Dołącz do nas

Piłka nożna

GieKSa walczyła w Rudzie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Podczas minionego weekendu, młodzi zapaśnicy GKS-u Katowice toczyli walki na matach w Rudzie Śląskiej. W sobotę (12.05) odbyły się tam Mistrzostwa Śląska Juniorów, II Puchar Śląska Młodzików i Mini Zapasy w stylu klasycznym.

 

W konkurencji Mini Zapasów, dla zawodników z roczników 2000-2001, wystartowało 19 zapaśników, wśród których czterech reprezentowało ZUKS GKS Katowice. Uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup i rywalizowali jedynie z przeciwnikami przypisanymi do swojej puli. W pierwszej puli rywalizował Bartłomiej Ostatek, który po pierwszej wygranej walce, przegrał dwie kolejne i zajął trzecie miejsce, tuż za przedstawicielami miejscowej Pogoni. W puli drugiej rywalizował najmłodszy przedstawiciel zapaśniczej GieKSy – Jakub Bade (rocznik 2001). W jego przypadku wszystkie występy zakończyły się przegranymi przez położenie na plecy i czwartym miejscem.

 

Zdecydowanie lepiej poradzili sobie dwaj kolejni zawodnicy – Andrzej Kindla i Szymon Płatek. Pierwszy z nich wygrał wszystkie trzy walki w puli trzeciej, z czego jedną rozstrzygnął na swoją korzyść przez położenie na przeciwnika na plecy. Dzięki temu zajął pierwsze miejsce. Tę samą pozycję w puli czwartej wywalczył drugi z wymienionych zapaśników. Jako, że jego pula liczyła jedynie trzech zawodników, do sukcesu wystarczyły mu dwa zwycięstwa (w tym jedno przez położenie przeciwnika na plecy).

 

Do walk w ramach II Pucharu Śląska Młodzików przystąpiło sześcioro zawodników GieKSy. W kategorii wagowej 38 kg, Dawid Motyl przegrał rywalizację o pierwsze miejsce z Maciejem Turałą (Dalin Mysłowice). Trzecie miejsce w kategorii 53 kg zajął Piotr Tamaszczyk, który przegrał przed czasem swoje walki, najpierw z Szymonem Ćwikiem (Unia Racibórz), a następnie z Grzegorzem Kiełkiem (Tytan Katowice).

 

W kategorii 59 kg wystartowało dwóch zapaśników GieKSy – Daniel Bednarowski i Aleks Komander. O ile pierwszy z nich przegrał najpierw w rundzie eliminacyjnej, a następnie walkę o prawo do rywalizacji o trzecie miejsce (ostatecznie zajął szóstą lokatę), o tyle drugi z wymienionych, pewnie zwyciężył w rundzie eliminacyjnej, a następnie w półfinale. Niestety w finałowej walce uległ Mateuszowi Panusiowi (Dalin Myślenice) i uplasował się na drugiej pozycji.

 

Do wewnątrzklubowej rywalizacji doszło w kategorii 85 kg, w której o laur zwycięzcy rywalizowali: Sylwia Wójcik i Adrian Kołodziej. Przedstawicielka płci pięknej musiała uznać wyższość swojego kolegi, który walkę z nią zakończył przed czasem.

 

Najsłabiej obsadzone przez zapaśniczą GieKSę były Mistrzostwa Śląska Juniorów, w których do walki przystąpił jedynie Grzegorz Mucha (66 kg). Nasz reprezentant w walce o pierwsze miejsce przegrał na punkty z zapaśnikiem Pogoni Ruda Śląska, Szymonem Kasprzakiem.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

 1. Avatar photo

  Ro

  16 maja 2012 at 15:19

  Dobrze i oby więcej takich artykułów. GieKSa to nie tylko piłka

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowska galeria z derbów

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do kibicowskiej galerii z derbowego wyjazdu. W Tychach stawiło się 1204 kibiców, w tym wsparcie 5 fanów Banika Ostrava i 34 Górnika Zabrze.

Kontynuuj czytanie

Galeria Piłka nożna

Komplet kibiców na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

GKS Tychy – GKS Katowice Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

10.05.2024 Tychy

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (2:1)

Bramki: Połap (33), Mikita (45+2) – Jaroszek (18), Repka (61), Arak (90+2)

GKS Tychy: Kikolski – Błachewicz, Machowski, Ertlthaler (67. Szpakowski), Radecki, Połap (82. Wojtuszek), Żytek, Bieroński, Tecław, Mikita, Rumin (67. Śpiączka)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Komor, Repka, Jaroszek (90+3 Janiszewski)– Błąd (90+3 Shibata), Kozubal, Mak (75. Aleman), Marzec (29. Rogala) – Bergier (75. Arak)

Żółte kartki:

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 9691

 

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga