Dołącz do nas

Piłka nożna

[TRANSFERY] Kto do GieKSy? Życzeniowa lista kibiców

Avatar photo

Opublikowany

dnia

1 styczeń rozpoczęty a wraz z nim okienko transferowe w Polsce oficjalnie zostało otwarte. W GieKSie sporo zawodników może zacząć rozmawiać z innymi klubami czy też podpisywać umowy z nimi. Zobaczymy co przyniosą kolejne dni, tygodnie i miesiące a tymczasem możemy pobawić się „życzeniowe listy transferowe” i przedstawić wam 5 zawodników, których widzielibyśmy w naszym klubie.

Dominik SadzawickiKoniec kontraktu – czerwiec 2018

Zawodnika katowickim kibicom nie trzeba szerzej przedstawiać. Prawy obrońca Stali Mielec gra w miejscowej drużynie od roku. Po kontuzji kolana świetnie odnalazł się w pierwszoligowej rzeczywistości i stał się ważną postacią drużyny trenera Smółki. Zawodnik zrobił krok w tył, ale teraz czas chyba zrobić kolejne do przodu. Ekstraklasa to chyba póki co za wysokie progi, ale powrót do GieKSy byłby małym krokiem do przodu. Zapytany przez naszą redakcję o chęć powrotu na B1 Sadzawicki odpowiedział

Zobaczymy, jeśli miałbym propozycje to jak najbardziej tak”

Powrót zawodnika byłby korzystny ze względu na pozycję na której gra. Wobec planowanego odejścia Mokwy konieczne jest uzupełnienie kadry prawym obrońcą. Jeśli nie teraz to na lato jest to bardzo dobra opcja. 

Artur Siemaszko – koniec kontraktu – czerwiec 2018 

Napastnik Stomilu Olsztyn wypożyczony do tej drużyny z Zagłębia Lubin. W Lubinie według oficjalnej strony kontrakt do czerwca 2018. Napastnik, który  za kilka dni skończy 21 lat jest wyróżniającym się graczem Stomilu strzelając w 14 meczach 5 bramek ( jedna na B1 z karnego). Siemaszko otrzymywał również powołania do reprezentacji młodzieżowych gdzie w 4 meczach strzelił jedną bramkę. Siemaszko w słabym klubie gra nieźle, jeśli chce się rozwijać to powinien szukać lepszego klubu na wiosnę bądź w lato. GieKSa mogłaby by być bardzo dobrą opcją dla zawodnika gdyż nie jest tajemnicą, że potrzebujemy napastników. Zawodnik jest ciekawą opcją i osobiście mam nadzieję na jego transfer. 

Karol Angielski – koniec kontraktu – czerwiec 2018 

Napastnik Piasta Gliwice, który jest dobrze znany na boiskach pierwszej ligi. W zeszłym sezonie był czołowym strzelcem Olimpii Grudziądz gdzie w 29 spotkaniach ligowych strzelił 14 bramek. Powrót do Piasta specjalnie udany nie był – 9 spotkań z łączną liczbą minut na boisku 228  szału nie robi, podobnie jak tylko jedno strzelona bramka w ekstraklasie. Zawodnik w marcu skończy 22 lata. 

Angielski sprawdził się w pierwszej lidze i były realnym wzmocnieniem ataku GieKSy. Pytanie czy nie trafi do innego klubu ekstraklasy i czy sam zawodników chciałby znowu zejść ligę niżej. Z Arturem Siemaszko mogliby stworzyć bardzo młody, ale być może zabójczo skuteczny duet napastników. 

Daniel Szczepan – koniec kontraktu – czerwiec 2018 

Napastnik GKS-u Jastrzębie, rocznikowo 23 lata. Zawodnik gra w drużynie GKS-u od 2014/2015 a jego dobra gra zaczęła się od 2015/16 – 10 bramek w III lidze, 2016/17 – 17 bramek w III lidze. W II lidze po awansie nie stracił formy i w tym sezonie strzelił dla Jastrzębia 8 bramek. Z każdym sezonem rośnie jego forma a po awansie nie zatracił jej co ważne bowiem często napastnicy strzelający seriami w niższych ligach wyżej nie potrafią pokazać swych umiejętności. Z Jastrzębiem może awansować w tym sezonie do I ligi, ale kto wie czy od czerwca nie będzie w innym GKS-ie. Tym bardziej wymagającym, który na poważnie zweryfikuje jego umiejętności. Zawodnik ten na pewno jest charakterny gdyż z jednego ze spotkań został usunięty z boiska po ciosie wymierzonym w rywala. Sprawa miała zakończyć się w sądzie. Mieliśmy takiego Pęczaka w składzie czy będzie w nim miejsce dla Szczepana? 

