W najbliższą niedzielę spotkaniem z Odrą Opole piłkarze GieKSy zakończoną serię trzech granych w ciągu tygodnia na Bukowej. Decyzją Komisji Dyscyplinarnej PZPN mecz odbędzie się bez udziału widzów.
Drużyna z Opola w trakcie drugiego, kolejnego sezonu stara się dołączyć do grona drużyn walczących o grę w barażach. Poprzedni sezon OKS zakończył na ósmym miejscu w tabeli, do gry w barażach zabrakło siedmiu punktów. W trwającym sezonie wydaje się, że będzie lepiej: po ostatniej rozegranej kolejce Odra zajmuje ósme miejsce, ze stratą trzech punktów do miejsca barażowego. Opolanie z 37 punktów zdobytych do tej pory, na stadionie przy ulicy Oleskiej zdobyli 22. Na wyjeździe jest gorzej: OKS zdobył 15 punktów (cztery zwycięstwa, trzy remisy i sześć porażek) z bilansem bramkowym 15-20. Na wiosnę Odra rozegrała sześć spotkań, z czego cztery na wyjeździe i odniosła dwa zwycięstwa (z Widzewem 1:0, Stomilem 2:1), po jednym remisie (z Zagłębiem 1:1) i porażce (z Chrobrym 0:1). Ostatnie wyjazdowe spotkania niebiesko-czerwonych to właśnie wygrane z Widzewem i Stomilem.
W drużynie trenera Piotra Plewni jest kilku zawodników znanych z boisk ekstraklasowych. Pod tym względem najwięcej występów ma Arkadiusz Piech (Ruch, Zagłębie Lubin, Legia, GKS Bełchatów, Śląsk) – 191, Krzysztof Janus (GKS Bełchatów, Cracovia, Zagłębie Lubin, Arka) – 114, Konrad Nowak (Górnik) – 47 czy Mateusz Spychała (Korona, Warta) – 31. W zespole Odry grają byli piłkarze GieKSy – Mateusze: Kuchta i Kamiński. Kuchta był podstawowym bramkarzem Odry, wystąpił w 24 spotkaniach w pełnym wymiarze, jednak od dwóch spotkań jest na ławce rezerwowych. Kamiński, który związany jest z Odrą od sezonu 2019/20 wystąpił w siedemnastu meczach w pełnym wymiarze czasu oraz w jednym, w którym zszedł w pierwszej połowie z boiska ze względu na kontuzję. Kamiński strzelił w trwającym sezonie dla swojej drużyny trzy bramki oraz jedną dla rywali… W meczu z GieKSą nie wystąpi na pewno Dawid Czapliński, który w poprzednim meczu z Górnikiem Polkowice otrzymał czwarty żółty kartonik. Z kolei do meczowej osiemnastki może wrócić podstawowy obrońca Konrad Kostrzycki oraz pomocnik Mateusz Marzec, którzy pauzowali w poprzednim spotkaniu za otrzymane cztery żółte kartki.
Wspomniany Mateusz Marzec prowadzi w drużynie z Opola, zarówno w klasyfikacji strzelców jak i „ostatnich” podań ma ich po pięć na swoim koncie. Następni na liście najskuteczniejszych strzelców są Konrad Nowak, Krzysztof Janus oraz Tomáš Mikinič po cztery zdobyte bramki. Wśród najlepiej dogrywających na pierwszej pozycji ex aequo ze wspomnianym Marcem znajduje się Miłosz Trojak.
3kolory
8 kwietnia 2022 at 19:35
O co walczy Odra ?? … pewnie o zwycięstwo bardziej bym pomyślał o co powalczą „nasi grajkowie” ??