Hokej
Wygrany sparing GieKSy z IceFighters Leipzig
Na niespełna dwa tygodnie przed inauguracją hokejowego sezonu Tauron Hokej Ligi nasi hokeiści zmierzyli się w pierwszym z dwóch spotkań kontrolnych z niemiecką drużyną Oberligi – IceFigters Leipzig. Do wyłonienia w tym meczu potrzebna była seria rzutów karnych, w których jako jedyny swoją szansę wykorzystał Grzegorz Pasiut, zapewniając nam zwycięstwo.
W pierwszej tercji obie ekipy zagrały ofensywnie. Już w 5. minucie szansę na bramkę miał Fraszko, lecz w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość bramkarza gości. Chwilę później to właśnie niemiecka drużyna nie wykorzystała rzutu karnego. Mimo okazji z obu stron pierwsza tercja zakończyła się remisem 0:0
W drugiej tercji również obie drużyny postawiły na grę ofensywną, czego efektem była bramka dla przyjezdnych w 29. minucie. Odpowiedź GieKSy była natychmiastowa. Po upływie minuty od straty gola indywidualną akcją popisał się Andersson, a jego precyzyjne uderzenie przy słupku zaskoczyło bramkarza IceFighters Leipzig. Wynik remisowy utrzymał się do końca drugiej tercji.
Początek trzeciej tercji nie zaczął się dla nas dobrze. W 44. minucie meczu Burns wykorzystał okres gry w liczebnej przewadze, zdobywając drugą bramkę dla niemieckiej drużyny. Strata bramki podrażniła katowiczan, którzy za wszelką cenę dążyli do zdobycia wyrównującego gola. Ta sztuka się udała w 50 minucie, a strzelcem wyrównującego gola był Fraszko. Podobnie jak dwie poprzednie tercje, również trzecia zakończyła się remisem, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.
Rozgrywana w systemie 4 na 4 dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc trzeba było rozegrać serię rzutów karnych, w których jako jedyny swój najazd wykorzystał Pasiut, zapewniając nam zwycięstwo.
GKS Katowice – IceFighters Leipzig 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, d. 0:0, k. 1:0)
0:1 Emil Aronsson 29:13
1:1 Stephen Andersson 29:46
1:2 Michael Burns 44:44, 5/4
2:2 Bartosz Fraszko 49:45
3:2 Grzegorz Pasiut 65:00, DRZK
GKS Katowice: Kieler (Ciućka) – Runesson, Kostek, Kovalchuk, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Smal, Salituro, Dawid – Maciaś, Englund, Hofman Jakub, Anderson, Rydstrom oraz Verveda, Bepierszcz, Michalski, Waxin Engback.
IceFighters Leipzig: Kessler (Hofman) – Virch, Egger, Visner, Schietzold, Burns – Klaus, Geiseler, Aronsson, Eriksson, Chyzowski – Hubner, Moberg, Pauker, Bodnarenko, Volkmann oraz Hertel, Bongers, Schumacher, Eichelkraut.
Galeria Kibice Piłka nożna
Spodek Super Cup 2026
Zapraszamy do pierwszej galerii z Superbet Spodek Super Cup 2026. Turniej wygrała Reprezentacja Polski Socca, która w finale pokonała Wieczystą Kraków, a ostatnie miejsce na podium wywalczył ROW Rybnik. Autorem zdjęć jest Misiek.
Piłka nożna
Mateusz Wdowiak piłkarzem GieKSy!
Mateusz Wdowiak dołączył do naszej drużyny na zasadzie transferu definitywnego. 29-latek związał się z GieKSą umową do 30 czerwca 2027 roku.
Wdowiak jest pomocnikiem – może grać jako „10” oraz wahadłowy. W poprzedniej rundzie reprezentował Zagłębie Lubin. W barwach tej drużyny wystąpił łącznie w 73 spotkaniach, strzelił 9 bramek oraz zaliczył 6 asyst. W tym sezonie wystąpił w 12 meczach (11 Ekstraklasa, 1 Puchar Polski).
Na wcześniejszym etapie kariery reprezentował Cracovię, z którą był związany od najmłodszych lat. W barwach „Pasów” zaliczył 152 spotkania, strzelając 13 bramek i notując 23 asysty. Z ekipą z Krakowa świętował zdobycie Pucharu Polski, strzelając decydującą bramkę w finale.
Po dobrych występach po zawodnika sięgnął Raków Częstochowa, a dla Wdowiaka nastał najlepszy okres w karierze. Z ekipą z Częstochowy zdobył: Mistrzostwo Polski, Puchar Polski (dwukrotnie) oraz Superpuchar (również dwa razy). W Rakowie wystąpił w 98 spotkań, strzelając 17 bramek i zaliczając 7 asyst.
Nowy zawodnik wkrótce dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Turcji. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze w naszych barwach!
Piłka nożna
Erik Jirka w GieKSie!
Erik Jirka został nowym zawodnikiem GKS Katowice – na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się z Piasta Gliwice. Słowak jest drugim piłkarzem, który w tym roku dołączył do naszego klubu.
Jirka podpisał kontrakt z GieKSą, który będzie obowiązywać przez 2,5 roku. Zawiera on również opcję przedłużenia. W Piaście zawodnik występował jako ofensywny pomocnik, ale jego wszechstronność na boisku sprawia, że może grać na kilku pozycjach. 28-latek w rundzie jesiennej wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił w nich 5 bramek, dokładając do tego jedną asystę. Był jednym z najlepszych piłkarzy w ekipie z Gliwic, która na wiosnę będzie rywalem GieKSy w walce o utrzymanie.
W przeszłości zawodnik reprezentował Spartaka Trnava, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju oraz Puchar Słowacji. Międzynarodową karierę kontynuował w takich klubach jak Crvena zvezda Belgrad (mistrzostwo Serbii), FK Radnicki Nis, Górnik Zabrze, Mirandes, Real Oviedo oraz Victoria Pilzno. W tym ostatnim klubie posmakował piłki nożnej na najwyższym poziomie – w 2022 roku grał w Lidze Mistrzów.
Jirka ma również na koncie występy w młodzieżowej oraz seniorskiej reprezentacji Słowacji.
Zawodnikowi życzymy powodzenia w naszych barwach!


Najnowsze komentarze