Spotkanie z dziennikarzami przed rundą wiosenną

Dodano przez Marcin | 29 lutego 2016 12:16
Licznik odwiedzin: 3158

Dziś rano w siedzibie klubu odbyła się konferencja prasowa, podczas której zgromadzeni dziennikarze mogli zapytać trenera Brzęczka, menedżera Dariusza Motałę oraz kapitana zespołu Grzegorza Goncerza o wszystkie sprawy związane ze startem zbliżającej się wielkimi krokami rundy wiosennej.

Jako pierwszy głos zabrał Jerzy Brzęczek:

„Kontuzje Zahorskiego i Jukowskiego to dla nas dwa jedyne negatywy po tym okresie przygotowawczym, który przepracowaliśmy bardzo solidnie. Transfery jakich dokonaliśmy były dość spokojne, chodziło nam o pozyskanie zawodników w zastępstwo tych którzy odeszli z klubu.”

Jako kolejny okres przygotowawczy podsumował Dariusz Motała:

„Bardzo cieszy nas, że zatrzymaliśmy naszych kluczowych zawodników – Pielorza i Frańczaka. Oczywiście bardzo się cieszymy również z tego, że zostaje z nami nasz kapitan Grzegorz Goncerz. To jasny sygnał ze strony klubu dotyczący stabilizacji zespołu. Wierzymy, że ta grupa ludzi która jest z nami od pierwszego meczu z Arką może pokazać swoje walory.”

Jako ostatni głos zabrał kapitan naszego zespołu, popularny „Gonzo”:

„Cieszymy się, że ten długi okres przygotowawczy dobiega końca. Jestesmy dobrze przygotowani do i wierze, że możemy wiele osiągnąć. Zaczniemy rundę „z wysokiego C” czyli meczem z Arką

Później przyszedł czas na pytania dziennikarzy.

Czy jest Pan zadowolony z ruchów transferowych?

Jerzy Brzęczek: „Patrząc przez pryzmat doświadczenia z innych klubów wiem, że wielkie ruchy transferowe nie zawsze służą i to pierwsze zimowe okienko traktujemy przez pryzmat tego, żeby ściągnąć zawodników będących obecnie w naszym zasięgu. Większe transfery przewidujemy w kolejnym okienku. Ja bardzo wierzę w tych chłopaków ponieważ wiem, że na jesień nie zawsze pokazywali pełnię swoich umiejętności. Konkurencja i walka o miejsce w zespole będzie naszym atutem.”

Jak wygląda sprawa z kontuzjowanymi zawodnikami? Kiedy wrócą do zespołu?

Jerzy Brzęczek: „Na to pytanie nie jestem w stanie dzisiaj odpowiedzieć dokładnie. Mam nadzieję, że będzie to okres dwóch tygodni. Rehabilitacja jest w toku. Tomek ma problem mięśniowy, natomiast Adrian z kolanem. Chcemy skrócić ten okres ich przerwy do minimum, ale nie będziemy ryzykowac ich zdrowiem.”

Czy Zahorski dał sygnał, że jest zawodnikiem gotowym na pierwszy skład?

Jerzy Brzęczek: „Tomek dołączył do nas już w trakcie przygotowań i podczas sparingów oraz treningów dobrze się prezentował. Jeżeli wróci po kontuzji będzie dla nas wzmocnieniem i dobrą alternatywą do tego, by w niektórych meczach grac dwoma napastnikami”

Jest Pan zadowolony, że pierwszy mecz po przerwie gramy z Arką?

Jerzy Brzęczek; „Na terminarz nie ma się wpływu. Ja uważa, że bardzo dobrze, że to pierwsze spotkanie gramy na własnym boisku z kandydatem do awansu. Dla obu drużyn przerwa zimowa była taka sama. Pierwsze mecze to często nerwowość i towarzysząca presja, ale o ansz zespół jestem spokojny. Liczę na kibiców, że będą z nami i będą wspierać drużynę również w momentach kiedy zespołowi nie będzie szło.”

Jaki cel stawiacie sobie na tę rundę?

Grzegorz Goncerz: “Chcemy przede wszystkim dobrze wystartować, a co ugramy w tej rundzie pokażą najbliższe tygodnie. Piłka to sport, w którym może wydarzyć się wszystko i nie widzę przeszkód, byśmy nie mogli powalczyć o coś więcej niż to ósme miejsce, które od jakiegoś czasu nas prześaduje. Na dzień dobry trafia nam się mecz z Arką i to jest mecz o bardzo ważne trzy punkty które chcemy zdobyć, ale później do końca sezonu jest jeszcze wiele kolejek. Jestem przekonany o tym, że będzie punktować tak dobrze jak od przyjścia trenera Brzęczka.”

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. koszutka.eu — 3 marca 2016 @ 23:02

    Jeruna złojom nos, jeruna, zaś bydom wycingać bala z kisty…. 🙁

  2. kibic bce — 2 marca 2016 @ 11:57

    Dzien dobry. Licze trenerze i Gonzo ze bedzie ostro w meczu z Arka na boisku. Byle nie odstawiac nogi od pilki. No i ze nie bedzie to mecz chodzony. Co nas nie zabije to nas wzmocni. Na dobre i na zle Gieksa!!!!
    Mam nadzieje ze transfery wypala i nasza mlodziez tez bedzie grac a nie lawe grzac.

 

Dodaj komentarz

*