Echa meczu z Kolejarzem Stróże w mediach

GKS Katowice zaledwie zremisował 2-2 z Kolejarze Stróże w meczu 27 kolejki 1 ligi. Ten remis tak naprawdę to porażka i niestety wszystko wskazuje na to, że kolejny sezon GieKSa spędzi na zapleczu ekstraklasy.
Co o tym spotkaniu pisały media?
Przeczytajcie.

gkskatowice.eu: Remis jak porażka

Kolejarz specjalnie nie kwapił się do ataku. Czyhał na kontry i próbował zaskoczyć Łukasza Budziłka próbami z dystansu. Gdy wydawało się, że to GieKSa uzyska prowadzenie, w 34. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Wojciech Trochim otrzymał podanie w uliczkę z prawej strony, spokojnie przyjął piłkę, podczas gdy obrońcy trójkolorowych stanęli jak wryci myśląc, że był spalony. Trochim spokojnie przymierzył i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Budziłka,dając stróżanom prowadzenie.
Gospodarze ze wściekłością ruszyli w stronę sędziego liniowego, ale nic nie wskórali.
Po zmianie stron z początku nic nie wskazywało na to, że GieKSa wyrówna. Katowiczanie grali nerwowo i niedokładnie. Trener Moskal nie czekał, wprowadził zmiany, które okazały się trafione. Postawił na Elvista Ciku i Michała Zielińskiego. W 61. minucie ładną centrą w polu karnym popisał się Alan Czerwiński, a popularny „Zielu” nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki głową.
Strzelona bramka dodała pewności siebie katowiczanom, którzy ruszyli do walki o pełną pulę. Nie tylko wyrównali, ale i prowadzili, po indywidualnej akcji Zielińskiego i strzale po ziemi w 78. minucie. Niestety trójkolorowi znów zaspali w polu karnym w końcówce i wyrównującego gola zdobył z najbliższej odległości Kamil Adamek w 82. minucie. Rozczarowanie było ogromne i jeden punkt to na pewno za mało, jeśli myśli się o pozostaniu w czołówce.

sportowefakty.pl: Remis przy Bukowej – relacja z meczu GKS Katowice – Kolejarz Stróże

GKS przełamał się dopiero w drugiej połowie. Wówczas błysnął dwukrotnie wprowadzony na boisko po przerwie Michał Zieliński, który najpierw po nieco ponad godzinie gry strzałem głową zamienił na bramkę wyrównującą dośrodkowanie Alan Czerwiński z prawego skrzydła, a w 78 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, płaskim strzałem sprzed linii pola karnego wykańczając ładną kontrę.
W międzyczasie gości na prowadzenie mógł wyprowadzić inny rezerwowy Kamil Adamek, ale jego silne uderzenie z pola karnego efektowną robinsonadą na korner sparował Łukasz Budziłek.
Do pomocnika Kolejarza i tak należało jednak ostatnie w tym meczu słowo. Na osiem minut przed upływem regulaminowego czasu gry w ogromnym zamieszaniu w polu karnym katowiczan wykazał on bowiem najwięcej czujności i strzałem z pola bramkowego wpakował piłkę do pustej bramki. Linię obrony, zastawiającej przy tej sytuacji pułapkę ofsajdową złamał wracający we własne pole karne Zieliński.

roosevelta81.pl: Remis GKS-u Katowice z Kolejarzem Stróże

GKS Katowice przed własną publicznością zremisował z Kolejarzem Stróże 2:2. Dwie bramki dla katowiczan zdobył Michał Zieliński, były napastnik Górnika Zabrze. Już od początku spotkania gospodarze stwarzali dogodniejsze sytuacje, jednak nie potrafili zamienić tego na gola.
Katowiczanie mimo groźnych sytuacji bili głową w mur. Wydawało się, że “GieKSa” w końcu przełamie obronę gości i wyjdzie na prowadzenie. Jednak to Kolejarz otworzył wynik spotkania w wyniku zamieszania pod bramką gospodarzy. Katowiczanie byli przekonani, że był spalony i stanęli w miejscu, a całą sytuację wykorzystał pomocnik gości Trochim. Na drugą połowę jeszcze bardziej zmotywowani gospodarze za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Do wyrównania doprowadził były zawodnik “Trójkolorowych” Michał Zieliński, który skutecznie strzelił głową po dośrodkowaniu Czerwińskiego. Zdobyta bramka jeszcze bardziej uskrzydliła gospodarzy, a Michał Zieliński po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Pokonał bramkarza Kolejarza mocnym strzałem po ziemi. Kiedy po zwycięstwo zmierzali katowiczanie i wydawało się, że sięgną po komplet punktów do remisu doprowadził Kamil Adamek, który wykorzystał zamieszanie pod bramką gospodarzy.

