Piłka nożna
8 kolejka: GieKSa z Wigrami po 3 punkty, ciekawie w Opolu i Legnicy
Wracamy do normalnego grania po reprezentacyjnej przerwie i dla GieKSy najbliższy okres będzie niezwykle ciężki jeśli chodzi o intensywność i rywali. Na pierwszy ogień słabiutkie Wigry prowadzone przez trenera Skowronka. Wigry bez wygranej w tym sezonie, ale wzmocnione ostatnio dobrymi zawodnikami jak np. Budziłek czy Mackiewicz. GieKSa będzie chciała powrócić na zwycięski szlak po remisie z Odrą i powoli włączać się w walkę o lokaty premiowane awansem. Liczymy na 3 punkty w sobotnim spotkaniu.
Kolejka zapowiada się niezwykle ciekawie bowiem dojdzie do kilku spotkań, które na pewno zainteresują fanów pierwszej ligi. Ciekawie powinno być w niedzielę w Chojnicach. Grająca w kratkę Chojniczanka spotka się z GKS Tychy. U siebie gracze z Chojnic nie zawodzą i wygrywają spotkania, Tychy na wyjeździe póki co skromnie. Wygrany z tego spotkania złapie większy oddech przed kolejnymi spotkaniami dołączając do górnej połówki tabeli na stałe.
Emocje powinny być również w Legnicy gdzie zagra Miedź z Bytovią. Bytovia póki co w górnej połówce tabeli, ostatnio rozbiła Pogoń Siedlce i będzie chciała podkreślić dobrą formę. Szczególnie groźny dla gospodarzy będzie powracający do wysokiej formy Janusz Surdykowski. Miedź będzie pierwszy raz w tym sezonie bronić pozycji lidera tabeli i zobaczymy jak z taką małą presją poradzą sobie miejscowi. Miedź powoli odskakuje rywalom i jest faworytem tego spotkania.
Pod względem kibicowskim najciekawiej powinno być w Opolu gdzie z miejscową Odrą zagra Zagłębie Sosnowiec – nasz najbliższy wyjazdowy rywal. W obu ekipach różne nastroje, Odra jako rewelacyjny beniaminek punktuje bardzo dobrze i zbiera dobre oceny swojej gry. Sosnowiec póki co zawodzi, ale w ostatnich spotkaniach zdobył 4 punkty co zapewniło więcej spokoju nowemu trenerowi Dudkowi.
W pozostałych spotkaniach niedawny lider Chrobry udaje się do beniaminka z Niepołomic. Zobaczymy czy gospodarzom uda się złapać rytm i wygrać kolejne spotkanie. Chrobry przy wygranej ma szansę przynajmniej na kilka godzin wrócić na fotel lidera.
W Łęcznej prawdziwy „Klasyk” spotkanie Górnika z Podbeskidziem. Wyśmiewana w ekstraklasie para spotka się teraz w pierwszej lidze. Obie ekipy potrzebują punktów by wygrzebać się z dołu tabeli. Jak to w sportowym życiu bywa pewnie skończy się na remisie w tym spotkaniu. Ostatnio lepiej gra drużyna z Bielska, która powoli łapie rytm i co najważniejsze dla niej punktuje. Górnik ciągle zagubiony w pierwszoligowych realiach.
W Grudziądzu w piątkowy wieczór szansę na wyjście z minusowych punktów pierwszy raz w tym sezonie będzie mieć ekipa Ruchu Chorzów. Zadanie to będzie bardzo ciężkie bowiem Olimpia dobrze gra u siebie i rzadko przegrywa. W Częstochowie czeka nas spotkanie dwóch drużyn, które grają bardzo otwartą piłkę Rakowa i Stali Mielec. Przewidują sporą ilość bramek w tym spotkaniu i otwarte spotkanie. W ostatnim meczu Pogoń Siedlce podejmuje Stomil Olsztyn. Jeszcze się to spotkanie nie rozpoczęło a pojawiło się pierwsze kuriozum z nim związane. Trener Olsztynian zabronił swoim piłkarzom kontaktu z byłymi graczami Stomilu przed tym spotkaniem. Hasło PierwszaLigaStylŻycia ciągle aktualne.
| Chojniczanka Chojnice | – | GKS Tychy | 10 września, 17:00 |
| Olimpia Grudziądz | – | Ruch Chorzów | 8 września, 19:00 |
| Górnik Łęczna | – | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 9 września, 14:45 |
| Pogoń Siedlce | – | Stomil Olsztyn | 9 września, 18:00 |
| Miedź Legnica | – | Bytovia Bytów | 8 września, 20:45 |
| Puszcza Niepołomice | – | Chrobry Głogów | 8 września, 16:30 |
| Raków Częstochowa | – | Stal Mielec | 9 września, 16:00 |
| GKS Katowice | – | Wigry Suwałki | 9 września, 18:00 |
| Odra Opole | – | Zagłębie Sosnowiec | 9 września, 16:00 |
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Najnowsze komentarze