Mateusz Machaj – kontrakt do 2021 

Największe życzenie „forum GieKSy”. Mateusz Machaj to ” marzenie” kibiców GieKSy i myślę, że transfer tego zawodnika dałby falę entuzjazmu wszystkim w klubie.Od dwóch sezonów czołowa postać Chrobrego gdzie na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika strzela i asystuje.

Im większe jednak jest to marzenie tym bardziej jest ono mało prawdopodobne. Mateusz dobrze czuje się w Głogowie, nie chciał się ruszać z tego miasta i przedłużył kontrakt do 2021. Nie robimy sobie wielkich nadziei z jego osobą i tym transferem bo on mógłby dojść do skutku jedynie gdy dr. Marcin Krupa otworzy skarbonkę z pieniędzmi i będzie chciał budować nową jakość w GieKSie na poważnie a nie na najemnikach typu Pleva czy słabym Yunisie. Zawodnik zapewne ma klauzulę odejścia jednak przekonanie go do transferu to inny problem. Tym co teraz mamy w klubie pewnie go nie przekonamy, ale jeśli uda się wypracować wizję i plany na przyszłość to kto wie czy marzenia kibiców GieKSy nie spełnią się kiedyś. Trzymamy kciuki! 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

5 komentarzy
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

5 komentarzy

  1. Avatar photo

    tombotleg

    1 stycznia 2018 at 20:42

    A schodząc na ziemię to ja bym się modlił żeby nie odszedł Prokic, bo wtedy etatowym napadziorem /pomijam dziadka/ zostaje znowu Gonzo i leżymy po całości.

  2. Avatar photo

    Irishman

    2 stycznia 2018 at 11:41

    Tak realnie, to skarbonka miejska też nie jest workiem bez dna (I NIE POWINNA BYĆ). Tak więc najpierw to trzeba trzymać kciuki za kilka odejść!

  3. Avatar photo

    Mecza

    2 stycznia 2018 at 11:53

    Dlaczego w zestawieniu brakuje Lewandowskiego? Transfer nie byłby mniej prawdopodobny niż Machaja który się tu pojawił. Z Machajem trzeba było rozmawiać konkretnie jak negocjował z Chrobrym, mógłby przyjść za darmo chociaż pewnie z największą pensją. Zainteresowana nim jest górna połówka Ekstraklasy. Takie farmazony o Machaju może pisać ktoś kto nie zna realiów i mąci w głowie innym że piłkarze są ale „potentat” finansowy nie chce wydać kasy (nie chce awansować jeszcze lepsze)albo ludzie odpowiedzialny ich nie widzą bo się nie znają na piłce.

  4. Avatar photo

    Cierpliwy

    2 stycznia 2018 at 19:36

    Dograjmy tą runde na spokojnie.Trener ma w swoim CV kilka awansów więc czas gra na naszą korzyść.

  5. Avatar photo

    Lukasz

    3 stycznia 2018 at 08:25

    Panie dyrektorze Flaszka Firlej Czyzynzki mlodzi gracze 2 ligowi Z siarki Belchatowa i Slezy wroclaw zbieraja najlepsze noty

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów:

 

    Kontynuuj czytanie

    Piłka nożna

    GKS Katowice – Odra Opole Live

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    13.04.2023 Katowice

    GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

    Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

    GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

    Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński

    Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński

    Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

    Widzów: 5467

     

    You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

     

    Kontynuuj czytanie

    Piłka nożna

    To było istne SZALEŃSTWO przy Bukowej!

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    Spotkanie 26. kolejki między GieKSą, a Lechią było niewątpliwie hitem kolejki. Oba zespoły miały świetne serie zwycięstw i liderowały wiosennej tabeli pierwszej ligi.

    Od pierwszych minut przy akompaniamencie kapitalnego dopingu katowiczanie ruszyli do ataków. Już w 3. minucie mocno wstrzelona piłka z lewej strony przez Rogale przemknęła przed Sarnavskim, który nie interweniował, ale niestety żaden z zawodników nie dołożył nogi, aby skierować futbolówkę do bramki. Chwilę później Kozubal z lewej strony w polu karnym uderzył minimalnie obok prawego słupka bramki Lechii. Dobrze w tej sytuacji był ustawiony Marzec i wydawało się, że będzie przecinał ten strzał, jednak ostatecznie brakło podjęcia decyzji. Po błędzie rywala w 13. minucie piłkę otrzymał Bergier i momentalnie odwrócił się w stronę bramki i uderzył, ale piłka przefrunęła nad bramką. W 17. minucie szybki atak na strzał głową zamienił Bergier, ale piłka leciała wprost w dobrze ustawionego Sarnavskiego. W tej akcji przy rozegraniu bez kontaktu z rywalem ucierpiał Marzec, ale po interwencji medycznej wrócił na boisko. Groźny kontratak przeprowadzili goście w 25. minucie, ale na połowie rywala pod bramką ucierpiał Repka i ostatecznie po wycofaniu piłki, arbiter zatrzymał grę, aby fizjoterapeuci mogli pomóc naszemu pomocnikowi. Komor zdziwił wszystkich w następnej akcji, kiedy od połowy minął kilku zawodników z Gdańska jak tyczki i rozpędzony wpadł w pole karne, ale staranował w ataku rywala i akcję zakończył faulem. W 35. minucie pierwszy strzał oddali gdańszczanie, jednak sporo niecelny. Wtedy też na Blaszoku została zaprezentowana ogromna oprawa „Ultras GieKSa”, która po chwili została zdjęta i mogliśmy podziwiać racowisko z dopiskiem „Granice przekraczać, za nic nie przepraszać”. Dym na niecałą minutę zatrzymał sportowe zmagania. W 45. minucie kibice odpalili świece dymne w barwach klubowych, a powstały dym zadomowił się na dobre przy Bukowej, zatrzymując doliczone przez arbitra cztery minuty na dobrą chwilę. Po wznowieniu gry świetnie zabrał się w kontrze z piłką Marzec, kończąc akcję mocnym strzałem w środek bramki, który Sarnavski wypiąstkował. Arbiter po chwili odesłał oba zespoły do szatni, a wśród fanów GieKSy na trybunach można było odczuć ogromny niedosyt, że nie zdołaliśmy zdobyć bramki.

