[RELACJA] Pamiętaliśmy o górnikach

Dodano przez Marcin | 21 grudnia 2017 10:33
Licznik odwiedzin: 1406

Kibice GieKSy od wielu lat uczestniczą lub współtworzą obchody kolejnych rocznic pacyfikacji KWK „Wujek”. Nie inaczej było również w tym roku. Pierwszy raz w historii nasze działania rozłożone były aż na trzy dni.
Pierwszym akcentem upamiętniania ofiar Stanu Wojennego był dzień 13 grudnia, kiedy to pod kopalnią Wujek kibice GieKSy z Brynowa zapalili 164 znicze, które ułożone zostały w napis „PAMIĘTAMY”. Prezentacji dopełniły odpalone w ciszy race. Był to nasz sposób na dołączenie do akcji organizowanej przez IPN – „Zapal Światło Wolności”.

16 grudnia, w dniu głównych obchodów jak zwykle pojawiamy się sporą grupą pod Pomnikiem-Krzyżem wraz z naszą flagą „Grudzień 81 Pamiętamy”. Ze względu na problemy z policją ograniczamy się jedynie do wywieszenia flagi, obecności oraz późniejszego złożenia kwiatów.
Warto wspomnieć, że kolejny raz zostaliśmy oficjalnie powitani podczas rozpoczęcia obchodów.

 

 

Ostatnim, typowo kibicowskim akcentem był dzień 19 grudnia i mecz hokejowej GieKSy z GKS-em Jastrzębie. Starcie dwóch górniczych klubów było dla nas idealną okazją do zaprezentowania oprawy. Przy pomocy Ultras GieKSy na początku meczu zaprezentowaliśmy transparent z napisem „Dziewięć łez Świętej Barbary”, transparenty na kijach z twarzami zamordowanych górników oraz flagi narodowe na kijach. Całości dopełnił głośny okrzyk „Cześć i chwała Bohaterom” kilka razy wykrzyczany nie tylko przez młyn, ale i przez całą „Satelitę”.

Były to dla nas bardzo intensywne dni, jednak jak co roku czujemy ogromną satysfakcję z wykonanej pracy. Pamięć o naszych lokalnych bohaterach nigdy nie może zostać zapomniana, a my jako mieszkańcy Brynowa, kibice GieKSy czy po prostu patrioci – nigdy na to nie pozwolimy.
Za rok, jak zwykle – WIDZIMY SIĘ POD KRZYŻEM!

GIEKSA Z BRYNOWA

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*