[TRANSFER] Gonzalo Quiroga zagra w GieKSie!

Dodano przez Jack | 20 lipca 2017 20:13
Licznik odwiedzin: 1097

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż została podpisana umowa z nowym siatkarzem. Kontrakt z GKS-em podpisał przyjmujący Argentyńczyk Gonzalo Quiroga, który przeszedł do naszego klubu z Obras Sanitarias de San Juan.

Gonzalo Quiroga  ur. 25.02.1993 r.
wzrost 193 cm
waga 83 kg
zasięg w ataku 336 cm
zasięg w bloku 316 cm

Kariera: Obras Sanitarias de San Juan (wych.), UCLA Bruins – USA (2011-2014), Pallavolo Tonazzo Padova – Włochy (2014-2016), Obras Sanitarias de San Juan – Argentyna (2016/17).

 

24-letni reprezentant Argentyny urodzony w San Juan, swą przygodę z siatkówką zaczął w wieku siedmiu lat w klubie ze swojego miasta czyli w Obras Sanitarias. Jego nieprzeciętny talent zaowocował powołaniem w 2008 roku do kadry Argentyny Under-19 mając zaledwie… 15 lat! zdobywając dwa złote medale na mistrzostwach Ameryki Południowej w roku 2008 oraz 2010. W tej drugiej edycji został uznany jako MVP i najlepszy przyjmujący tego turnieju. W międzyczasie Quiroga grał również w reprezentacji Argentyny Under-21, zdobywając złoty medal na mistrzostwach Ameryki Południowej w roku 2008 oraz brązowy w 2009 na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej. Kolejny sukces Gonzalo to zdobycie srebrnego medalu w 2010 roku w Singapurze na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży oczywiście z kadrą Argentyny.

W 2011 roku Quiroga zdecydował się na kontynuowanie edukacji siatkarskiej na poziomie uniwersyteckim i przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby uczestniczyć w NCAA Division I z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles w klubie UCLA Bruins. Tam dwukrotnie (w roku 2013 i 2014) został wybrany do najlepszej drużyny ligi – AVCA Division I NCAA All-America First Team. Wyjazd do USA nie wyhamował jego sukcesów z kadrą Argentyny. W 2011 roku na Igrzyskach Panamerykańskich wywalczył brązowy medal, rok później na Pucharze Panamerykańskim U-23 srebrny medal. Następne dwa medale (srebrny i brązowy) mógł wpisać do swojego CV z roku 2012 oraz 2014 zdobyte na Pucharze Panamerykańskim i jeszcze srebrny medal na Mistrzostwach Ameryki Południowej U-23 w roku 2014.

 

W sezonie 2014/15 podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt i przeniósł się do włoskiej Serie A1. Quiroga zagrał w klubie Pallavolo Tonazzo Padova przez dwa kolejne sezony. W pierwszej kampanii Gonzalo zdobył 286 punktów, a drużyna zajęła 11 miejsce na 13 ekip, natomiast w drugiej kampanii Argentyńczyk zdobył 142 punkty, a klub z Padwy zajął 7 lokatę. Na ostatni sezon Quiroga wrócił do domu, do Argentyny i zagrał ponownie w klubie Obras Sanitarias de San Juan zajmując na koniec 6 miejsce przy 11 ekipach.

Gonzalo pochodzi ze sportowej rodziny, jego bratankiem jest Raul Quiroga brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku, a jego starszym bratem jest siatkarz Rodrigo Quiroga, który przez wiele lat był etatowym reprezentantem Argentyny. Nasz nowy siatkarz wystąpił w tym roku w reprezentacji Argentyny w Lidze Światowej gdzie zajęli ostatecznie 10 miejsce zdobywając dla swojego kraju 45 punktów.

Quiroga to zawodnik o sporym potencjale i zapewne zaostrzy rywalizację na pozycji przyjmującego. Doświadczenie zdobyte na parkietach włoskiej ligi powinno mu pomóc w szybkim zaaklimatyzowaniu się w nowym otoczeniu. Liczymy, że za jego udziałem nasza GieKSa poprawi wynik z zeszłego sezonu w PlusLidze.

 

Witamy w GieKSie i życzymy sukcesów w naszym klubie!

Bienvenido a Gonzalo y le deseamos éxito en nuestro club!

 

Tym transferem kadra GKS-u na sezon 2017/18 została zamknięta. Już 31 lipca nasi zawodnicy przejdą badania, a dzień później rozpoczną przygotowania do kolejnych rozgrywek.

Aktualna kadra GieKSy:

rozgrywający: Marcin Komenda i Maciej Fijałek
atakujący: Karol Butryn i Dominik Witczak
środkowi: Emanuel Kohut, Tomasz Kalembka, Bartłomiej Krulicki i Paweł Pietraszko
przyjmujący: Serhij Kapelus, Gonzalo Quiroga, Rafał Sobański i Kacper Stelmach
libero: Bartosz Mariański i Adrian Stańczak

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*