Rekord frekwencji w Bielsku z udziałem trójkolorowej armii

Dodano przez kosa | 15 października 2017 23:29
Licznik odwiedzin: 2221

Wyjazd do Bielska to najprawdopodobniej najbliższy wypad w tym sezonie, jeśli chodzi o kibicowskie wyjazdy. Nie mamy się co łudzić, że wejdziemy na mecze w Chorzowie i w Tychach, a w Sosnowcu już nas zblokował wojewoda. 

Bielsko na nowym stadionie odwiedziliśmy ostatnim razem w poprzednim sezonie. Wiedzieliśmy więc, że z wejściem nie będzie żadnego problemu. Tamtejszy klub i ludzie w nim pracujący są bardzo prokibicowscy i rzeczywiście robią wszystko, aby fani gości czuli się jak u siebie. Nie było większego problemu z ilością miejsc i innymi kwestiami organizacyjnymi. Do Bielska początkowo chcieliśmy udać się pociągiem specjalnym, ale niestety nasze zamówienie znowu przerosło spółkę PKP InterCity. Wobec tego zmieniliśmy formę transportu na autokary i auta. 

Podróż do Bielska przebiegała bardzo sprawnie. Już na ponad dwie godziny przed meczem pojawiliśmy się pod sektorem gości. Nasza liczba tego dnia to 1039 osób (w tym KKN). W tej liczbie jest także 36 sympatyków Banika Ostrava i 17 Górnika Zabrze. Zdecydowaliśmy się zająć głównie górę, a dopiero potem wpuszczać ludzi na dół. Wszyscy byliśmy ubrani w żółte koszulki, a zdecydowana większość kibiców posiadała szal (o co apelowaliśmy podczas zapisów). Od samego początku spotkania prowadziliśmy dobry doping, który swoje apogeum osiągnął w samej końcówce meczu po bramce na 2:1. Po końcowym gwizdku długo cieszyliśmy się z naszymi piłkarzami. Duże brawa należą im się za walkę i postawę na boisku. Oby tak dalej!

Miejscowi po raz kolejny pobili rekord frekwencji na spotkaniu z nami. Na stadionie pojawiło się aż 11621 widzów. Całkiem nieźle jak na klub, który podobno nie ma fanów i nie istnieje w swoim mieście 😉 Miejscowi wystawili całkiem liczebny młyn, ale słyszalni byli u nas jedynie po bramce na 1:0. Warto zaznaczyć, że z naszej strony też padł rekord wyjazdowy jeśli chodzi o wizyty w Bielsku. Poprawiliśmy swój ubiegłoroczny rezultat (wtedy było nas dokładnie 758). 

Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że mógł to być nasz ostatni wyjazd w tym roku. Niedawno dotarły do nas informacje, że wojewoda śląski zamknie sektor gości w Tychach. Z racji zbliżających się derbów z Ruchem pod znakiem zapytania stoją także wyjazdy do Łęcznej i Siedlec. W szczególności, że wisi nad nami jeden mecz zakazu wyjazdowego, który został zawieszony. Teraz skupiamy się przede wszystkim na meczach domowych – w środę ze Stomilem i w niedzielę z Ruchem. A potem… zobaczymy 😉

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Fjodor — 17 października 2017 @ 12:29

    Z perspektywy murawy (robiłem zdjęcia od strony młyna PBB) Bielsko słyszalne głównie po bramce na 1-0 oraz między 70 a 80 minutą, kiedy przycisnęli. W I połowie, mimo że zajmowałem miejsce pod ich młynem, słyszałem głownie GieKSę 🙂

  2. GieKSa — 16 października 2017 @ 08:17

    Witam a na zakazie nie mozna pojechac,ruch do bielska pojechał na zakazie i było i ok 1,5 tys.

 

Dodaj komentarz

*