Zawodnik GKS-u zagra w reprezentacji Polski podczas MŚ U-23

Dodano przez Jack | 18 sierpnia 2017 01:00
Licznik odwiedzin: 603

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się mistrzostwa świata U-23 w siatkówce. Turniej zostanie rozegrany w Kairze (National Stadium Complex) w dniach 18-25 sierpnia. W składzie reprezentacji Polski znalazł się nasz nowy rozgrywający, Marcin Komenda, kapitan tej drużyny.

 

Polacy w fazie grupowej zagrają kolejno z Kubą (18.08 o godz. 17.00), Brazylią (19.08 o godz. 17.30), Meksykiem (20.08 o godz. 17.30), Japonią (21.08 o godz. 15.00) i Egiptem (23.08 o godz. 20.00). W drugiej grupie będą rywalizować – Algieria, Argentyna, Chiny, Iran, Rosja, Turcja.

Kadra reprezentacji Polski na MŚ U23.
rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Komenda
atakujący: Bartłomiej Lipiński, Kamil Semeniuk
środkowi: Marcin Kania, Jarosław Mucha, Jakub Zwiech
przyjmujący: Dominik Depowski, Konrad Formela, Paweł Halaba, Rafał Szymura
libero: Mateusz Czunkiewicz

Światowa Federacja Siatkówki, podczas trzeciej edycji Mistrzostw Świata U-23 rozgrywanych w Egipcie, postanowiła przetestować przepisy, które miałyby uatrakcyjnić siatkarskie widowiska. I tak, pierwszy z nich dotyczy zawodników wykonujących zagrywkę z wyskoku. Według nowych wytycznych, po wykonaniu serwisu siatkarz musiałby wylądować przed linią 9. metra. Podobne ograniczenie miałoby dotyczyć wykonywania ataków z linii 3. metra. Gracz zbijający piłkę z poza tej strefy, również musiałby wylądować przed wyznaczoną strefą. Zmianie ulegnie również punktacja w meczach. Spotkania w Kairze będą rozgrywane do czterech zwycięskich setów po 15 punktów w każdym.

 

Warto również nadmienić, że w kadrze Słowacji na zaczynające się mistrzostwa Europy seniorów w Polsce (24 sierpnia – 3 września) znalazł się nasz nowy środkowy, Emanuel Kohut, który również jest kapitanem swej drużyny.

Obu naszym siatkarzom życzymy udanych występów w turniejach mistrzowskich!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*