    Na drugą połowę żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany. Od pierwszych minut to goście ruszyli do przodu, ale brakowało im konkretów, aby chociaż oddać celny strzał na bramkę Kudły. Dośrodkowania również były przecinane przez zawodników ustawionych przy bliższym słupku. W 50. minucie nie był w stanie kontynuować meczu Marzec i była konieczna pierwsza zmiana w ekipie GieKSy. Dopiero po dwóch minutach Aleman pojawił się na boisku, zmieniając kontuzjowanego kolegę. W 54. minucie świetną piłkę dostał Błąd od Kozubala w pole karne, ale po złym przyjęciu musiał ratować się dograniem, które nie było najlepsze. W następnej akcji świetnie rozegrał akcję Rogala z Alemanem, ale obrońcy z trudem wybili kilkukrotnie piłkę z pola karnego. Równo po godzinie gry zakotłowało się w polu karnym GieKSy po dograniu z prawej strony Meny, ale ostatecznie obrońcy zażegnali niebezpieczeństwa. Tuż po tej akcji boisko opuścił Komor, co też było prawdopodobnie skutkiem urazu, którego nabawił się podczas solowego rajdu w pierwszej połowie. Mecz w drugiej połowie nie porywał, oglądaliśmy dużo drobnych przewinień, które bardzo mocno spowalniały zapędy obu zespołów. W 71. minucie dośrodkował w pole karne Kozubal poprawiając wcześniejsze zagranie z rzutu rożnego, a głęboko w polu karnym źle przyjął ją Aleman i piłka tylko spokojnie minęła linię końcową obok bramki Lechii. Bez dwóch zdań to była idealna szansa do oddania strzału. Dwie minuty później po ostrym faulu na rywalu Kuusk obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Pan Marciniak w pierwszej chwili pokazał żółty kartonik, ale zweryfikował sytuację na VAR i poprawił swoją decyzję. GieKSa musiała sobie od tego momentu radzić w dziesiątkę. Katowiczanie skupili się na defensywie i czekali na odpowiedni moment, ale gdy po kilku minutach odebrali piłkę i ruszyli do kontrataku, to stadion odlatywał – tak głośnego dopingu nie było dawno przy Bukowej. Piłkarze nabrali pewności po chwili i zaczęli atakować Lechię pressingiem, która ratowała się wybiciem w aut. Gdańszczanie przeprowadzili podwójną zmianę w 86. minucie, rzucając wszystko, co mają do ofensywy. Do końca regulaminowego czasu nie oglądaliśmy jednak znaczących groźnych ataków gości. GieKSa świetnie broniła i raz po raz napędzała szybkie ataki. W doliczonym czasie gry stadion odleciał, bo katowiczanie mocno zaatakowali i wpakowali piłkę do bramki z najbliższej odległości, a strzelcem był Jędrych. To było coś, czego fani przy Bukowej długo nie zapomną. Lechia jeszcze atakowała, ale wtedy katowiczanie grali już w 11, bo stadion kompletnie oszalał. Co za wygrana!

    7.04.2023, Katowice
    GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
    Bramki: Jędrych (90).
    GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61. Jaroszek), Rogala– Błąd (90. Shibata), Repka, Kozubal, Marzec (52. Aleman) – Bergier (90. Mak).
    Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Fernandez), Kałahur, Bugaj (86. Koperski), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69. Sypek), Neugebauer (60. D’Arrigo)
    Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski.
    Czerwona kartka: Kuusk (74., brutalny faul).
    Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).
    Widzów: 5998 (komplet).

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Made with by Cysiu & Stęga