, dzięki której zrównał się w klasyfikacji strzelców z Semyonem Garshinem z Energi Toruń – obaj strzelili po 26 goli. Jeśli zdobędzie gola we wtorek, zostanie samodzielnym królem strzelców sezonu zasadniczego PHL. Themar zanotował również 28 asyst, co łącznie daje 54 punkty i pozycję lidera w klasyfikacji kanadyjskiej ligi. Dogonić go może Patryk Wronka, który ma 2 ,,oczka” mniej.

Hokeiści GieKSy triumfowali w tym sezonie we wszystkich dotychczasowych meczach z Unią, każdorazowo strzelając 4 bramki. W dwóch pierwszych meczach padł wynik 4:1, a w ostatnim, rozegranym w grudniu, 4:2. Liczymy na podobny rezultat we wtorek. Początek spotkania o godzinie 18:30 w Satelicie.

29.01.2019 (wtorek) 18:30 TAURON KH GKS Katowice – KS Unia Oświęcim

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*