Papszun i Paszulewicz o meczu

Dodano przez Shellu | 10 marca 2018 21:31
Licznik odwiedzin: 1332

Po meczu GKS Katowice i Rakowa Częstochowa na konferencji pomeczowej wypowiedzieli się obaj trenerzy – szkoleniowiec gości Marek Papszun oraz debiutujący w naszym klubie – Jacek Paszulewicz.

Marek Papszun (trener Rakowa Częstochowa):
Gratuluję GKS-owi zwycięstwa. Myślę, że to było bardzo dobre widowisko z rzeszą kibiców dopingujących obie strony – promocja piłki. Niestety wynik dla nas niekorzystny. Przyjechaliśmy z innym założeniem. Przeciwnik nas nie zaskoczył swoją grą, natomiast byliśmy nieodpowiedzialni w I połowie i w konsekwencji straciliśmy 2 bramki. Otrząsnęliśmy się z tego, mieliśmy po przerwie kilka sytuacji, żeby chociaż wywieźć z Katowic jeden punkt. Nie udało się. Myślę, że w tej chwili będziemy postrzegani tak jak powinniśmy – jesteśmy beniaminkiem i tak trzeba nas traktować. Co do przyszłości, to może to będzie kop, który pozwoli nam wygrać kolejny mecz. Broni nie składamy i na pewno będziemy bardziej zdeterminowani w meczu z Odrą u siebie.

Jacek Paszulewicz (trener GKS Katowice):
Przyjechała do nas bardzo mocna drużyna, o której wiedzieliśmy bardzo dużo, zresztą wiedzieliśmy nawzajem, bo widzieliśmy kilka swoich spotkań. Oba zespoły pokazały dziś swoje atuty. Raków prowadził grę, my mieliśmy swój plan, który udało się konsekwentnie realizować. Oczywiście druga żółta kartka Frańczaka spowodowała cofnięcie się do głębokiej defensywy. Gola straciliśmy grając w dziewięciu. Niemniej jednak zaangażowanie, realizacja założeń, charakter tej drużyny, który pokazaliśmy spowodował, że udało się utrzymać korzystny wynik. Chciałbym zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Dziękuję drużynie za to że uwierzyli w ten pomysł i w to, że to się może udać. Ciężka praca już w pierwszym meczu przynosi efekty. Druga sprawa to kibice, którzy dopingowali nas podczas nawet rozpaczliwej obrony – część na pewno już doceniła poświęcenie, które było widoczne na boisku. I trzecia rzecz – nigdy nie robię prywaty na konferencjach, ale chciałbym podziękować żonie, bo gdyby nie ona, nie znalazłbym się w Katowicach.

Pytania redakcji GieKSa.pl do trenera Paszulewicza:

Przed meczem wspomniał pan, że macie swój plan na ten mecz. Może pan zdradzić jego elementy?

Raków w większości meczów pokazał, że ręka trenera odciska duże piętno. Lubią prowadzić grę, dochodzą do sytuacji, strzelają bardzo dużo bramek, mają dobre stałe fragmenty. Mając na uwadze te atuty, chcieliśmy poczekać na nieodpowiedzialne zachowania rywali, które zdarzają się każdej drużynie. Nie jesteśmy Barceloną czy Realem Madryt, że skuteczność podania jest na poziomie 95-98 procent. Czekaliśmy cierpliwie na błędy rywala i to się stało. To było główne założenie, abyśmy mogli wyjść do szybkiego ataku i dwa razu udało się strzelić gola. Dochodziliśmy też do kolejnych okazji, być może nie były one stuprocentowe. Posypało się to częściowo gdy graliśmy jednego zawodnika mniej. Musieliśmy przeorganizować skład – nominalni zawodnicy nie grali na swoich pozycjach. Chcieliśmy utrzymać wzrost przy stałych fragmentach. To się udało, a zmiany, których dokonaliśmy po wymuszonej absencji Frańczaka zapracowały na to, że mamy 3 punkty, a zawodnicy rezerwowi dali też coś od siebie.

W wywiadach podkreślał pan, że to będzie gra, która spowoduje żółte, a czasem czerwone kartki. Przyjmuje pan te dwie kartki Frańczaka?

Nie chciałbym wchodzić w ocenę pracy sędziów, ale niektórych sytuacji można było uniknąć. Bo w jednej sytuacji Mączyński wszedł w linię biegu przeciwnika i dostał żółtą kartkę, a gdy rywal zrobił to samo, kartki nie było. Oczywiście sędzia ma do tego prawo, ale to wprowadza nieco nerwową atmosferę. Natomiast pierwszej kartki Frańczaka nie powinno być, miał sporo miejsca, żeby prawidłowo ocenić odległość od piłki. Uważam, że to duży błąd naszego obrońcy. Natomiast zapowiadałem przed sezonem, że chciałbym, żeby z tego zespołu emanował śląski charakter. To co widziałem i słyszałem, choćby na projekcji „Dekady GieKSy”. Jestem w stanie usprawiedliwić brak punktów i niedoskonałości techniczne, ale w moim zespole nie będzie ludzi, którzy nie będą chcieli umierać za ten zespół.

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Dziadek — 12 marca 2018 @ 08:24

    Widać było walkę i zaangażowanie w grę. Na plus decyzje kadrowe. Będziemy obserwować. Na pewno nie jest wskazane pompowanie balonu, bo o prawdziwej wartości teamu Paszulewicza będzie można mówić po rozegraniu 4-5 meczów o punkty. W sobotę zbyt głęboko cofnęli się po czerwonej kartce, to był błąd, który musiał skończyć się bramką (na szczęście jedną), po czerwonej powinien być pressing w środkowej części. No i pamiętajmy że rywale nie śpią i też punktują.

  2. Jata — 11 marca 2018 @ 16:15

    Oby trener dotrzymał słowa i leserów odsuwał od składu.
    Ważne 3pkt ale na zaufanie muszą jeszcze zapracować.

 

Dodaj komentarz

*