Olimpia się nie zatrzymuje. Jedzie do Katowic: przegląd doniesień mediów przed meczem GKS-Olimpia

Dodano przez Witek | 21 sierpnia 2019 11:35
Licznik odwiedzin: 564

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat wieczornego meczu GKS Katowice – Olimpia Elbląg. Mecz będzie rozgrywany w ramach V kolejki rozgrywek II ligi. Zapraszamy do lektury.

 

sportowefakty.wp.pl – Niechlubna seria GKS-u Katowice. Piłkarze od roku czekają na wygraną u siebie

18 sierpnia minął rok od ostatniego domowego zwycięstwa GKS-u Katowice. W kolejnych 18 meczach kibice nie mogli doczekać się triumfu i tracą cierpliwość. Przez domową niemoc GKS spadł do II ligi.

[…] Katowiczanie walczyć mieli o awans do elity, ale zamiast tego muszą rywalizować na trzecim szczeblu rozgrywek. W II lidze też nie potrafią odnieść domowych zwycięstw. Przegrali ze Zniczem Pruszków (1:3) i Bytovią Bytów (1:2). Licznik bije, a fani tracą cierpliwość. Szansa na przełamanie może nastąpić w środowym meczu z Olimpią Elbląg.

– Chcemy wygrać u siebie i zagrać dla naszych kibiców bardzo dobry mecz. Przerwa między spotkaniami jest krótka, dlatego szybko się regenerujemy i skupiamy na kolejnym przeciwniku. Chcemy podejść do tego meczu na spokojnie, zrealizować swój plan i dopisać na swoje konto kolejną wygraną – powiedział bramkarz Bartosz Mrozek w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

W poprzednich sezonach piłkarze GKS-u często powtarzali, że na stadionie przy ulicy Bukowej gra im się trudno. Spowodowane było to presją ze strony trybun, którą nakładali na zawodników kibice. Przełamanie katastrofalnej serii może mocno poprawić nastroje w zespole i wśród fanów, co może odbić się pozytywnie na realizacji celu, jakim jest powrót do I ligi.

 

zksolimpia.pl – Olimpia się nie zatrzymuje. Jedzie do Katowic

[…] W najbliższą środę, 21 sierpnia, GKS przystąpi do meczu z Olimpią podbudowany ostatnim zwycięstwem na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 3:1. Wcześniej jednak katowiczanie grali w kratkę. Warto dodać, że są bardzo gościnni na własnym boisku. Na inaugurację sezonu w Katowicach wygrał Znicz Pruszków 3:1, zaś w trzeciej kolejce na Górnym Śląsku trzy punkty zdobyła Bytovia Bytów wygrywając 2:1. W międzyczasie GKS jednak ograł w Wejherowie Gryf 2:0. Tym samym zgromadzili dotychczas 6 punktów czyli o 2 mniej niż żółto-biało-niebiescy.

[…] – Znając styl trenera Góraka to GKS będzie chciał grać w otwartą piłkę, ładną dla oka. My jednak jedziemy do Katowic w pełni skoncentrowani na pracy oraz zadaniach jakie nakreślić nam sztab szkoleniowy – dodał Kamil Wenger (stoper Olimpii – przyp.red).

[…] – Wobec krótkiego odstępu między meczami, ważną kwestią jest regeneracja i odpowiednie podejście do spotkania. Realizacja planu taktycznego będzie jak zwykle niezbędna, żeby dostarczyć naszym kibicom kolejną radość – zakończył Kamil Wenger.

Co ciekawe, Rafał Górak był także trenerem GKS-u w sezonie 2011/2012, w którym wraz z m.in. Olimpią występowali na zapleczu Ekstraklasy. Były to dotychczas jedyne konfrontacje między obiema drużynami. Zarówno jesienią jak i wiosną mecze zakończyły się podziałem punktów.

 

sport.wm.pl – Piłkarska środa wiele emocji nam doda

[…] Piłkarze Olimpii pod wodzą trenera Adama Noconia, w tym sezonie II ligi jeszcze nie doznali porażki. W czterech meczach elblążanie zainkasowali osiem punktów (dwa zwycięstwa i tyleż remisów). Natomiast GKS Katowice jak dotąd wywalczył sześć punktów – co ciekawe podopieczni trenera Rafała Góraka u siebie przegrali ze Zniczem Pruszków (0:2) i Bytovią Bytów (1:2), natomiast na wyjeździe poradzili sobie z Gryfem Wejherowo (2:0) i w minionej kolejce z Błękitnymi Stargard (3:1).

— Po tym spotkaniu wracamy do gry, bo najszybciej chcemy dołączyć do czołówki — stwierdza trener Górak. — Chcemy zagrać dobry mecz i dla naszych kibiców wygrać z Olimpią.

Optymistą jest też elbląski szkoleniowiec.

— Mamy za sobą cztery mecze i jesteśmy bez porażki, więc tę serię chcemy kontynuować — stwierdza Adam Nocoń. — Zdajemy sobie sprawę, że będzie to ciężkie spotkanie, ale w meczu z Widzewem pokazaliśmy, że w piłkę grać potrafimy i że nasza drużyna ma charakter.

W Olimpii zabraknie pomocnika Michała Kuczałka (kara za czerwoną kartkę w spotkaniu z Widzewem), a na ławce rezerwowych nie zasiądzie Nocoń, który po ostatnim meczu także obejrzał czerwoną kartkę. W tej sytuacji zespół poprowadzi drugi trener Dariusz Kaczmarczyk.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*