dziennikzachodni.pl: GKS Katowice – Kolejarz Stróże 2:2

Pierwszy gol zdobyli jednak goście, ale po kontrowersyjnej sytuacji. Wojciech Trochim podał piłkę do Janusza Wolańskiego, który odebrał ją tuż przy linii autu i, jak manifestowali kibice, ją przekroczył. Sędzia jednak nie zareagował, Wolański odegrał piłkę z powrotem do Trochima i ten strzałem wpakował ją do siatki gospodarzy w 34. minucie. Dziesięć minut później goście ponownie trafili do siatki, ale tym razem gol nie został uznany, ponieważ Tomasz Chałas uderzał ze spalonego.
Na drugą połowę w szeregach GKS-u wszedł debiutujący Elvist Ciku, który zmienił Chwalibogowskiego. Rozpaczliwe próby odrabiania strat długo na nic się nie zdawały. Przełamanie dla gospodarzy przyszło dopiero w 61. minucie. Michał Zieliński, który wszedł na boisko w drugiej połowie, umieścił głową piłkę w siatce po podaniu Krzysztofa Markowskiego.
Zieliński wyraźnie nabrał wiatru w żagle, bo niedługo potem popisał się wspaniałą kontrą. Piłkę podaną spod pola karnego przeciwników przeholował niemal przez pół boiska i ponownie strzelił do bramki w 78. minucie. Gospodarze długo jednak nie prowadzili. Piłkarze Kolejarza zaczęli atakować bramkę GieKSy i cztery minuty po wyjściu katowiczan na prowadzenie, doprowadzili do wyrównania 2:2. Piłka wylądowała w siatce dzięki uderzeniu Kamila Adamka w 83. minucie Piłkarze GKS-u próbowali jeszcze podwyższyć wynik, ale już nie zdążyli. Obie drużyny zyskają tylko po jednym punkcie w tabeli..

slasksport.pl: Piłkarz GKS-u Katowice: Większość kibiców nam nie pomaga

Kibice już w pierwszej połowie mieli dość słabej GieKSy. Skandowali m.in.: „Zero ambicji” i „Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska”. Po zakończeniu meczu fani ponownie wygwizdali piłkarzy.
– Kibice są wymagający i nie ma co ukrywać, że są rozżaleni. Wszyscy liczyli na ekstraklasę, my też. Nie jest tak, że my nie chcemy, że ktoś odpuszcza, bo gra przeciwko komuś – mówił po meczu w rozmowie z oficjalną stroną GKS-u Michał Zieliński, strzelec dwóch goli dla gospodarzy.
– Nasze rodziny też przychodzą na stadion, oglądają, słuchają i na pewno nie jest im przyjemnie, jeżeli większość kibiców, delikatnie mówiąc, nam nie pomaga – dodawał Zieliński.

slasksport.pl: Trener GKS-u Katowice: Boli mnie ta gra

Kazimierz Moskal, trener GieKSy, przyznał, że jego drużyna męczy się w tej rundzie. – Miałem nadzieję, że po wygranej z ROW-em coś się zmieni. Widziałem wtedy jakąś iskrę w zespole, ale, niestety, nic się nie stało. Boli mnie ta gra. Mogliśmy ten mecz nawet wygrać, bo piłka nie jest sprawiedliwa. Wychodząc na prowadzenie 2:1, nie mieliśmy prawa stracić bramki. Ale z drugiej strony to Kolejarz miał więcej dogodnych szans na gole – podsumował Moskal.

slask.sport.pl: Kibice poznali się na GieKSie. „Nie róbcie z nas pośmiewiska”

Początkowo wydawało się, że Kolejarz nie jest w stanie strzelić gola na Bukowej. Że nawet o tym nie myśli. Coś jak niedawno Chelsea na stadionie Atletico Madryt. GKS miał dużo swobody w rozpoczynaniu akcji, ale miotał się w dziesiątkach krótkich podań, z których nic nie wynikało. Groźniej było tylko przy strzałach Tomasza Wróbla i Grzegorza Goncerza.
Goście kilka razy skontrowali. W 30. minucie strzał Tomasza Chałasa został jeszcze zablokowany, ale cztery minuty później obrońcy GKS-u jak wmurowani patrzyli, gdy Wojciech Trochim z bliska wpakował piłkę do siatki. Katowiczanie mieli pretensje do sędziego, że nie odgwizdał spalonego. – Bramka nie została strzelona prawidłowo, był spalony – przekonywał po meczu obrońca GKS-u Mateusz Kamiński. – Prawidłowy gol, jeden z graczy GKS-u zrobił ruch w kierunku własnej bramki. Zresztą, trzeba grać, a nie czekać na gwizdek sędziego – uważał z kolei Trochim.
Kibice w tym momencie stracili cierpliwość do zawodników. Z „blaszoka”, gdzie siedzą najwierniejsi fani, posypały się okrzyki: „Zero ambicji”, „K… mać, GieKSa grać!” czy „Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska”.
Po przerwie Kolejarz poczuł się pewniej i atakował odważniej. Nie wziął jednak pod uwagę tego, że na boisko wejdzie rezerwowy Michał Zieliński. Piłkarz GKS-u strzelił dwa gole: jednego po podaniu Alana Czerwińskiego, a drugiego po solowym rajdzie i uderzeniu zza linii pola karnego. Gospodarze nie utrzymali jednak prowadzenia i stracili gola w zamieszaniu podbramkowym.
Po przerwie zadebiutował w GKS-ie Albańczyk Elvist Ciku. Za szybki rajd lewym skrzydłem zebrał brawa kibiców, potem jednak zgasł jak koledzy.