Dołącz do nas

Piłka nożna Wywiady

Fonfara: Mamy atuty, aby wygrać

Avatar photo

Opublikowany

dnia

FonfaraGrzegorz Fonfara (na zdjęciu z prawej) jest najbardziej doświadczonym piłkarzem GieKSy. Atmosfera, jakiej spodziewamy się jutro na Bukowej na pewno nie jest mu obca, natomiast być może po powrocie do GKS jeszcze nie miał do czynienia z taką mobilizacją kibiców i promocją meczu. O zbliżającym się spotkaniu z Zawiszą rozmawialiśmy z pomocnikiem GieKSy.

Czy ten mecz wyzwala u was dodatkowe emocje w związku z zapowiadanym rekordem frekwencji i obecnością kibiców gości?

Na pewno dodatkowy zastrzyk adrenaliny, bo wiadomo z jaką drużyną gramy. Fajnie, że przyjadą kibice gości, liczę na to, że pojawi się masa naszych kibiców. Oprawa powinna być więc bardzo fajna i postaramy się na boisku temu dorównać. Każdy lubi grać takie mecze – gdy jest wielu kibiców, gdy jest doping, a także dobry rywal, który gra w piłkę. My postaramy się zagrać swoje i uważam, że mamy duże szanse, żeby odnieść zwycięstwo i na pewno o to będziemy grać.

Na czym opierasz te szanse na trzy punkty?

Dobrze weszliśmy w tę rundę – nie tylko pod względem wyników, ale także jakości gry. Wydaje mi się, że z każdym tygodniem podczas treningów ta jakość jeszcze wzrasta i teraz tylko w naszych głowach i nogach, aby to przełożyć na mecz. Jako drużyna zrobiliśmy duży krok do przodu i gramy u siebie – poparci dopingiem naszych kibiców – to nasze atuty.

Prezentowaliście dobrą formę w pierwszych meczach, ale czy brak meczu z Kolejarzem nie wytrącił was z tego rytmu?

Myślę, że nie, ale to zweryfikuje boisko. Teraz można sporo mówić, a i tak wszystko zweryfikuje niedzielny mecz. Przykładamy się do każdego treningu i z optymizmem patrzymy na to spotkanie. Morale zespołu również jest wysokie – są podstawy do tego, by ten optymizm posiadać.

Wiecie już jakie są mocne i słabe strony Zawiszy?

To przekazali nam trenerzy na odprawie, natomiast przede wszystkim wiele będzie zależało od nas, od naszej dyspozycji i czy zagramy to, co potrafimy.

Nie wiem, czy śledziłeś opinie kibiców po poprzednich meczach, zwłaszcza po Cracovii. Macie poczucie, że możecie w końcu u tych kibiców wzbudzić optymizm, którego nie było od lat?

Na pewno byśmy chcieli, dobra gra poparta zwycięstwami przyciąga kibiców na stadion, a na tym nam zależy. Cieszy to, że poprawia się sytuacja organizacyjna klubu, miejmy nadzieję, że pójdzie to w parze z wynikami. Co do Cracovii to przyznam szczerze, że nie czytałem pomeczowych opinii, wiem że mecz kibicom się podobał, ale to był mecz przegrany – nas przede wszystkim interesuje zwycięstwo po dobrej grze. Porażka po dobrej grze pozostaje porażką.

Pora meczu ma duże znaczenie dla przygotowania się do spotkania?

Inaczej przygotowuje się do meczu np. o 18, a inaczej do tego o 12. Tak czy tak do przygotowania się trzeba podejść profesjonalnie. Każdy by wolał grać wieczorem, ale nie ma co mówić o porze, bo przeciwnik będzie grał o tej samej.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

  • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
  • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
  • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
  • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
  • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
  • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
  • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
  • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
  • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga