Piłka nożna
Cholerzyński: Mankamenty zostały obnażone
Kolejnym piłkarzem, który podzielił się swoją opinią dotyczącą mecz jest Kamil Cholerzyński.
Czy w tym meczu była szansa na lepszy rezultat?
Pierwsza połowa kosztowała nas bardzo dużo sił ponieważ biegaliśmy za piłką a nie potrafiliśmy się przy niej utrzymać. Druga połowa była lepsza, lecz zadecydowały indywidualne błędy. Ciężko jest się podnieść z wyniku 2:0.
W jakim miejscu jest sportowa GieKSa?
W pewnym momencie gra GieKSy zaczęła dobrze wyglądać, szczególnie w meczach na Bukowej, gdzie wygraliśmy z Kolejarzem, zremisowaliśmy z silną Cracovią i dobrym zespołem z Poznania. Te mecze napawały nas optymizmem, lecz dzisiaj nasze mankamenty zostały obnażone.
W dzisiejszym meczu zauważyliśmy znowu w twoim wykonaniu dużo strat. Jaka jest tego przyczyna?
Ciężko stwierdzić co jest tego przyczyną. Może brak koncentracji, niemoc. Brakuje drużynie pewności siebie. Gdy się nie układa, wkrada się nerwowość w działania i przez to te błędy.
Kolejnym rywalem będzie Flota, która póki co lideruje w tabeli z kompletem punktów i bez straty gola. Jakie jest twoje nastawienie przed tym meczem?
Kiedyś seria Floty musi się skończyć, może to być już jutro. Z przeszłości wiemy, że ciężko nam się gra w Świnoujściu, lecz pierwsza liga jest specyficzna i każdy wynik jest możliwy. Nie możemy się załamywać i składać broni przed meczem. Trzeba walczyć i może coś się uda ugrać.
Piłka nożna
Mateusz Wdowiak piłkarzem GieKSy!
Mateusz Wdowiak dołączył do naszej drużyny na zasadzie transferu definitywnego. 29-latek związał się z GieKSą umową do 30 czerwca 2027 roku.
Wdowiak jest pomocnikiem – może grać jako „10” oraz wahadłowy. W poprzedniej rundzie reprezentował Zagłębie Lubin. W barwach tej drużyny wystąpił łącznie w 73 spotkaniach, strzelił 9 bramek oraz zaliczył 6 asyst. W tym sezonie wystąpił w 12 meczach (11 Ekstraklasa, 1 Puchar Polski).
Na wcześniejszym etapie kariery reprezentował Cracovię, z którą był związany od najmłodszych lat. W barwach „Pasów” zaliczył 152 spotkania, strzelając 13 bramek i notując 23 asysty. Z ekipą z Krakowa świętował zdobycie Pucharu Polski, strzelając decydującą bramkę w finale.
Po dobrych występach po zawodnika sięgnął Raków Częstochowa, a dla Wdowiaka nastał najlepszy okres w karierze. Z ekipą z Częstochowy zdobył: Mistrzostwo Polski, Puchar Polski (dwukrotnie) oraz Superpuchar (również dwa razy). W Rakowie wystąpił w 98 spotkań, strzelając 17 bramek i zaliczając 7 asyst.
Nowy zawodnik wkrótce dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Turcji. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze w naszych barwach!
Piłka nożna
Erik Jirka w GieKSie!
Erik Jirka został nowym zawodnikiem GKS Katowice – na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się z Piasta Gliwice. Słowak jest drugim piłkarzem, który w tym roku dołączył do naszego klubu.
Jirka podpisał kontrakt z GieKSą, który będzie obowiązywać przez 2,5 roku. Zawiera on również opcję przedłużenia. W Piaście zawodnik występował jako ofensywny pomocnik, ale jego wszechstronność na boisku sprawia, że może grać na kilku pozycjach. 28-latek w rundzie jesiennej wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił w nich 5 bramek, dokładając do tego jedną asystę. Był jednym z najlepszych piłkarzy w ekipie z Gliwic, która na wiosnę będzie rywalem GieKSy w walce o utrzymanie.
W przeszłości zawodnik reprezentował Spartaka Trnava, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju oraz Puchar Słowacji. Międzynarodową karierę kontynuował w takich klubach jak Crvena zvezda Belgrad (mistrzostwo Serbii), FK Radnicki Nis, Górnik Zabrze, Mirandes, Real Oviedo oraz Victoria Pilzno. W tym ostatnim klubie posmakował piłki nożnej na najwyższym poziomie – w 2022 roku grał w Lidze Mistrzów.
Jirka ma również na koncie występy w młodzieżowej oraz seniorskiej reprezentacji Słowacji.
Zawodnikowi życzymy powodzenia w naszych barwach!
Kibice Piłka nożna Wideo
Doping na Spodek Super Cup 2026
W święto Trzech Króli odbyła się trzecia edycja turnieju Spodek Super Cup. Zapraszamy do wideo, na którym zarejestrowaliśmy doping kibiców GKS Katowice w Spodku.


GieKSiorz
15 września 2012 at 00:19
Kamil Ch. najczęsciej popełnia błędy juz od czasu przyjścia Góraka, a za czasów Nawałki był najlepszym pomocnikiem, bo strzelał kilka bramkek i do tego praktycznie wcale błędów nie popełniał :/. Naprawdę szkoda Mi Go. Ale mam nadzieje ze forma przyjdzie do niego prędzej czy pózniej. Trzymamy za Ciebie w kciuki „Kuflu” oraz pozdrowienia dla GieKSiarzy ode mnie ;]