Trenerzy o derbach

Dodano przez Shellu | 26 lipca 2015 20:27
Licznik odwiedzin: 2468

GKS Katowice wygrał z Rozwojem 2:0. Oto co mieli do powiedzenia trenerzy obu drużyn – Marek Motyka i Piotr Piekarczyk.

Marek Motyka (trener Rozwoju Katowice):
Zdajemy sobie sprawę z tego, że potencjał GKS jest ogromy i mieliśmy okazję się o tym przekonać. Cele klubu i zarządu są jasne i klarowne. Zespół szykuje się na awans, nie wiem czy teraz czy za dwa lata, ale widać, że wygląda to dobrze. Dla nas to była niewiadoma – jak wystartujemy i jak w rywalizacji z tak trudnym zespołem moja ekipa wypadnie. Po raz pierwszy wystąpiliśmy w optymalnym składzie, bo dotychczas graliśmy często zawodnikami sprawdzanymi. Czeka nas dużo pracy. Musimy zachować pokorę, ale nie załamujemy się, taka lekcja się przyda. Musimy poszukać wzmocnień. Chciałem pogratulować trenerowi dobrego meczu, kibice są na pewno zadowoleni. Było dużo sytuacji dla GKS, mecz dla oka był bardzo ciekawy. Moim zawodnikom gratuluję walki i zaangażowania, ale smutni wracamy na swój stadiom.

Piotr Piekarczyk (trener GKS Katowice):
Ważny mecz, bo była to inauguracja dla nas. Rozwój zawsze był dla nas trudnym przeciwnikiem, nie potrafiliśmy z tym zespołem wygrywać. Derby, puchar i pierwsze mecze niosą zawsze za sobą duży element niewiadomej i niepewności. Dobrze nam się ułożył mecz, bo w pierwszych minutach strzeliliśmy gola. Potem gra się wyrównała i widać było trochę nerwowości. Nie byłoby jej gdybyśmy w pierwszym kwadransie wykorzystali swoje sytuacje. Cieszy, że badania które robiliśmy w zesżłym tygodniu potwierdziły się w tym meczu – w drugiej połowie było widać dobre przygotowanie fizyczne i w tych warunkach dobrze wytrzymaliśmy – byliśmy stroną dominującą. Nie myślałem o ewentualnej drugiej żółtej kartce dla Frańczaka, dlatego grał cały mecz.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

4 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. GzG — 26 lipca 2015 @ 21:45

  200 gosci ! wyjazd sezonu 🙂

 2. Irek — 26 lipca 2015 @ 20:54

  Brawo GieKSa 🙂

 3. eee — 26 lipca 2015 @ 20:50

  Wielka Gieksa dalej gra

 4. damian nederland — 26 lipca 2015 @ 20:36

  brawo trenerze brawo gieksa brawo kibice pozdrowienia z fc nederland

 

Dodaj komentarz

*