92 minuty kar i porażka w meczu na szczycie

Dodano przez Adi | 11 lutego 2018 21:36
Licznik odwiedzin: 1051

W ostatnim meczu części zasadniczej sezonu Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z GKS-em Tychy, który do fazy play-off przystąpi z pierwszego miejsca. Katowiczanie przystąpili do meczu bez Patryka Wronki, Dusana Devecki, oraz nieobecnych od dłuższego czasu Lukasa Martinki i Mikołaja Łopuskiego, a w bramce zameldował się Kamil Kosowski. Już 13 sekundzie spotkania doszło do bójki między Andrejem Themarem a Jakubem Witeckim, za którą obaj zawodnicy otrzymali kary meczu. Obie drużyny miały sporo okazji do gry w przewadze, ale na gole czekaliśmy aż do trzeciej tercji. Niecałą minutę po jej rozpoczęciu Radosław Sawicki umieścił krążek w okienku bramki po podaniu Bartosza Fraszki. W 47 minucie i 50 sekundzie spotkania Sawicki zdobył drugą bramkę, tym razem korzystając z dogrania Jakuba Wanackiego. Niestety po równej minucie było już 2:2, a między golami dla Tyszan minęło zaledwie 13 sekund. Najpierw Kamila Kosowskiego pokonał Gleb Klimenko, a następnie w sytuacji sam na sam Jarosław Rzeszutko. W 54 minucie GKS Tychy wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki Filipa Komorskiego w przewadze, a wynik w 59 minucie ustalił Rzeszutko, który dobił strzał Szczechury. Tym sposobem zakończyliśmy serię 9 zwycięstw z rzędu. Do gry powrócimy 24 lutego. W ćwierćfinale fazy play-off zmierzymy się ze zwycięzcą pary PGE Orlik Opole – Anteo Naprzód Janów.

Zawodnik meczu: Radosław Sawicki – nie może być inaczej, jeśli zawodnik zdobywa dwie bramki w meczu i są one jedynymi, jakie zdobyła drużyna.

GKS Tychy – TAURON KH GKS Katowice 4:2 (0:0, 0:0, 4:2)
0:1 Radosław Sawicki (Bartosz Fraszko) 40:57
0:2 Radosław Sawicki (Jakub Wanacki) 47:50
1:2 Gleb Klimenko (Mateusz Bryk) 48:37
2:2 Jarosław Rzeszutko (Adam Bagiński, Bartosz Ciura) 48:50
3:2 Filip Komorski (Michael Cichy, Alex Szczechura) 5/4 53:34
4:2 Jarosław Rzeszutko (Alex Szczechura) 58:27

GKS Tychy: Murray (Zawalski) – Pociecha, Ciura, Jeziorski, Galant, Witecki – Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kotlorz, Kazadzei, Bepierszcz, Cichy, Szczechura – Kolarz, Jachym, Klimenko, Mentsiuk, Komorski.
TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Owen) – Grof, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar – Wanacki, Malasiński, Fraszko – Rąpała, Skokan, Krężołek, Sawicki, Strzyżowski – Krawczyk, Michał Rybak, Majoch, Maciej Rybak, Dalidowicz.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*