Z Jabloncem znów bez punktów

Dodano przez Misiek | 14 maja 2019 10:33
Licznik odwiedzin: 144

Banik Ostrava przegrał trzeci mecz z rzędu, z czego drugi raz z Jabloncem. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego przegrali 4:0, a po dwóch tygodniach w drugiej kolejce grupy mistrzowskiej 2:0.

Tego dnia w bramce Banika stanął Viktor Budynski, który bronił w pucharowych spotkaniach i doprowadził ich do finału. Gospodarze szybko ruszyli do ataku i już po czterech minutach mieli akcję bramkową, a Jiri Fleisman w trakcie wybijania uderzył piłką zawodnika Jablonca w twarz. Sędzia po weryfikacji VAR nie dopatrzył się przewinienia i kazał zacząć od bramki. W 11 minucie Ondey Sasinka potężnym uderzeniem z 30 metrów próbował pokonać  bramkarza, czym sprawił mu poważne problemy i był to jedyny celny strzał w tym spotkaniu. Od tego momentu Banik oddał środek pola gospodarzom i narażał się na coraz groźniejsze akcje pod swoją bramką. Do przerwy na tablicy był bezbrakowy remis, jednak sytuacja zmieniała się tuż po zmianie stron. W 47. minucie sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym gości i wskazał na wapno. W trakcie wykonywania rzutu karnego zawodnicy się przepychali i sędzia ukarał Martina Dolezala żółtą kartką i kazał powtórzyć jedenastkę. Michał Travnik zachował zimna krew i strzelił w ten sam róg w trakcie powtórki, Budynski wyczuł go, ale strzał był mocny i otworzył wynik spotkania. Piłkarze z Jablonca  nabrali wiatru w żagle i przejęli inicjatywę do końca meczu. Banik w drugiej połowie nie oddał celnego strzału, a najbliżej był Jiri Fleisman, którego strzał z wolnego przeleciał tuż obok okienka. W 81. minucie Martin Dolezal wykorzystał zamieszanie w polu karnym i podwyższył wynik na 2:0. Chwilę później mogła paść trzecia bramka, ale Jakub Povazanec z pięciu metrów strzelił w bramkarza. Niestety nie da się wygrać meczu, nie oddając celnych strzałów na bramkę i po raz drugi Vlastimil Hruby zachował  czyste konto. Tego dnia w podróż do Jablonca wybrało się 233 fanatyków z Ostravy. Można powiedzieć, że Banik wycofał się już z walki o 4 miejsce, bo do końca sezonu pozostały trzy kolejki, a strata wynosi już dziewięć punktów.

Kolejne spotkanie Banik rozegra już dzisiaj wieczorem o 20:00 na własnym stadionie z drużyną Slovana Liberec. Ewentualna porażka sprawi, że Banik spadnie na szóstą lokatę, czego oczywiście nikt by nie chciał.

FK JABLONEC  FC BANÍK OSTRAVA 2:0 (0:0)

Bramki: 50. Trávník, 81. Doležal.

FK Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman – Kratochvíl, Trávník (82. Acosta), Považanec (87. T. Pilík), Jovovič (90. Vatajelu) – Doležal.

FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Bolf (85. Pazdera), Mešaninov, Hrubý (63. Jirásek), Holzer – Kuzmanovič (54. Diop) – O. Šašinka.\

Żółte kartki: Doležal, Břečka – Mešaninov.

Sędzia: Jan Machalek.

Widzów: 2887 (w tym 233 z Ostravy).