Szachy w GieKSie

Dodano przez kosa | 28 kwietnia 2017 14:59
Licznik odwiedzin: 1762

GKS GieKSa Katowice S.A. udostępni HETMANOWI Katowice prawo do korzystania z nazwy i herbu klubu. To oznacza, że w rozgrywkach drużynowych szachiści będą występowali pod szyldem WASKO HETMAN GKS Katowice.

– Ta umowa to kolejny krok w budowie silnego GKS-u Katowice, którego sportowcy mają reprezentować wiele dyscyplin. Jesteśmy zadowoleni, że do piłkarzy, piłkarek, siatkarzy, hokeistów i tenisistów dołączają teraz szachiści. Z całą pewnością przyczyni się to do jeszcze większej popularyzacji marki naszego klubu – podkreśla Wojciech Cygan, prezes GKS-u Katowice.

– Podpisanie umowy wynika z realizacji planu nakreślonego przez władze Miasta Katowice. W ten sposób nawiązujemy też do tradycji, bo przed laty w GKS-ie Katowice funkcjonowała przecież sekcja szachowa – przypomina Tadeusz Szafraniec, prezes HETMANA.

Podpisanie umowy o współpracy nastąpi 3 maja przy okazji rozgrywanych tego dnia Indywidualnych Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Katowic w szachach błyskawicznych. Impreza odbędzie się w Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” przy ul. Gen. J. Hallera 28 o godz. 10.00. Honorowy patronat nad turniejem objęli prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera. Dodajmy, że rozgrywki szachowej ekstraligi z udziałem WASKO HETMANA GKS Katowice ruszają już 5 maja.

Więcej na ten temat w wywiadzie z Wiceprezydentem Miasta Katowice Waldemarem Bojarunem dla GieKSa TV.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*