[RYWAL] Solidny drugoligowiec z ambicjami

Dodano przez marcepan | 23 sierpnia 2019 08:30
Licznik odwiedzin: 564

Na zakończenie tygodniowego tryptyku nasz zespół zmierzy się z Górnikiem Łęczna. Wyjazdowy mecz GKS-u Katowice będzie transmitowany w TVP. Pierwszy gwizdek o 13:05.

Klub z Łęcznej został założony w 1979 roku. Do największych sukcesów Górniak można zaliczyć 7. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, które wywalczyli w 2005 roku oraz ćwierćfinał Pucharu Polski, do którego awansowali w sezonie 2000/01.

Górnik Łęczna zaliczył dwa kolejne spadki w sezonach 2016/17 oraz 2017/18 i tym samym znalazł się na trzecim poziomie rozgrywkowym. W ostatnim sezonie nasz niedzielny rywal zajął 9. miejsce, które odbiegało od oczekiwań oraz ambicji kierownictwa klubu. Na przestrzeni całych rozgrywek zespół Górnika prowadziło aż czterech trenerów. Najbardziej znany szkoleniowiec, który zasiadał na ławce to Franciszek Smuda. Od końcowej części maja 2019 roku zespół prowadzi trener Kamil Kiereś.

W czasie letniego okna transferowego drużynę opuściło 14 zawodników. Najbardziej znane nazwiska na liście to Mateusz Cetnarski, Jakub Kowalski oraz Adrian Łuszkiewicz, którzy mają stosunkowo bogatą przeszłość na boiskach Ekstraklasy oraz I ligi. W ich miejsce podpisano kontrakty z 14 zawodnikami. W Górniku od tego sezonu występują między innymi stoper Paweł Baranowski, boczny obrońca Leandro oraz pomocnik Karol Mackiewicz. Warto dodać, że barw Górnika broni Tomasz Midzierski, który w przeszłości był zawodnikiem GKS-u Katowice.

W obecnym sezonie udana inauguracja podopiecznych trenera Kieresia i zwycięstwo z Garbarnią w Krakowie. Następnie seria czterech meczów bez wygranej, która powoduje, że Górnik Łęczna zajmuje 12. miejsce. W poprzednim meczu gospodarze niedzielnego starcia zremisowali w Łodzi z miejscowym Widzewem mimo prowadzenia dwiema bramkami. Najlepszym strzelcem zespołu jest Paweł Wojciechowski, który trafił do siatki rywali trzykrotnie.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*