Brede i Mandrysz o meczu

Dodano przez Shellu | 24 sierpnia 2017 00:35
Licznik odwiedzin: 1828

Po zwycięskim spotkaniu z Chojniczanką odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów – Krzysztofa Brede i Piotra Mandrysza.

Krzysztof Brede (trener Chojniczanki Chojnice):
Gratulacje dla GKS Katowice za zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, w Katowicach łatwych meczów nikt nie będzie rozgrywał. Zdawaliśmy sobie sprawę z klasy zespołu, że jest on budowany pod katem awansu. Chcieliśmy zaskoczyć GKS wysokim podejściem i odbiorem piłki. Nie udało się, nie ustrzegliśmy się jednego dużego błędu i było 1:0. W drugiej połowie dążyliśmy z dość dużą determinacją do odwrócenia losów tego spotkania, niestety zabrakło nam skuteczności i kropki nad i – stąd nasza porażka.

Piotr Mandrysz (trener GKS Katowice):
Wreszcie mogę powiedzieć, że jestem w dobrym nastroju, bo po dwóch poprzednich spotkaniach u siebie trudno było, żebym się uśmiechał. Paradoksalnie najtrudniejszym momentem był ten po strzeleniu gola, po przywrócił się od razu film z dwóch dotychczasowych meczów na Bukowej. Obawiałem się, że znowu wypuścimy zwycięstwo z rąk, dzisiaj jednak graliśmy dobrze. Nie byliśmy w posiadaniu piłki tak często, jak przeciwnik, ale byliśmy bardziej konkretni pod polem karnym. Trzy akcje oskrzydlające do przerwy, po jednej padł gol, a także interwencja Radka Janukiewicza, który sparował piłkę na słupek. To były sytuacje z gatunku takich, których przeciwnik nie miał. Cieszę się bardzo, że przełamaliśmy klątwę stadionu – przynajmniej w okresie, w którym ja tutaj pracuję. Chciałbym podkreślić mądrą grę zespołu. Potrafiliśmy utrzymać się przy piłce w trudnych momentach, czego nie zrobiliśmy w Legnicy, a co nie pozwoliło nam tam odnieść zwycięstwa. Dzisiaj zespół funkcjonował lepiej. Na pewno jest co poprawiać, ale wierzymy głęboko w to, że będziemy grać coraz lepiej. Chciałbym także podziękować kibicom, bo wspaniale wspierali tę drużynę – tego ona potrzebuje i myślę, że jeżeli na widowni będzie podobny klimat w następnych spotkaniach, to drużyna odwdzięczy się dobrą i skuteczną grą.

Pytania od redakcji GieKSa.pl do trenera Mandrysza|
Powiedział pan o rzeczach do poprawy. Może pan rozwinąć?

Żeby kontrolować mecz, trzeba częściej mieć piłkę. My mamy z tym trochę problemów i stąd dojścia nowych piłkarzy, których będziemy starali się wkomponować w drużynę po to, żeby jednak to posiadanie zwiększyć. Oczywiście mamy określonych piłkarzy o określonych predyspozycjach, na przykład do ataku szybkiego, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że mając piłkę, nie posiada jej przeciwnik. Wierzę, że to przyjdzie w dalszej pracy. W przeciwieństwie do trenera Brede, który jest nowym szkoleniowcem w Chojnicach, tam jednak takiej rewolucji nie było.

Mówił pan wcześniej, że Wojciech Kędziora dostał dwa mecze przerwy i to mu się przysłużyło. A jak jest z Dawidem Plizgą, jak pan ocenia jego przydatność i kiedy Dawid będzie mógł zagrać w większym wymiarze czasowym?

Czas na Dawida przyjdzie na pewno. Dzisiejszy mecz temu nie służył, zespół Chojnic dysponuje bowiem rosłą drużyną i jest groźny przy stałych fragmentach. Stąd raczej myślałem o wpuszczaniu piłkarzy, którzy w tym elemencie mogą w końcowych minutach pomóc drużynie. Uważam, że z Dawida jednak będziemy się jeszcze wielokrotnie cieszyć.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*